آقای ريیسی! قرارمان این نبود

آقای ريیسی! قرارمان این نبود

خبر ارزانی از هر دستگاه و مسيولی که باشد، خیلی زود به کانون توجه تبدیل خواهد شد اما، خبر مهم وزیر جهاد کشاورزی درباره کاهش قیمت شیر، پنیر و ماست یکی از آن دست خبر‌هایی بود که بدنیست چند کلمه‌ای پیرامون آن بنویسیم!

آفتاب یزد: خبر ارزانی از هر دستگاه و مسيولی که باشد، خیلی زود به کانون توجه تبدیل خواهد شد اما، خبر مهم وزیر جهاد کشاورزی درباره کاهش قیمت شیر، پنیر و ماست یکی از آن دست خبرهایی بود که بدنیست چند کلمه‌ای پیرامون آن بنویسیم!

اصل خبر چه بود؟!

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، روز پنجشنبه 15 مهرماه در حاشیه بازدید از روستاییان و عشایر شهرستان زرندیه در جمع خبرنگاران گفت: دومین موضوعی که در حال حاضر بحث ما و سوال مردم است، بحث مربوط به تامین مرغ، تخم مرغ و لبنیات است.

از هفته آینده با تصمیمی که در ستاد تنظیم بازار به ریاست دکتر مخبر گرفته شد و بنا به دستوری که ريیس جمهور در مورد ثبات قیمت‌ها و فراوانی و دسترسی اقلام صادر کرد، از شنبه کاهش 10 درصدی قیمت در سه محصول اصلی شیر و پنیر و ماست عملیاتی خواهد شد.

در این راستا و در پاسخ به این سوال که کدام محصولات لبنی شامل این کاهش 10 درصدی می‌شوند و علت آن چیست، محمدرضا بنی‌طبا- سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی - به ایسنا، گفت: طبق صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی سه محصول لبنی شیر، ماست و پنیر از شنبه با کاهش 10 درصدی قیمت همراه خواهند شد. این سه محصول نیز شامل ماست ساده 2.5 کیلوگرمی، پنیریواف 400گرمی و شیر پاستوریزه ساده کیسه‌ای 900 گرمی است که با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و حمایت صنایع لبنی جهت همراهی با مسيولان دولت جدید برای حمایت از دهک‌های محروم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم که در این محصولات کاهش قیمت 15درصدی داشته باشیم ولی این امر محقق نشد، افزود: صنایع لبنی از سود مشروع و قانونی خودشان 5 درصد به مصرف‌کننده تخفیف داده اند. همچنین شبکه توزیع و فروشگاهی نیز با کاهش 5درصدی سودشان موافقت کردند که در نهایت به 10 درصد کاهش قیمت رسیدیم. البته 5 درصد هم قرار بود توسط دامداران تخفیف داده شود ولی آن‌ها موافقت نکردند، زیرا هنوز نتوانسته‌اند نهاده‌های دامی مورد نیاز خود را با قیمت مصوب از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کنند.

واکنش‌ها و چند نکته...

این که مردم از ابتدا، اصل ارزانی را باور نکردند یک درد است اما وقتی ارزانی را در محصولاتی دیدند که مدت‌ها است آن را ندیده‌اند این احساس به آن‌ها دست داد که «دست انداخته شده اند!» و این یعنی، وزیر محترم «جهاد کشاورزی» به چند نکته واقف نیست:

این که طی مدت وزیر جهاد کشاورزی شدن کاری نکرده‌اید و نشسته‌اید و دست روی دست گذاشته‌اید یک بحث است اما این که با بازی با اعصاب مردم بخواهید عرض اندام کنید فاجعه است!

این که وزیر محترم جهاد کشاورزی همچنان در حال و هوای مجلس در روز دادن رای اعتماد باشد خیلی بد است چون این احساس به دست می‌دهد که گویی ساداتی نژاد کلا مجلس را جدی نگرفته است چون آن رای اعتماد صرفا جنبه‌ی حمایتی از دولتی داشت که قرار بود بیاید و کاری کند کارستان اما اگر گمان برده‌اند که آن رای اعتماد تضمین شده و الی الابد است لابد بد به عرض ایشان رسانده اند.

این که لا به لای گرانی، ارزانی بازی کنیم به این می‌ماند که به مردم اعلام کنیم از بعد وزیر شدن نه قدم در جامعه گذاشته‌ایم نه از بازار و معیشت و تنگی‌های این دو خبر داریم که اگر این گونه باشد باید گفت یا ريیسی در انتخاب وزیر جهاد کشاورزی اشتباه کرده یا مجلس برای دادن رای اعتماد، عجله! که هر کدام که باشد با چند سوال و یک استیضاح؛ جبران مافات می‌شود.

نکته‌ی نهایی این که؛ کمک نمی‌کنی، مرهم نمی‌نهی، دستت از چاره کوتاه است یا اساسا اشتباهی وزیر شده‌ای یک بحث است اما این که خواسته باشید با روان مردم فرو رفته در باتلاق گرانی بازی کنید عین بی‌تدبیری است که امیدواریم برای این یک فقره حداقل توجیه قابل قبولی داشته باشید چون می‌دانیم توضیح منطقی‌ای قطعا ندارید و نکته‌ی آخر: روی گذشت و صبوری و مهربانی مجلس تا جایی حساب کنید که پای منافع کشور و مردم در میان نباشد!

local_offerبرچسب‌ها:
سیگنال‌های ريیسی برای بورس چیست؟

سیگنال‌های ريیسی برای بورس چیست؟

شب گذشته ريیس جمهور درباره موضوعات مختلف اقتصادی صحبت کرد که سیگنال‌های مهمی را به بازار سهام داد.

TejaratNews.com/
سیگنال‌های دیشب ريیسی برای بازارها /5 پیام مهم ريیس جمهور برای دلار

سیگنال‌های دیشب ريیسی برای بازارها /5 پیام مهم ريیس جمهور برای دلا...

کسری بودجه، نگرانی نسبت به خزانه، حذف دلار 4200 تومانی، هزینه جدید برای اقتصاد با طرح ساخت مسکن و احتمال تداوم تورم البته با رشد کمتر پنج سیگنال مهم در گفتگوی تلویزیونی ريیس جمهور بود. با وجود این، او...

TejaratNews.com/
زمان و نحوه ثبت نام مسکن ريیسی مشخص شد + جزيیات

زمان و نحوه ثبت نام مسکن ريیسی مشخص شد + جزيیات

ريیس کمیسیون عمران مجلس زمان شروع ثبت‌نام مسکن برای متقاضیان طرح جهش تولید مسکن را اعلام کرد.

TejaratNews.com/
دستور ريیسی به بانک مرکزی درباره نرخ ارز

دستور ريیسی به بانک مرکزی درباره نرخ ارز

ريیس‌جمهور با اشاره به نقش دلالان در فضای مجازی برای بی‌ثبات کردن بازار ارز، به بانک مرکزی و دستگاه‌های مربوط دستور داد از فضاسازی‌های کاذب در قیمت ارز و کالا، با جدیت جلوگیری کنند.

TejaratNews.com/
سیگنال ريیسی از شیراز به دلار تهران / واکنش احتمالی ارز در آینده

سیگنال ريیسی از شیراز به دلار تهران / واکنش احتمالی ارز در آینده

نرخ رشد نقدینگی در اقتصاد ایران به مرز 40 درصد رسیده و رشد پایه پولی از نرخ بی‌سابقه 42 درصد عبور کرده است. همین واقعیات اقتصادی ایران ممکن است در آینده برای بازار ارز تهدید خطرناکی باشند. با این حال ...

TejaratNews.com/
رد پای ريیسی در ریزش بورس / سیگنال خطرناک صالح‌آبادی به سهامداران

رد پای ريیسی در ریزش بورس / سیگنال خطرناک صالح‌آبادی به سهامداران

دلار ارزان شده و ريیس سازمان بورس خداحافظی کرده است. شاید از نگاه برخی علت ریزش 2٫5 درصدی شاخص بورس در امروز این دو عامل بود است. اما از نگاه برخی دیگر علت اصلی موضوع دیگری است. دقیقا چه شده است؟

TejaratNews.com/
دستور ريیسی برای تعیین تکلیف اموال تملیکی گمرک تا سه ماه آینده

دستور ريیسی برای تعیین تکلیف اموال تملیکی گمرک تا سه ماه آینده

ريیس جمهور بر ضرورت مقابله با قاچاق سازمان یافته و جریان مافیایی پشت پرده در این خصوص تاکید کرد و گفت: در یک ضرب‌الاجل سه ماهه اصلاح ساختار و کاهش سریع موجودی انبارهای سازمان اموال تملیکی باید در کشور...

TejaratNews.com/
سیگنال خطرناک ريیسی برای بورس / کدام گروه‌ها متاثر می‌شوند؟

سیگنال خطرناک ريیسی برای بورس / کدام گروه‌ها متاثر می‌شوند؟

در روزی که ريیس سازمان بورس در نامه‌ای به وزیر اقتصاد، خواستار توقف قیمت گذاری دستوری خودرو شد، ريیس جمهور دستور داد جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت با موضوع تثبیت قیمت‌ها و کنترل بازار در حوزه کالا...

TejaratNews.com/
دستور ريیسی برای تثبیت قیمت‌ها و کنترل بازار

دستور ريیسی برای تثبیت قیمت‌ها و کنترل بازار

ريیس جمهور با تاکید بر اولویت‌بندی در برنامه‌های اقتصادی کشور دستور داد جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی دولت با موضوع تثبیت قیمت‌ها و کنترل بازار در حوزه کالاهای اساسی و ارزاق عمومی برگزار شود.

TejaratNews.com/
فعلا منتظر کاهش تورم در دولت ريیسی نباشید

فعلا منتظر کاهش تورم در دولت ريیسی نباشید

کیهان با اشاره به خبرهایی که در باره افزایش تورم و گرانی فزاینده قیمتها منتشر می شود نوشت:تورم مانند تب، نشانه بیماری و پیامد آن است و نه خود بیماری.

Bartarinha.ir/
سیگنال مهم ريیسی برای قیمت دلار / اعلام 3 برنامه جدید اقتصادی

سیگنال مهم ريیسی برای قیمت دلار / اعلام 3 برنامه جدید اقتصادی

ريیس جمهور در سفری به کهگیلویه و بویراحمد از سه برنامه جدید اقتصادی سخن گفته که احتمالا در دوره میان‌مدت یا بلندمدت اجرای این برنامه‌ها برای بازار ارز مهم تلقی شود.

TejaratNews.com/
وعده ريیسی برای ازدواج جوانان

وعده ريیسی برای ازدواج جوانان

سید ابراهیم ريیسی در پایان سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: تسهیلات مناسبی برای ازدواج جوانان پیش بینی کردیم و به زودی شورای عالی مسکن را تشکیل می‌دهیم که تحول محسوسی در وضع مسکن ایجاد می‌کند.

Bartarinha.ir/
پشت پرده دلار 28 هزار تومانی / دستور ريیسی دلار را گران کرد؟

پشت پرده دلار 28 هزار تومانی / دستور ريیسی دلار را گران کرد؟

برخی می‌گویند سیگنال‌های خارجی قیمت دلار را به 28 هزار و 250 تومان رسانده است. سیگنال‌هایی که می‌گوید توافق برجام دور از دسترس است و معامله‌گران را از حالت انتظار خارج کرده است. برخی دیگر می‌گویند دلی...

TejaratNews.com/
سیگنال‌های جدید ريیسی برای بازارها / پیام‌های مهم برای آینده دلار

سیگنال‌های جدید ريیسی برای بازارها / پیام‌های مهم برای آینده دلار

ريیس جمهور در سفر استانی خود به خراسان جنوبی از مسايل اقتصادی مختلفی صحبت کرده است اما کدام یک از سخنان او برای بازارها می‌تواند اهمیت قابل توجه داشته باشد؟

TejaratNews.com/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری