غول فناوری اطلاعات آمریکایی با رکود مواجه می شود؟!

غول فناوری اطلاعات آمریکایی با رکود مواجه می شود؟!

شرکت ارايه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات Accenture، درآمد سه‌ماهه دوم را کمتر از اهداف وال استریت در روز سه‌شنبه پیش‌بینی کرد و بیان داشت که مشتریان محتاطانه خرج می‌کنند؛ زیرا عدم قطعیت اقتصاد کلان همچنان برای آن‌ها نگران کننده است.

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | شرکت ارايه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات Accenture، درآمد سه‌ماهه دوم را کمتر از اهداف وال استریت در روز سه‌شنبه پیش‌بینی کرد و بیان داشت که مشتریان محتاطانه خرج می‌کنند؛ زیرا عدم قطعیت اقتصاد کلان همچنان برای آن‌ها نگران کننده است.

تحلیلگران انتظار دارند که مخارج شرکت‌ها در حوزه خدمات فناوری اطلاعات در کوتاه مدت راکد بماند، زیرا کسب‌وکار‌ها معمولا بودجه سالانه خود را تنها پس از فوریه تعیین می‌کنند. خود شرکت Accenture پیشتر به کندتر شدن تصمیم گیری مرتبط با بودجه، به ویژه در شرکت‌های فناوری و رسانه اشاره کرده بود.

درآمد این مجموعه بزرگ از گروه صنعت ارتباطات، رسانه و فناوری در سه ماهه اول 10 درصد کاهش یافت، در حالی که فروش آن از بخشش آمریکای شمالی، بزرگترین بازار شرکت، با 1 درصد کاهش به 7.56 میلیارد دلار رسید.

Tata Consultancy Services، صادرکننده شماره 1 خدمات فناوری اطلاعات هند، نتایج سه ماهه ضعیف‌تر از حد انتظار را در ماه اکتبر گزارش کرد، در حالی که Infosys از نقطه اوج عملکرد خود، پیش‌بینی درآمد سالانه خود را کاهش داد، زیرا مشتریان همچنان در انجام پروژه‌های اختیاری در حوزه فناوری مردد بودند. هر دو شرکت رقبای Accenture در تجارت برون سپاری هستند.

سهام Accenture در معاملات قبل از شروع بازار، 1.7 درصد سقوط کرد. سهام آن‌ها در سال جاری تاکنون بیش از 28 درصد رشد کرده است و از شاخص S&P 500 بهتر عمل کرده اند.

این شرکت پیش بینی‌های مالی 2024 خود را برای رشد درآمد و سود تکرارپذیر خواند.

این شرکت گفت که رزرو‌های جدید هوش مصنوعی مولد آن بیش از 450 میلیون دلار ارزش دارند، زیرا شرکت‌ها همچنان در حال ماجراجویی خود در این فناوری هستند.

Accenture انتظار دارد درآمدی بین 15.40 تا 16 میلیارد دلار داشته باشد. تحلیلگران شرکت‌کننده در نظرسنجی LSEG درآمد 16.29 میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده بودند.

درآمد این مجموعه در سه ماهه اول منتهی به 30 نوامبر، 3 درصد افزایش یافت و به 16.22 میلیارد دلار رسید.

منبع: Reuters

آخرین اخبار بورس و اقتصاد