ماموریت دولت به تیم اقتصادی برای رفع موانع مالی صنایع

ماموریت دولت به تیم اقتصادی برای رفع موانع مالی صنایع

سید ابراهیم ريیسی، رییس‌جمهور به وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس بانک مرکزی ماموریت داد، تدابیر لازم برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز صنایع را اتخاذ کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به نقل از مهر، سید ابراهیم ريیسی، صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان این که تامین مالی بخش تولید در سال جهش تولید، از جمله برنامه‌های دولت برای تحقق شعار سال است، وزیر امور اقتصادی و دارایی، ريیس سازمان برنامه و بودجه و ريیس بانک مرکزی را موظف کرد، با توجه به مشخص‌بودن میزان منابع مالی در اختیار دولت، تدابیر لازم را برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز صنایع اتخاذ کنند.

وی همچین با اشاره به نگاه راهبردی دولت به موضوع ساخت مسکن در کشور، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها خواست، تسریع در ارايه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده را دراولویت برنامه‌های خود قراردهند.

رفع دغدغه‌های مردم به عنوان سرمایه‌گذار و رکن اصلی بورس و بازار سرمایه از دیگر تاکیدات رییسی به مسوولان مربوط در جلسه امروز هیات دولت بود.

پیش از سخنان ريیسی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رشد چشمگیر صادرات محصولات دانش بنیان در سال گذشته در راستای تحقق مطالبات رهبری مبنی بر خروج اقتصاد کشور از خام فروشی گفت: در سال 1402 صادرات محصولات دانش‌بنیان با فعالیت بیش از 500 شرکت به رقم 2 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که با توجه به این که ارزش صادرات هر تن از این کالاها دو برابر ارزش متوسط کالاهای دیگر است، نشان روشنی از خروج تدریجی اقتصاد کشور از خام‌فروشی است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد