ريیس جدید سازمان خصوصی سازی کیست؟

ريیس جدید سازمان خصوصی سازی کیست؟

مالک رحمتی جایگزین حسین قربانزاده در سازمان خصوصی سازی شد. وی با مصوبه مجمع عمومی این سازمان و با حکم وزیر اقتصاد به...

به گزارش خبرگزاری برنا، اساسنامه اولیه سازمان خصوصی‌سازی در سال 1380 توسط هیيت وزیران تصویب و پس از تایید شورای نگهبان، در تاریخ همان سال ابلاغ گردید..

با ابلاغ بند «ج» سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در سال 1385، مبنی بر فراهم شدن بستر حضور بخش غیردولتی در فعالیت‌هایی که به‌موجب اصل مذکور صرفا در اختیار دولت بوده است؛ و با تصویب «قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی» در تیرماه سال 1387، سازمان خصوصی‌سازی موظف شد تا در چارچوب اساسنامه جدید و با اهدافی ازجمله «گسترش مالکیت در سطح عموم مردم»، «ارتقای کارایی بنگاه‌های اقتصادی»، «افزایش سهم بخش‌های خصوصی و تعاونی در اقتصاد ملی» و «کاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در تصدی فعالیت‌های اقتصادی» به فعالیت خود در چارچوب وظایف قانونی به قانون ادامه دهد. سازمانی که در دولت های مختلف، شاهد فراز و فرودها و چالش هایی بوده است.

اما مالک رحمتی کیست؟ آیا سوابق وفعالیت‌های وی می تواند کمکی به این سازمان مهم در امر مردمی‌سازی داشته باشد تا هدف‌گذاری کاهش تصدی‌گری دولت در قانون شتاب بیشتری بگیرد.

رحمتی متولد 1361 و فارغ التحصیل مقطع دکتری می باشد. در سوابق وی، پست های متعدد اقتصادی و اجرایی در سطوح مختلف کارشناسی تا مدیریتی در آستان قدس رضوی، بنیاد شهید و وزارت کشور به چشم می خورد که می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

قايم مقام تولیت آستان قدس رضوی، عضو هیات امنا و ريیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی، عضو هیات مدیره ومدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی، قايم مقام سازمان اقتصادی کوثر، عضویت در هیيت نمایندگان اتاق بازرگانی، عضویت در کمیته علمی انجمن مدیریت راهبردی ‌استراتژیک ایران، نایب ریس هیيت مدیره شرکت معدنی امکو، مدیر عامل وعضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری صنایع و معادن، مدیرعامل و عضو هیيت مدیره شرکت سرمایه گذاری سبحان، ريیس هیيت مدیره شرکت سیمکات و ریاست کارگروه های تامین منابع و واگذاری اموال و دارایی.

سوابق رحمتی در در سازمان اقتصادی کوثر، نشان می دهد بیش از نیمی پورتفوی این سازمان در فرابورس ایران پذیرش و عرضه اولیه سهام شد که گام مثبتی به لحاظ شفافیت در بحث فعالیت‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران محسوب می شود.

تلاش در جهت افزایش بهره وری موقوفاتی در چارچوب پیاده‌سازی ساختار جدید اقتصادی آستان قدس رضوی، توجه به جوانگرایی و تخصص‌گرایی در حوزه منابع انسانی و اهتمام به فعالیت‌های دانش‌بنیانی و پیاده سازی سامانه شفافیت و چابک‌سازی در شرکت های تابعه و حضور در بازار سرمایه در راستای مردمی سازی اقتصاد از جمله فعالیت های وی در آستان قدس رضوی محسوب می شود.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد