شفاف-سازی جدید نمادهای بورسی

شفاف-سازی جدید نمادهای بورسی

دیروز چند شرکت بورسی در ارتباط با جریانات تولیدی خود شفاف‌سازی کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته 3 شرکت بورسی در ارتباط با جریانات تولیدی خود شفاف‌سازی کردند. جزيیات آن را در ادامه می‌خوانید:

فنوال

گروه کارخانه‌‌‌های تولیدی نورد آلومینیوم توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده مبنی بر کاهش قابل ملاحظه در حجم تولید و فروش تجمیعی محصولات غیرکارمزدی دوره یک‌ماهه منتهی به 30/ 07/ 1400 ارايه کرد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که به آگاهی می‌‌‌رساند:

– دلیل پوشش 47‌درصدی مبلغ فروش در 7 ماهه نسبت به فروش کل سال این است که در 7 ماه اول مقدار فروش کارمزدی نسبت به مقدار کل فروش سالانه 47‌درصد بود ولی در کل سال پیش‌بینی می‌شود که به 38‌درصد کاهش یابد. این رویداد در پیش‌بینی سود 7 ماهه و 12 ماهه سال‌جاری نمودی ندارد.

– دلیل کاهش مقدار تولید و فروش ورق آلومینیوم و افزایش کویل آلومینیوم در مهرماه نسبت به ماه قبل با نگاه به کاربری همسان این دو نوع کالا بوده است. این جابه‌‌‌جایی نمودی در پیش‌بینی سود ندارد.

– تولید و فروش محصولات کارمزدی در مهرماه سال‌جاری نسبت به ماه قبل تفاوت محسوسی نداشته است. (افزایش نسبت به ماه قبل سه ‌درصد است)

– مشتریان عمده شرکت نورد آلومینیوم در هفت ماه اول سال از طریق بورس کالا مواد اولیه را به صورت اعتباری خریداری کرده‌‌‌اند و به صورت کارمزدی در شرکت نورد آلومینیوم سفارش‌‌‌گذاری کردند. این مشتریان در هفت ماه اول سال قبل شرایط استفاده از خرید اعتباری از بورس فلزات را نداشتند و به ناچار سفارش‌‌‌گذاری آنها نزد شرکت نورد آلومینیوم به روش غیر‌کارمزدی انجام شود.

– در صورت وجود تغییرات بااهمیت در تولید و فروش شرکت که نمود آنها در سودآوری باشد، از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

فروس

شرکت فروسیلیس ایران نیز اعلام کرد که بازگشت به نامه مورخ 18/ 08/ 1400 سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر ارايه توضیحات بابت کاهش حجم تولید و فروش تجمیعی دوره 7ماهه منتهی به 30/ 07/ 1400 نسبت به دوره مشابه به استحضار می‌‌‌رساند این امر به علت کاهش دستوری دیماند برق در فصل تابستان در راستای حمایت از مصارف خانگی بوده است.

سپید

شرکت سپید ماکیان از بهره‌‌‌برداری از طرح‌‌‌ها و پروژه مجتمع غذایی حسن‌رود خود خبر داد. این پروژه در تاریخ 01/ 09/ 1398 آغاز و در مدت 24 ماه به اجرا درآمد.

همچنین بهای تمام شده پروژه 48‌میلیارد تومان بوده است. بر این اساس انواع برگرها، کباب لقمه، فرآورده‌‌‌های مشابه تهیه شده از گوشت قرمز چرخ شده، انواع غذاهای آماده کنسروی و غیر‌کنسروی با ظرفیت اسمی چهار تن در یک شیفت کاری در روز در این مجتمع به بهره‌‌‌برداری خواهد رسید.

شرکت اعلام کرده که با توجه به روزهای باقی‌مانده تا پایان سال‌جاری پیش‌بینی می‌شود با 50‌درصد از ظرفیت، تولید و فروش 250 تن از محصولات محقق شود و فروش شرکت به میزان 15‌میلیارد تومان و سود حاصل به میزان 7/ 2 میلیارد تومان افزایش یابد و همچنین پیش‌بینی می‌شود تولیدات این مجموعه تا 100‌درصد ظرفیت اسمی در سال آینده محقق شود که با عنایت به شرایط بازار مبالغ بهای تمام شده و فروش در صورت‌های مالی سال آینده انعکاس خواهد یافت.

منبع: دنیای اقتصاد

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340 هزار واحد به کار خود پایان داد.

Irna.ir/

روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس

عشقی گفت: بخشی از خودرو‌های تولیدی خودروسازان مثل، خودرو‌های لوکس مشمول قیمت گذاری دستوری نیستند و در حال پیگیری هستیم تا وارد بورس کالا شوند.

YJC.news/
محرک های منفی این روزهای بازار سرمایه / برچیده شدن سایه مفت بری انرژی از سر صنایع

محرک های منفی این روزهای بازار سرمایه / برچیده شدن سایه مفت بری ان...

شاخص کل بورس تهران در حالی معاملات این هفته را به پایان رساند که نسبت به هفته گذشته، بازدهی منفی پنج درصدی ثبت کرده است. ارزش پایین معاملات امروز، مجددا کاهشی و...

EghtesadOnline.com/
طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

7 آذرماه، شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس ایران درج و سد ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس، پس از سال‌ها شکسته شد.

EghtesadOnline.com/
سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌شود

سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌ش...

تا زمانی که مذاکرات برجام سمت و سویی مشخص پیدا نکند، بازار ارز و به دنبال آن بورس، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران نخواهند داشت.

EghtesadOnline.com/
فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سلف موازی مسکن دریافت شد

فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سل...

یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک برگزار شد، با اشاره به قابل توجه بودن ظرفیت بازار سرمایه برای...

EghtesadOnline.com/
قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

قالیباف: سهامداران بورس باید حمایت شوند

رییس مجلس گفت: مردم با اعتماد به مسيولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین...

EghtesadOnline.com/
افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه، امکان معاملات مسکن در فرابورس وجود دارد، گفت: از مسیر انتقال معاملات مسکن و رمز ارزها در فرابورس ضریب شفافیت در اقتصاد...

EghtesadOnline.com/

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/
افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟