توزیع مرغ و گوشت وارداتی از هفته جاری در بازار

توزیع مرغ و گوشت وارداتی از هفته جاری در بازار

قايم مقام وزیر جهادکشاورزی گفت: با توجه به همزمانی مناسبت‌هایی نظیر...

به گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک عنوان کرد: از هفته جاری روزانه حداقل 300 تن مرغ گرم و نیز 300 تن مرغ منجمد وارد کشور شده و در میادین تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب توزیع می‌شود. علاوه بر این 5000 تن گوشت گوساله منجمد طی هفته جاری به قیمت مصوب پشتیبانی امور دام توزیع می‌شود.

وی در زمینه واردات گوشت گرم گوسفندی نیز افزود: با واردات روزانه 100 تن گوشت گرم گوسفندی از روسیه، رومانی و مغولستان و توزیع به قیمت هر کیلو 260 هزار تومان و نیز واردات گوشت منجمد و توزیع به قیمت 180 هزار تومان تلاش می‌شود قیمت گوشت در ایام پیش رو کنترل شود. طی 3 هفته آتی نیز فرآیند واردات گوشت گرم از آفریقا نیز به قیمت هر کیلو 180 هزار تومان به ظرفیت واردات گوشت گوسفندی کشور افزوده خواهد شد.

پیمان پاک اظهار کرد: با توافقات صورت گرفته با بانک مرکزی ارز مورد نیاز واردات منظم این محصولات تا پایان تابستان صورت گرفته و این اقدام تا تنظیم بازار به صورت پایدار صورت می‌پذیرد.

قايم مقام وزیر کشاورزی همچنین به واردات بیش از 300 هزار تن دانه و کنجاله مورد نیاز مرغداران کشور طی چند روزه گذشته اشاره کرد و گفت: با پرداخت ارز بخش قابل توجهی از کشتی‌های موجود در بنادر با اولویت نهادهای مورد نیاز تولید نیاز کشور تا سه ماه آتی به نهاده‌های مورد نیاز دام و طیور اقدام شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد