سیگنال درهم به قیمت دلار / رفتار بازار ارز روز دوشنبه چگونه بود؟

سیگنال درهم به قیمت دلار / رفتار بازار ارز روز دوشنبه چگونه بود؟

قیمت دلار در بازار ارز روز دوشنبه بین ترس و جسارت در نوسان بود. همین رفتار نیز به بازار ارز جهت می داد و پیش بینی می شود مسیر قیمت دلار در روزهای پیش رو را ترسیم کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز یکشنبه قدری کاهش یافت اما مرز 28 هزار تومان را از دست نداد. قیمت دلار در شروع معاملات دیروز 28 هزار و 50 تومان بود. قیمت دلار در ادامه قدری رشد کرد و در آخرین ساعات معاملات روی 28 هزار و 110 تومان قرار گرفت. برخی معتقدند بانک مرکزی تمرکز خود برای کنترل نرخ ارز را به سمت سامانه نیما برده است. بعضی از فعالان بازار منتظرند که بانک مرکزی در جهت مقتضی اقدام کند و بعد از این که قیمت دلار کاهش یافت، خریدهای خود را افزایش دهند. به تعبیری برخی نواسان‌گیران کمین کرده‌اند که بانک مرکزی قیمت دلار را کاهشی کند.

بخشی از معامله‌گران هنوز دل‌نگرانند که بازارساز غافل‌گیرشان کند و دچار ضرر سنگین شوند و برای همین بااحتیاط قدم برمی‌دارند، درواقع بجای اینکه مثل قبل تند و سریع قدم بردارند، پاورچین پاورچین جلو می‌روند. غافلگیر نشدن در برابر عرضه بازار ساز و یافتن یک کف محکم جدید در بازار ارز دلیل چنین رفتاری است. روی همین موقعیت نیز قیمت امروز صبح زیر 28 هزارتومان آمد.

اما طیف دیگری هستند که جسورانه عمل می‌کنند، آن‌ها معتقدند چشم‌انداز بازار رو به صعود است و هر نوسانی به سمت پایین کوتاه‌مدت است.جسارت این گروه در فضای مبهم کنونی موجب می‌شود که بعضی موقع‌ها مسیر نزولی بازار متوقف شود. شاهد آن نوبت عصر بازار بود که قیمت از زیر 28 به بالای این کانال برگشت.

سیگنال قیمت درهم به قیمت دلار

در کنار آرایش معامله‌گران برای خرید و فروش اسکناس، نرخ درهم نیز یک متغیر مهم برای فعالان اقتصادی است. نرخ حواله درهم با یک افزایش روبرو شد این افزایش قیمت نشان می‌دهد تقاضای تجاری بالا است. البته در بازار، معامله‌گران یکسری زمزمه‌هایی می‌کنند که واردکننده‌ها از شرکت‌ها در قبال تحویل کالا بجای ریال، ارز مطالبه می‌کنند که این ارز یا یورو است یا درهم. وقتی از معامله‌گران میپرسی چرا تسویه ارزی جانشین تسویه ریالی شده است؟ مدعی می شوند که چون چشم‌انداز بازار مبهم است واردکننده ریسک نمی‌کند همه کالاهای تحویلی شرکت را با ریال مبادله کند و سعی دارد درهم و یورو مطالبه کند که بعدها اگر هر اتفاقی برای ریال افتاد، قدرت خریدش کم نشود.

عرضه دلار افزایش یافت

قیمت دلار دوشنبه نیز جایگاه خود بالای مرز 28 هزار تومان را حفظ کرد و در آخرین ساعات معاملات روی 28 هزار و 110 تومان قرار گرفت.

حجم عرضه نیز نسبت به روز یکشنبه 16 درصد رشد کرد و روی 7 میلیون و 876 هزار قرار گرفت. تغییرات قیمت دلار آزاد در شروع معاملات دیروز مثبت بود، اما قیمت دلار متشکل و سنا به صورت محدود کاهش یافت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آزاد دیروز جایگاه خود بالای مرز 28 هزار تومان را حفظ کرد و تغییراتی مثبت را نسبت به روز یکشنبه به ثبت رساند. برخی معتقدند تعدادی از نوسان‌گیران انتظار می‌کشند تا بانک مرکزی از ابزارهای خود برای کاهش قیمت دلار استفاده کند تا خرید‌های خود را افزایش دهند. عرضه دلار نسبت به روز گذشته رشد کرد. قیمت دلار متشکل و سنا بر خلاف قیمت دلار آزاد کاهش یافت. قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و بالای مرز 12 میلیون تومان قرار گرفت.

قیمت درهم بالای 7 هزار و 700 تومان قرار گرفت

قیمت دلار آمریکا در نیمه دوم معاملات دوشنبه رشد کرد و همراه با آن قیمت درهم نیز افزایش یافت. قیمت درهم همراه با دلار حرکت کرد و در نیمه دوم معاملات از مرز 7 هزار و 700 تومان گذشت. قیمت درهم که در شروع معاملات امروز روی 7 هزار و 650 تومان قرار داشت، افزایش یافت و در آخرین ساعات معاملات روی 7 هزار و 720 تومان قرار گرفت.(اقتصادنیوز)

مطالعه بیشتر: چرا دلار ارزان نشد؟ / معامله‌گران دست دولت را خواندند!
چرا قیمت دلار پایین نمی‌آید؟

چرا قیمت دلار پایین نمی‌آید؟

به عقیده ريیس اسبق کانون صرافان، تا زمانی که تفاضل نرخ تورم در کشور ما و کشورهای حوزه دلار حدود 36 درصد باشد، به طور طبیعی می‌باید روزانه یک در هزار به قیمت دلار افزوده شود و اگر نشود، معنی آن جمع شدن...

TejaratNews.com/
نرخ ارز صرافی ملی امروز شنبه اول آبان

نرخ ارز صرافی ملی امروز شنبه اول آبان

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز شنبه نیز اعلام شد که نسبت به دیروز تغییری نداشت و قیمت دلار در رقم 26 هزار و 690 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم

مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم

محمد مهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه این هفته دستخط به بیان مطالب و دیدگاه‌های خود درباره مسايل گوناگون از جمله زندگی شخصی و کاری خود پرداخت.

Bartarinha.ir/
نخستین نزول دلار پس از 5 ماه / آخرین قیمت دلار پیش از اولین روز آبان

نخستین نزول دلار پس از 5 ماه / آخرین قیمت دلار پیش از اولین روز آب...

در آخرین روز مهر، اسکناس آمریکایی در مسیر افزایشی قرار گرفت، ولی علامت بازدهی ماهانه آن، منفی باقی ماند. روز پنج‌شنبه، دلار 110 تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و در محدوده 27 هزار و 400 تومان قرار گ...

TejaratNews.com/

شروع افزایشی دلار در ماه آبان / قیمت دلار امروز اول آبان چقدر شد؟

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 30 مهر

خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟

خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟

گروه ویژه اقدام مالی اخیرا اعلام کرد که نام ایران همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی می‌ماند. این در حالی است که از دو سال قبل، بررسی لوایح مرتبط با خروج ایران از لیست سیاه FATF به مجمع تشخیص مصلحت ...

TejaratNews.com/
مهمترین خبر هفته جدید برای قیمت دلار

مهمترین خبر هفته جدید برای قیمت دلار

در حالی که قیمت دلار در کانال 27400 تومان در نوسان است در هفته جدید قرار است اتفاق مهم سیاسی رخ دهد که احتمالا بر بازار ارز تاثیرگذار باشد.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 30 مهر/ پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چه می‌گویند؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 30 مهر/ پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چه ...

قیمت دلار در بازار دیروز 29 مهر با 0٫4 درصد افزایش، 27,415 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار ارز چه می‌گویند؟

TejaratNews.com/
قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/29

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/...

قیمت طلا و سکه امروز باتوجه به افزایش بهای جهانی طلا و رشد نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت نیم سکه به شش میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/
سیگنال گروسی به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 29 مهر

سیگنال گروسی به بازار ارز / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 29 مهر

در پنجمین روز هفته، دلار نتوانست به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برود. دلار که روز سه‌شنبه با 200 تومان رشد به محدوده 27 هزار و 420 تومان رسیده بود، روز چهارشنبه با فشار فروش معامله‌گران مواجه شد و ب...

TejaratNews.com/
حراج گواهی سکه، از ترس ریزش نرخ ارز

حراج گواهی سکه، از ترس ریزش نرخ ارز

تکانه‌‌‌های ارزی، سیگنال اصلی اثرگذار بر روند نوسان قیمتی معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بازار مالی بورس کالا ظرف روزهای اخیر بود.

EghtesadOnline.com/
نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر

نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز پنجشنبه نیز اعلام شد و بر این اساس دلار 26 هزار و 690تومان قیمت خورد.

TejaratNews.com/

بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید

قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28

قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو ام...

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و کاهش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح قدیم(بهار آزادی) به 11 میلیون و 300 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی اطلاع‌رسانی ابعاد تغییر فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی؛ به زودی