رمز ارزها عاملی برای خرابکاری های بزرگ

رمز ارزها عاملی برای خرابکاری های بزرگ

یک تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است که ارزهای دیجیتال نیاز به مجرای رسمی در کشور دارند، در غیر این صورت عاملی برای خرابکاری های بزرگ به شمار می روند.

همایون دارابی در گفتگو  با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ به بازار ارز دیجیتال در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون در شرایط نامناسب تحریم قرار داریم و هر گونه خروج ارز از کشور شرایط نامناسبتری را رقم میزند، از طرفی با توجه به اینکه ما ساختارهای پایه ای رمز ارزها را در کشور نداریم یعنی مراکز  و سایت های نگهداری رسمی خرید و فروش رمز ارزها وجود ندارد به همین منظور  نظارتی هم روی آنها نیست.

وی افزود: صحبت های ایلان ماسک مبنی بر عدم خرید بیت کوین شاید به علت فشار کمیسیون اوراق بهادار آمریکا باشد، چون رییس فدرال امریکا با رمز ارزها مخالف است و در انگلستان هم بانک های بزرگ موضع گیری سختی در برابر ارزهای دیجیتال کردند، البته این ارزها، ساختار مخربی برای بانکداری سنتی در دنیا دارند.

این تحلیلگر بازار سرمایه افزود: گسترش رمز ارزها، خرابکاری های بین المللی را افزایش میدهد، چون رمز ارزها جز مواردی هستند که اگر نظارت دقیقی روی عملکرد آنها نباشد می تواند در عملیات های غیر قانونی مورد استفاده قرار بگیرد.

وی به افرادی که خواهان سرمایه گذاری در این رمز ارزها هستند توصیه کرد: بهتر است افراد به چند مورد توجه کنند، نخست اینکه سایت هایی که در آن معامله میکنند رسمی نیستند، دوم اینکه سایت های بین المللی  هم سابقه خوبی برای ایرانیان ندارند، چرا که چندین مرتبه حساب ایرانی ها را بستند و دارایی را قفل کردند چراکه معتقدند انتقال دارایی از کیف ها به بورس ها یا برعکس ممکن است گم شود، سوم اینکه خروج ارز از کشور فارغ از سود و زیانی که برای افراد دارد برای اقتصاد کشور سم است.

دارابی اظهار کرد: با توجه به اینکه تعدادی ماینر رسمی در کشور داریم، به نظر میرسد اگر سازمان بورس در این زمینه ورود یافته و مجوزهای مربوطه برای بازار رمز ارزها را اعطا کند، سرمایه گذاران می توانند در این بازار به صورت ریالی و رسمی فعالیت کنند و شرایط نابسامان کنونی سرو سامان بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در چنین شرایطی موسسه یا نهادی برای رمز ارزها تعریف می شود یا خیر؟ گفت: سازمان بورس در موقعیت حساسی قرار دارد، از طرفی طبق قانون، راه اندازی هر گونه بورس منوط به مصوبه شورای عالی بورس است، بنابراین سایت هایی که خودشان را به عنوان بورس ارزهای دیجیتال معرفی میکنند حتما باید مجوز لازم از سازمان بورس داشته باشند.

دارابی بیان کرد: در حال حاضر به نظر میرسد که صدور مجوز یک یا دو صندوق رمز ارز مشکلات را از بین میبرد، چون وزارت صمت مجوز استخراج رسمی ارز دیجیتال در کشور را صادر کرده است، اگر آنها ارز را به صندوق های رسمی واگذار کنند خطر بزرگ خروج ارز از کشور برطرف می شود.

وی گفت: البته نباید فراموش کرد که ارز دیجیتال نوسان قیمت زیادی دارد یکبار از 19 هزار دلار تا 3 هزار دلار کاهش یافت، به هر حال ممکن است این شرایط مجددا تکرار شود و زیان های زیادی هم به بار بیاورد.

این تحلیلگر بازار خاطر نشان کرد: افرادی که هم اکنون سرمایه خود را از بورس خارج میکنند و در صف های خرید قرار میگیرند، افرادی هستند که وحشت زده شدند یعنی با دیدن روند نزولی بازار همچنین صف های فروش نگران سرمایه خود شدند، بازار سهام هم اکنون در مرحله فروش های هیجانی است در  صورتی که با نگهداری سهام خود طی ماه های آینده قطعا شاهد رشد قیمت خواهند بود.

local_offerبرچسب‌ها:
چرا بورس در اسفندماه دچار رکود و ریزش شده است؟

چرا بورس در اسفندماه دچار رکود و ریزش شده است؟

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بر اساس تجربه سال‌های گذشته، پرونده بازار سهام همیشه در اسفندماه با حالتی از رکود بسته می‌شود و به دلیل ورود به پایان سال مالی شرکت ها و نیاز به نقدینگی ...

Irna.ir/
بورس امروز سه شنبه 12 اسفند 99/ سبزپوشی بورس + فیلم

بورس امروز سه شنبه 12 اسفند 99/ سبزپوشی بورس + فیلم

شاخص کل بورس روز دوشنبه مورخه 11 اسفند 99 در نهایت با کاهش 3944 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 181 هزار و 659 واحدی آرام گرفت. امروز سه شنبه مورخه 12 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سع...

NabzeBourse.ir/

ارزش سهام عدالت امروز 12 اسفند 99

پیش‌بینی بورس امروز 12 اسفند 99

اکنون کلیت بازار منتظر یک آغاز خوب است

اکنون کلیت بازار منتظر یک آغاز خوب است

مدیرعامل بورس تهران گفت: بعد از اصلاح‌های اخیر شاخص، اکنون کلیت بازار منتظر یک آغاز خوب بوده و آغاز این روند جز با حضور فعال نهاد‌های مالی میسر نخواهد بود.

BourseNews.ir/
افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز‌های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود‌هایی که بیت کوین در طول هفته اخیر به دست آورده بود، از دست رفت.

BourseNews.ir/
ارزش سهام عدالت و دارایکم در 12 اسفند ماه 99

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 12 اسفند ماه 99

هم‌زمان با رشد 0.39 درصدی شاخص کل بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی که دیروز روند افزایشی داشت امروز نیز با رشد همراه بود و 0.7 درصد افزایش داشت.

NabzeBourse.ir/
مصوبه جدید سازمان بورس برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

مصوبه جدید سازمان بورس برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

بورستهران- ایرنا- مصوبه هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابلاغ شد.

Irna.ir/
قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار در بازار امروز

قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار در بازار امروز

سکه طرح جدید صبح امروز 11 میلیون و 50 هزار تومان قیمت خورد و ارزش هر گرم طلا 18 عیار به یک میلیون و 81 هزار تومان رسید.

Bartarinha.ir/
لغو عرضه اولیه سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین

لغو عرضه اولیه سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین

عرضه اولیه سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین لغو شد.

Sena.ir/
ماجرای بورس ختم به خیر می‌شود؟

ماجرای بورس ختم به خیر می‌شود؟

بورس امروز با تعادلی نسبی در عرضه و تقاضا شروع به کار کرد اما در ادامه روند معاملات تقاضا در شاخص‌سازان افزایش یافت و بورس مثبت شد. اما آینده بورس چه خواهد شد؟ چه سناریوهایی مطرح است؟

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا 12 اسفند 99، بورس مثبت یا همچنان منفی؟

پیش بینی بورس فردا 12 اسفند 99، بورس مثبت یا همچنان منفی؟

بازار امروز اندکی در مقایسه با روز گذشته بهتر بود هر چند که باز هم شاخص ها قرمزپوش بسته شدند. بورس فردا مثبت خواهد بود یا همچنان روند منفی بازار ادامه خواهد داشت؟

NabzeBourse.ir/
با آزادسازی قیمت خودرو بورس کالا شفاف‌تر می‌شود؟

با آزادسازی قیمت خودرو بورس کالا شفاف‌تر می‌شود؟

آیا واقعا آزادسازی قیمت خودرو در بورس کالا هم به نفع فروشندگان است و هم به نفع خریداران؟

TejaratNews.com/
صعود بازار سهام آمریکا به دنبال موفقیت واکسن جانسون اند جانسون/ تصویب بسته محرک از عوامل خوش‌بینی به اقتصاد

صعود بازار سهام آمریکا به دنبال موفقیت واکسن جانسون اند جانسون/ تصویب بسته محرک از عوامل خوش‌بینی به...

به دنبال موفقیت واکسن جانسون اند جانسون در دریافت تایید و همچنین تصویب بسته محرک اقتصادی توسط مجلس نمایندگان، بازار سهام آمریکا روز دوشنبه صعود کرد.

EghtesadOnline.com/
کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده 91 دلاری قرار دارد.

BourseNews.ir/
سیگنال رایگان زیر تابلوی سعادت آباد مشخصات ظاهری چک‌های جدید توضیح اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای درباره سهمیه‌بندی روغن مصوبه جدید سازمان بورس برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت شفاف‌سازی نحوه تسویه اعتبارات شرکت‌های کارگزاری افزایش پرتفوی بورسی «وغدیر» طی یک سال هوپو، یک فرصت سرمایه‌گذاری با حداقل 100 درصد سود سالیانه کت اقتصاد بر تن کیست؛ دولت و دوستان ... خرید و فروش بیت کوین آزاد می‌شود؟ حمایت سه کلیک از نخستین دوره مسابقات پلی استیشن بین کسب و کار‌ها رشد 4 هزار و 623 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 18.4 هزار میلیارد تومان رسید انتخاب ترکیب جدید هیات مدیره "غگل" در مجمع افزایش سرمایه "وثنو" قطعی شد رشد 230هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «تیپیکو» توصیه عبداله رحیم لو به متولیان بازار سرمایه یا سکوت کنید یا بخوابید! «دکتر نکست» و چشم‌انداز ثبت یک میلیون ویزیت در روز کسب رتبه نخست ستاره اول درشاخص بهره‌وری کل عوامل دربین شرکت‌های گروه رایانه مصوبه مجلس برای ساماندهی فعالیت مالی دستگاه‌های اجرایی کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تامین جهانی تدوین قوانین مصادیق اغوا برای اغواگری مروری بر عملکرد یک ساله "وغدیر" مصوبه افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوقهای درآمد ثابت در سهام ابلاغ شد صادرات نفت، واردات زردچوبه! آغاز آزمایشی معاملات آتی نقره در بورس کالا بورس کالا میزبان بیش از 60 هزارتن قیر و مواد پلیمری دریافت وام بانکی برای همه صاحبان سهام عدالت فراهم شد دوباره فرصت سوزی نکنید مصوبات سازمان بورس، اهرمی برای تقویت بازار نرخ برابری دلار به 24 هزار و 590 تومان رسید کالا‌های شب عید از 20 اسفند توزیع می‌شود تعامل بسیار مثبتی میان وزارت صمت و بورس کالا برقرار است تدوین آیین نامه مصادیق اغوا، برای اغواگری! کاهش قیمت دلار در بازار ارز/ عقب نشینی درهم از مرز 7 هزار تومان/ دلیل رفت و برگشت قیمت دلار چیست؟ زمینه برای رشد درآمدهای ارزی و کاهش قیمت‌ها فراهم شد جلسه علنی مجلس آغاز شد/ رسیدگی به لایحه بودجه در دستور کار 6 میلیارد برگه بهادار و سهام معامله شد/ بانکی‌ها در راس معاملات راهکارهای ساماندهی صنعت خودرو؛ از واردات تا مشارکت با شرکت‌های خارجی "سفانو" از ریسک کمتری برخوردار است ارزش پالایشی یکم 12 اسفند 99 شاخص بورس مثبت شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 12 اسفند 99 حاشیه‌های امروز بورس 12 اسفند 99 / شاخص کل بالاخره مثبت شد تغییر مالکیت 1.1 میلیارد اوراق بهادار مالی کولبری و سوخت‌بری در شان و منزلت مردم و کشور نیست / زمینه کاهش قیمت ارز فراهم شده است ارزش سهام عدالت امروز 12 اسفند 99 بورس سبزپوش شد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در 1400

در حال بارگیری...