بازگشت آرامش به معاملات بورس با تقویت تقاضا در سهام شاخص‌ساز

بازگشت آرامش به معاملات بورس با تقویت تقاضا در سهام شاخص‌ساز

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: پس از فراز و نشیب‌های زیادی که بورس در چند وقت اخیر تجربه کرده است، بازار از روز گذشته و با مشخص شدن اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری با افزایش تقاضا در سهام شاخص‌ساز و بزرگ روبرو...

"پیمان حدادی" امروز (چهارشنبه) درباره روند پر فراز و نشیب معاملات بورس در اردیبهشت ماه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: معاملات بورس در اردیبهشت ماه ادامه دهنده روند بازار در ماه فروردین بود اما ارزش معاملات در اردیبهشت ماه نسبت به ماه فروردین تا حدودی بهبود پیدا کرد و ارزش معاملات خرد به صورت روزانه حدود دو هزار میلیارد تومان بود.

وی اظهار داشت: با توجه به تغییر دامنه نوسان از منفی سه و مثبت 6 به مثبت و منفی پنج درصد و نیز بحث کاهش حجم مبنا همچنان شاهد وجود صف‌های فروشی بودیم که در این بازار ایجاد شدند و همچنان عرضه‌های انجام شده در بازار با خریداری همراه نبودند و در اردیبهشت ماه تا حدودی شاهد معاملات حدود 20 نماد شاخص ساز در بازار بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه به برگزاری مجامع برخی از شرکت‌ها در اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: اکثر سهامی که بعد از برگزاری مجامع، نماد آنها بازگشایی می‌شود معاملات آنها با نوسانات منفی زیاد به بازار باز می‌گردند، در اردیبهشت ماه هم شاهد چنین اتفاقی در بازار بودیم.

وی اعلام کرد که قیمت سهام در زمان بازگشایی نماد بعد از برگزاری مجامع با کاهش حدود 20 تا 40 درصدی همراه بودند که این موضوع نشان دهنده وجود هیجان فروش در بازار است.

حدادی اظهار داشت: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در بازار اردیبهشت ماه ارايه بسته پیشنهادی 3+7 بود که توسط دولت ارايه و سه موضوع آن هم توسط ستاد اقتصادی دولت ابلاغ و انجام شد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: نخستین موضوع مورد تایید سران اقتصادی دولت بحث واریز نقدینگی از صندوق توسعه ملی بود که در اردیبهشت ماه یک چهارم آن به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شد اما طبق پیش‌بینی‌ها هیچ اثرگذاری بر این بازار نداشت و نتوانست زمینه بهبود روند معاملات را فراهم کند.

وی گفت: در مقابل، میزان فعلی فروش بازار، رقم یک هزار میلیارد تومان عددی نیست و سه هزار میلیارد تومان باقی که قرار است در چند روز آینده به بازار واریز شود نمی‌تواند چندان در بازار اثرگذار باشد زیرا صف‌های فروش آشکار در بازار حدود 6 هزار میلیارد تومان ارزش دارند.

حدادی با اشاره به اینکه رقم تعیین شده برای واریز به صندوق تثبیت بازار سرمایه نمی تواند هیچ تاثیری بر روند معاملات بازار داشته باشد، افزود: به جز صف‌های فروش آشکاری که در بازار وجود دارد شاهد وجود صف‌های فروش پنهانی در بازار هستیم که زمینه شتاب در افت شاخص بورس را فراهم می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در روزهای گذشته هم شاهد ابلاغ مجوز اعطای اعتبار توسط بانک به کارگزاری‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها بودیم اما اینکه کارگزاری‌ها تا چه میزان بتوانند از این موضوع استفاده کنند، جای سوال است.

وی به نوسانات قیمت ارز در اردیبهشت ماه تاکید کرد و افزود: با توجه به صحبت‌های مطرح شده در زمینه احتمال مذاکرات وین، قیمت ارز در بازار در حاشیه‌ای از ابهام قرار گرفت که این موضوع باعث شک و تردید سهامداران برای ورود سرمایه‌هایشان به این بازار شد.

سبزپوشی شاخص بورس با تعیین تکلیف کاندیداهای ریاست جمهوری

حدادی ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری را از دیگر ابهامات موجود در معاملات بازار در اواخر اردیبهشت ماه دانست و گفت: با ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری معاملات بازار نسبت به قبل محتاط‌تر شد و در نخستین روزهای خرداد ماه (پیش از اعلام نهایی نامزدهای  تعیین صلاحیت شده) بازار تحت تاثیر ابهام موجود،  روزهای چندان خوبی را تجربه نکرد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به فراز و نشیب های زیادی که بازار در چند وقت اخیر تجربه کرده است اما بازار از روز گذشته و با مشخص شدن کاندیداهای نهایی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با افزایش تقاضا در سهام شاخص‌ساز و بزرگ روبرو شده است.

حدادی تاکید کرد: در نتیجه افزایش قیمت این نوع سهم‌ها باعث سبزپوشی شاخص کل شد و در ادامه روند صعودی خود دوباره کانال یک ملیون و 100 هزار واحد را پس گرفته است.

حرکت شاخص بورس برخلاف پیش‌بینی‌ها

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، اکثر کارشناسان در اسفند ماه 99 پیش‌بینی خود از روند معاملات بورس در سه ماه نخست 1400 را صعودی اعلام کردند و معتقد بودند شاخص بورس بعد از ریزش سنگینی که از مرداد ماه سال گذشته تجربه کرد، به نقطه حمایتی رسیده است و می‌توان شاهد روندی معقول و افزایش تقاضا در این بازار بود.

با توجه به صحبت‌های مطرح شده از سوی فعالان بازار، بازار سهام معاملات خود را از نخستین روزهای سال 1400 بر خلاف پیش‌بینی‌ها آغاز کرد و به دلیل تداوم روند نزولی شاخص بورس، شاهد تصمیمات هیجان سهامداران برای فروش سهام و خروج هر چه زودتر سرمایه‌های خود از این بازار بودیم.

ارايه 10 راهکار برای حمایت از معاملات بورس

تداوم چنین روندی در بازار تا ابتدای اردیبهشت ماه، مسوولان حاضر در سازمان بورس را بر آن داشت تا با اتخاذ تصمیمات جدید مانع از افت هر چه بیشتر شاخص بورس و ضرر و زیان سهامداران در این بازار شوند.

در ابتدای اردیبهشت ماه "محمدعلی دهقان دهنوی"، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از بسته پیشنهادی 3+7 بازار سرمایه خبر داد و اعلام کرد: سه مصوبه آن که شامل اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، رفع ممنوعیت نهادهای مالی بازار سرمایه برای استفاده از تسهیلات بانکی و اعطای اقامت 5 ساله برای سرمایه گذاران خارجی برای خرید سهام می شود از 7 اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد و هفت مورد دیگر منوط به تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی است.

 تصویب همه پیشنهادات سازمان بورس در جلسه سران قوا

با اعلام این خبر در پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که (13 اردیبهشت ماه)  با حضور سران قوای مجریه، مقننه و قضايیه و دیگر اعضای این شورا برگزار شد وضعیت بازار سرمایه و راهکارهای بهبود این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت همه هفت پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار جهت حمایت از بازار سرمایه با اصلاحات جزیی به تصویب رسید.

 این بسته شامل مواردی از جمله واریز 80 درصد از مالیات نقل و انتقال سهام در سال 1400 به صندوق تثبیت بازار سرمایه، موافقت با انتشار 20 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با تضمین دولت، خروج بانک‌ها و موسسات اعتباری از شمول ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید برای حمایت از بازار سرمایه بود.

همچنین براساس بخش دیگری از مصوبات،  اجازه سرمایه گذاری به صندوق توسعه ملی در بازارهای پولی و مالی داخلی  از جمله بازار سرمایه داده شده و قرار شد جبران زیان خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله پالایش یکم از طریق اعطای سهام پیگیری شود.

امهال مالیات بر درآمد شرکت هایی که از سهام یا شرکت های زیر مجموعه خود حمایت کنند و حذف قیمت گذاری دستوری از محصولات شرکت های بورسی نیز بخش دیگری از این مصوبات بود.

بازگشت امیدواری‌ها به معاملات بورس

با اعلام این اخبار، فعالان حاضر در بازار گمان کردند که ابلاغ چنین مصوبه ای از سوی دولت نشان دهنده حمایت دوباره دولت از بورس و احتمال بازگشت اعتمادها به بورس برای سرمایه گذاری است که این امر باعث شد تا امیدواری هایی در بازار برای ورود دوباره سرمایه گذاران به بورس ایجاد شود.

تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از 25 اردیبهشت‌ماه

در کنار پیشنهادات 10 گانه برای بهبود وضعیت بازار، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در 19 اردیبهشت ماه با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی، درخصوص متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن تصمیم گرفت.

از همین رو دامنه نوسان  به جای +6 و 4-  به مثبت و منفی 5 تغییر یافت و در آینده با رصد شرایط بازار نسبت به افزایش دامنه اقدام خواهد شد.  

همچنین درخصوص دامنه نوسان و حجم مبنا  در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران  مقرر شد  از روز شنبه 25 اردیبهشت ماه حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای همه نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران، بازار اول و دوم  فرابورس ایران  به 15 میلیارد ریال و همچنین این مقدار در خصوص بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب 10 میلیارد، 5 میلیارد و 2.5 میلیارد ریال تغییر یابد.

تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس

در تاریخ (‌21 اردیبهشت ماه) معاون اقتصادی رییس جمهوری خبر خوشی را برای حمایت از معاملات بورس اعلام و تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت را ابلاغ کرد که براساس آن سه بند نخست بسته حمایتی از بازار سهام در ستاد اقتصادی دولت به تصویب رسید.
 
براساس این ابلاغیه،  مقرر شد بانک مرکزی در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی ظرف مدت سه هفته نسبت به فروش تدریجی 200 میلیون دلار از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.
 
همچنین مقرر شد که به  منظور حمایت از تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق بازار سرمایه، بانک مرکزی  به فوریت نسبت به لغو بخشنامه‌ها و مصوبات ممنوعیت اعطای تسهیلات برای خرید سهام به شرکت های سرمایه گذاری، هلدینگ و کارگزاری‌ها اقدام کند.

از دیگر مصوبات این ابلاغیه، سرمایه‌گذاری در خرید سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه است که جزو مصادیق سرمایه‌گذاری قابل قبول برای اعطای اقامت پنج ساله به اتباع خارجی تلقی می‌شود.

در ابتدا با انتشار چنین خبری در بازار خوش‌بینی هایی را نسبت به معاملات بازار ایجاد شد، در حالی که برخلاف پیش بینی ها شاخص بورس واکنش چندان مثبتی را از خود نسبت به حمایت های همه جانبه سران قوا و سازمان بورس از بازار سهام  نشان نداد و به باز هم روند نزولی خود در ادامه داد.

کارشناسان عدم تاثیرگذاری معاملات بورس از این مصوبات، عدم اعلام دقیق زمان اجرایی شدن آنها اعلام کردند و معتقد بودند تا زمانی که خبری  از اجرای حتمی مصوبات در بازار مطرح نشود نمی‌توان در انتظار تاثیر مثبت این مصوبات بر معاملات این بازار بود.

واریز 50 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بورس

در راستای الزام برای واریز منابع مالی به صندوق تثبیت بازار سرمایه، روابط عمومی بانک مرکزی در 26 اردیبهشت ماه) اعلام کرد براساس تصمیم‌های جلسه دویست و بیست و یکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تاریخ هفتم اردیبهشت 1400، در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی، بانک مرکزی  باید نسبت به فروش تدریجی 200 میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.
 
گفتنی است پیش از این رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود، مبلغ 200 میلیون دلار به صورت تدریجی فروخته و برای کمک به بورس به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می شود که اقدام امروز اولین گام در همین راستا بود و 150 میلیون دلار باقیمانده نیز به تدریج واریز خواهد شد.

خبر واریز منابع مالی به صندوق تثبیت بازار سرمایه گمانه زنی هایی را در زمینه تاثیر مثبت این اتفاق بر معاملات بورس و بازگشت شاخص بورس به مدار صعودی ایجاد کرد اما باز هم برخلاف پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بازار معاملات خود را بدون توجه به انجام تعهدات بانک مرکزی در زمینه واریز منابع مالی به صندوق تثبیت بازار سرمایه با روند منفی آغاز کرد که در این زمینه اکثر کارشناسان معتقد بودند واریز معادل ریالی 50 میلیون دلار چندان رقم قابل توجهی نیست که بتواند تکانی را به روند معاملات بازار بدهد و مسیر شاخص بورس را به سمت صعودی که بازار از مدت ها قبل در انتظار آن بود،  سوق دهد.

همچنین در این زمینه اعلام شد: رقمی که از معادل 50 میلیون دلار با معادل ریالی به دست می آید به هیچ عنوان قابل مقایسه با میزان فروش سهام از سوی حقوقی ها نیست.

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
لبنیات 70 درصد گران می‌شود؟ سهام عدالت امروز یک تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به 11 میلیون می‌رسد؟ کاهش قیمت مسکن در پردیس/ وضعیت بازار اجاره مسکن در شرق پایتخت توضیح توانیر در مورد جدول‌های خاموشی‌ برق تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟ عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ + فیلم بیت کوین کانال 30 هزار دلاری را هم از دست داد پراید 111 امروز چند؟ وضعیت قرمز در بازار رمزارزها رشد 351 درصدی خالص درآمد کارمزدی بانک تجارت طی 3 سال چین وضعیت بازار رمزارز‌ها را قرمز کرد 40 درصد کالاهای بورسی، مشمول قیمت‌گذاری دستوری کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در تهران تحلیل قیمت بیت کوین | آیا سقوط نزدیک است؟ پیش‌بینی بورس دوم تیر 1400 / شاخص به یک میلیون و 200 هزار واحد می‌رسد؟ پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | گرانی دلار در کانال 24/ سرعت خرید دلار در بازار... ثبت سرمایه "وسنا" در مرجع ثبت شرکت‌ها افزایش قیمت 30 درصدی محصولات بتنی "سفاسی" "غبهپاک" نرخ را بالا برد ارزش روز سهام عدالت چقدر شد؟ چین بر رمزارزها سایه انداخت انعقاد قرارداد میان "دبالک" و "دسبحان" تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت نرخ رسمی تورم خرداد اعلام شد آغاز چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته خاموشی‌های بیشتری در راه است/ لطفا صرفه جویی کنید 30 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز کشف شد کشف و ضبط 24 دستگاه ماینر در استان سمنان تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد پالایشی | شبریز صعودی می ماند؟ شناسایی بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز کشور با 7 هزار ماینر در تهران "غپاذر" آماده پرداخت سود شد "کگل" از ماه آینده سود می‌دهد "کماسه" روز مجمع را مشخص کرد افت قیمتی کم‌سابقه ارزهای دیجیتال دیدار سهامداران "غاذر" در مجمع جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت احیا استیل فولاد بافت برگزار شد بیمه مرکزی به دنبال ساخت سریال طنز 300 میلیارد ریالی قیمت طلا و سکه در بازار امروز علت صف مقابل صرافی‌ها چیست؟ ارزش سهام عدالت امروز 1 تیرماه گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی ایران برای ساخت مسکن در سوریه رقیب ندارد بورس امروز اول تیر ماه چگونه به پایان رسید؟ افزایش 70 درصدی قیمت لبنیات از هفته آینده چرا بازار بیت کوین و ارزهای مجازی ریزشی شد؟ رونمایی از گران‌ترین سوپراسپرت قرن ارزش پالایشی یکم 1 تیر 1400 چقدر است؟ شتاب در صعود شاخص بورس با رشد 18 هزار واحدی ریزش سنگین ارزهای مجازی/ بیت‌کوین در کمترین قیمت دو هفته اخیر

در حال بارگیری...