سورپرایز برای وام فوری خرید خودرو | شرایط دریافت وام فوری 200 میلیونی خودرو اعلام شد

سورپرایز برای وام فوری خرید خودرو | شرایط دریافت وام فوری 200 میلیونی خودرو اعلام شد

در حال حاضر یازده بانک تسهیلات خرید خودرو به متقاضیان می‌دهند. بانک‌های سامان، تجارت، ملی، شهر، ملت، رفاه کارگران،...
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حدود شش ماه از تصویب وام فوری 200 میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور می‌گذرد. اما از آن زمان تا کنون هنوز سازمان برنامه و بودجه ضمانت‌نامه پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات تا 18 درصد را ارایه نکرده است. در واقع این سازمان باید تضمین دهد که 13 درصد از سود این وام فوری  توسط دولت پرداخت خواهد شد. وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از گذشته برای کمک به هزینه های زندگی گرفته می شده. امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و غیره اشاره کرد.متقاضیان هر کدام از این وام ها با ارايه مدارک خاص میتوانند به بانک و مراکز معرفی شده بروند و وام فوری خود را دریافت کنند. 

در حال حاضر یازده بانک تسهیلات خرید خودرو به متقاضیان می‌دهند. بانک‌های سامان، تجارت، ملی، شهر، ملت، رفاه کارگران، سپه، پارسیان، صادرات، رسالت و گردشگری وام خرید خودرو می‌دهند. فراموش نکنید برای گرفتن این تسهیلات یا باید دو ضامن رسمی به بانک معرفی کنید، یا سند ملکی وثیقه وام بگذارید.  سود وام خرید خودرو 18درصد در همه بانک‌ها اعلام شده است. اما اگر می‌خواهید بدانید که هر بانک چه مقدار وام می‌دهد، جدول پایین را بخوانید:

نام بانک مقدار وام

بانک صادرات 200میلیون تومان

بانک رسالت 200میلیون تومان

بانک تجارت 140 میلیون تومان

بانک سامان 100 میلیون تومان

بانک ملت 100 میلیون تومان

بانک رفاه 100 میلیون تومان

بانک ملی 100 میلیون تومان

بانک گردشگری 100 میلیون تومان

بانک سپه 50 میلیون تومان

بانک پارسیان 30 میلیون تومان

بانک شهر 15 میلیون تومان

هر یک از بانک های ارايه دهنده وام خرید خودرو دارای شرایط خاصی برای دریافت وام هستند. بنابراین، لازم است که جهت دریافت این وام ابتدا بانک مورد نظر خود را برای دریافت وام انتخاب کنید. سپس، بر اساس شرایط بانک پیش بروید. 

در نظر داشته باشید که یک سری شروط برای دریافت وام خرید خودرو در همه بانک ها به صورت یکسان است. بنابراین، در صورت نداشتن شرایط لازمی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، قادر به دریافت وام از طریق هیچ کدام از بانک ها نخواهید بود. 

تمامی افراد باید دارای حداقل سن 18 سال باشند. 

معمولا بانک ها برای خرید خودروهای داخلی وام در نظر می گیرند. بنابراین، امکان دریافت وام خرید خودرو برای خودروهای خارجی وجود ندارد. 

فرد متقاضی دریافت وام نباید هیچ گونه چک برگشتی در بانک های مختلف داشته باشید. در غیر این صورت امکان دریافت وام برای فرد متقاضی وجود ندارد. 

بسته به شرایط بانک، باید فرد متقاضی دریافت وام حداقل یک یا دو نفر ضامن داشته باشد. در غیر این صورت امکان دریافت وام خرید خودرو برای فرد وجود نخواهد داشت. 

کلیه افراد متقاضی دریافت وام باید با ارايه مدارک و مستندات لازم توانایی بازپرداخت وام خودرو را اثبات کنند. 

در صورتی که دارای شرایط ذکر شده برای دریافت وام خرید خودرو هستید و همچنین مطابق با شرایط هر یک از بانک ها پیش رفته اید، می توانید با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به بانک وام خود را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که پروسه دریافت وام در هر یک از بانک ها با هم متفاوت است. بنابراین، بازه زمانی که وام به مشتری پرداخت می شود، به طور دقیق مشخص نیست. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت وام خودرو عبارتند از:

اصل و کپی کارت ملی متقاضی وام 

اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه متقاضی وام به همراه یک قطعه عکس 

اصل و کپی کارت ملی ضامن 

اصل و کپی صفحه اول شناسنامه ضامن 

گواهی اشتغال به کار 

فیش حقوقی با ذکر میزان حقوق دریافتی 

اصل و کپی فیش حقوقی ضامن 

پیش فاکتور خرید خودروی ایرانی و اسناد مربوط به آن

اقساط وام خرید خودرو چقدر است؟

وام خرید خودرو جزء وام های به صرفه است که با سود 18 درصد می تواند برای افرادی که به دنبال خرید خودرو هستند، گزینه خوبی محسوب شود. اما موضوعی که همواره مردم را برای دریافت وام نگران می کند، بازپرداخت اقساط وام به صورت ماهانه است. اقساط ماهانه وام خرید خودرو در هر یک از بانک ها با هم متفاوت است. چرا که شرایط بازپرداخت و کل مبلغ وام نیز با هم متفاوت می باشد. 

بانک صادرات جزء بانک هایی است که بیشترین مبلغ وام را برای خرید خودرو در نظر گرفته است. حداکثر مبلغ وام قابل دریافت از سوی این بانک، 200 میلیون تومان است که می توان آن را با بازپرداخت 60 ماهه تسویه نمود. بر اساس شرایط بازپرداخت و سود در نظر گرفته شده برای این وام، مبلغ اقساط ماهانه این وام در ماه حدود 5 میلیون تومان است. بانک های دیگر که مبلغ 100 میلیون تومان را برای وام خرید خودرو در نظر گرفته اند و اقساط 36 ماهه دارند، مبلغ اقساط متفاوتی نیز خواهند داشت. 

ناگفته نماند که اقساط هر کدام از این وام ها می تواند بر اساس حداکثر مبلغی که از وام دریافت می کنید، متفاوت باشد. چون همه بانک ها حداکثر مبلغ وام را به مشتریان خود نمی دهند. بسته به ارزش خودرو و سپرده ای که از مشتری در بانک وجود دارد، حداکثر مبلغ وام متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از اقساط وام هر یک از بانک ها، می توانید به صورت حضوری به این بانک ها مراجعه کنید. 

شرایط وام فوری 200 میلیونی با بهره 12 درصد 

بالغ بر 43 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش تاکنون در قالب «شیلات کارت» در راستای تامین نهاده‌های اولیه آبزی پروران از سوی بانک کشاورزی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رجبعلی قربان‌زاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: در راستای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، طرح شیلات کارت برای تامین سرمایه در گردش به منظور تامین نهاده‌های اولیه همچون بچه ماهی و خوراک آبزیان برای متقاضیان به اجرا درآمده که سقف آن 200 میلیون تومان و با بهره 12 درصد است.

رجبعلی قربان‌زاده افزود: از مجموع تولیدکنندگان آبزی که برای دریافت تسهیلات شیلات کارت در سامانه سیتا ثبت‌نام کرده‌اند، تاکنون 1694 متقاضی با رقم 221 میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی شده‌اند که از این تعداد 319 مورد از بانک کشاورزی، اعتباری بالغ بر 43 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وی تایید کرد: در حال حاضر در استان‌های مازندران حدود 14 میلیارد تومان، خراسان رضوی سه میلیارد و 500 میلیون تومان، استان اصفهان دو میلیارد و 800 میلیون تومان و لرستان بیش از یک میلیارد به تولیدکنندگان آبزیان در قالب شیلات کارت، تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت شده است.

قربان‌زاده در همین حال گفت: بر اساس دستورالعملی که سازمان شیلات ایران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی تنظیم کرده است، قرار شده تولید کنندگان ماهیان سردآبی، گرم آبی، خاویاری، میگو و ماهیان دریایی بتوانند از تسهیلات سرمایه در گردش در قالب بازارگاه برای تامین نهاده‌ها نیز استفاده کنند.

این مقام مسيول افزود: تاکنون بیش از 674 متقاضی با رقم 340 میلیارد تومان به بانک کشاورزی برای اخذ تسهیلات سرمایه در گردش در بخش آبزی پروری از محل سامانه بازارگاه معرفی شده‌اند و از این تعداد 165 مورد منجر به عقد قرارداد شده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران با اشاره به فقدان زیرساخت لازم در سامانه‌ای که بانک کشاورزی برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش از سامانه بازارگاه طراحی کرده، تصریح کرد: نرم‌افزاری که بانک کشاورزی برای ثبت نام متقاضیان و دریافت تسهیلات طراحی کرده، قابل استفاده برای بخش شیلات نیست و برای آن باید نرم‌افزار جدید طراحی شود.

وی همچنین گفت: با پیگیری از طریق بانک و وزارتخانه و با رفع مساله نرم‌افزار، واحد‌های آبزی پروری نیز می‌توانند از منابع مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از محل بازارگاه استفاده کنند.

شرایط وام فوری 100 میلیونی دولت به سرپرستان خانوار

در بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌های مسکن، کشاورزی، صادرات، تجارت، توسعه تعاون و شرکت دولتی پست بانک آمده است: «درخصوص ابلاغ بندهای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و در راستای اجرای تبصره‌های 1 و 2 ذیل ماده 69 قانون مذکور، با احتساب نرخ تورم سالانه، سهمیه آن بانک جهت اعطای تسهیلات موصوف مبلغ 102 میلیارد تومان و مدت بازپرداخت حداکثر 10 سال و مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر و در نظر گرفتن شرایط خانوار به شرح زیر تعیین و ارسال می‌شود. بدیهی است دستورالعمل مربوطه متعاقبا ارسال خواهد شد.

الف) خانوارهایی که بعد از سال 1399 به بعد صاحب دو فرزند شده یا می‌شوند، هر خانواده به مبلغ 130 میلیون تومان

ب) خانوارهایی که بعد از سال 1399 به صاحب یک فرزند شده یا می‌شود، هر خانواده به مبلغ 110 میلیون تومان.

ج) خانوارهای دونفره ( زوج و زوجه) به هر خانواده مبلغ 70 میلیون تومان.

لازم به ذکر است که این سپرده نرخ سودی 10 درصدی را برای سپرده‌گذار تضمین می‌کنند. به علاوه با حداقل سپرده‌گذاری 18 میلیون و 200 هزار تومان، ماهانه یک برگه اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دریافت می‌کنند.

طرح دوم بانک ملی نیز نیاز همانند طرح اول، به سپرده 16 میلیون تومانی نیاز دارد. با این تفاوت که این سپرده به جای یک ماه، باید سه ماه در بانک باقی بماند. اگر میانگین ماهیانه این سپرده در هر روز بالای 16 میلیون تومان باشد، به سپرده گذار اوراق تعلق می‌گیرد.

سود سپرده در این طرح 12 درصد است. با این حال این سود به میزان 10 درصد در پایان هر ماه به حساب سپرده‌گذاران واریز می‌شود و دو درصد باقی مانده در پایان هر سه ماه به سپرده‌گذار تعلق می‌گیرد.

گفتنی است که این دو درصد به شرطی واریز می‌شود که در طول این سه ماه کمتر از 22 میلیون و 300 هزار تومان نباشد.

طرح سوم بانک ملی اختیار بیشتری به مشتریان می‌دهد و آنها می‌توانند با حداقل پنج هزار تومان در این طرح سپرده‌گذاری کنند. با این وجود تعهد بانک ملی در این طرح، صرفا بازپرداخت سود 10 درصدی به سپرده است و تخصیص اوراق بر اساس اولویت بندی امتیازها و منابع هر شعبه است.

لازم به ذکر است که افتتاح چند سپرده به صورت همزمان در این طرح‌ها امکان‌پذیر است.

شرایط وام فوری بانک ملی

سود وام مسکن بانک ملی 17.5 درصد و دوره بازپرداخت آن 12 ساله است. سقف پرداخت این وام در تهران به صورت انفرادی 60 میلیون تومان و زوج 100 میلیون تومان است.

در شهرستان های بالای 200 هزار نفر به صورت انفرادی 50 میلیون تومان و زوج 80 میلیون تومان و همینطور در شهرهای کوچک به صورت انفرادی 40 میلیون تومان و به صورت زوج 60 میلیون تومان به متقاضیان وام مسکن تعلق می‌گیرد.

متقاضیان واجد شرایط تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری، برای فرزندان متولد شده از ابتدای سال 1400 به بعد و حداکثر تا دو سال پس از تاریخ تولد فرزند می‌توانند نسبت به ثبت نام در سامانه مربوطه اقدام کنند.

اگر فرزندتان اول فروردین سال 1400 به بعد به دنیا آمده است، می‌توانید نسبت به دریافت وام فرزندآوری اقدام کنید؛ البته فقط تا دو سال پس از تولد او فرصت ثبت نام در سامانه مربوطه را دارید. نکته حايز اهمیت اینکه به تازگی شرط نظام وظیفه برای دریافت این تسهیلات هم با دستور ريیس کل بانک مرکزی، حذف شده است.

براساس دستورالعمل این طرح، پرداخت تسهیلات به پدر اطفالی که تاریخ تولدشان از تاریخ یکم فروردین 1400 به بعد و در داخل ایران متولد شده باشند و در صورتیکه نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 2.5 نباشد تعلق می‌گیرد. (نرخ باوری شهرستان مربوطه در سامانه مرکز آمار قابل مشاهده است)

متقاضیان برای دریافت این تسهیلات ابتدا باید به سامانه اخذ تسهیلات قرض الحسنه فرزند به این نشانی مراجعه کرده و فرم مربوطه را برای هر یک از فرزندان به طور جداگانه تکمیل و پس از ثبت نام کد رهگیری ده رقمی را دریافت کنند. متقاضی می‌تواند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود و همچنین نسبت به تغییر بانک عامل اقدام کند.

پس از ثبت نام در سایت و تعیین شعبه بر اساس اولویت ثبت نام و میزان سهمیه ابلاغ شده از طرف بانک مرکزی، اطلاع رسانی زمان مراجعه متقاضی به شعبه بانک از طریق پیامک اعلام می‌شود که ظرف حداکثر 12 روز کاری باید به شعبه مربوطه مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

پس از تشکیل پرونده، پذیرش متقاضی از سوی شعبه انجام می‌شود و متقاضی 45 روز کاری مهلت دارد تا نسبت به تکمیل مدارک و ارايه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام کند.

در حال حاضر وام ازدواج برای هر یک از زوج‌ها مطابق با ضوابط اعلامی از سوی بانک مرکزی، 120میلیون تومان است؛ اما اگر زودتر ازدواج کنید، می‌توانید 30 میلیون تومان بیشتر از بقیه وام بگیرید! بر اساس دستورالعمل اخذ تسهیلات قرض‌الحسنه و مطابق با بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، اگر سن ازدواج متقاضیان در زمان ازدواج برای مردان کمتر از 25 سال و برای زنان کمتر از 23 سال باشد، آن‌ها می‌توانند 150 میلیون تومان وام ازدواج بگیرند.

در این میان البته برخی متقاضیان هم همیشه این سوال را از نظام بانکی دارند که اگر بار دوم یا چندمی باشد که ازدواج می‌کنند، آیا باز هم مشمول دریافت این تسهیلات خواهند شد که در پاسخ به آن‌ها باید گفت که اگر تا پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشند، حتما می‌توانند از این تسهیلات فارغ از اینکه ازدواج چندمشان باشد، بهره‌مند شوند، چراکه بانک مرکزی اعلام کرده که امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی فراهم است مشروط به اینکه پیش از این از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشند؛ حتی اگر ازدواج دوم یا بیشتر فرد باشد

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد