5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی واریز شد

5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی واریز شد

ريیس بانک مرکزی از واریز 5 میلیارد و 573 میلیون و 492 هزار یورو از منابع بلوکه شده ایران به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، محمدرضا فرزین ريیس کل بانک مرکزی، در رسانه ملیدرباره آزادسازی منابع بلوکه شده در کره جنوبی اظهار داشت: 19 مرداد ماه سال جاری، تمام منابع غیرقابل دسترس ایران که در بانک‌های کره جنوبی و شعبه سيول بانک ملت نگهداری می‌شد به حساب بانک مرکزی سويیس برای تبدیل به یورو منتقل شد.

وی ادامه داد: در طی این مدت 6 بانک کشاوزی، سامان، پاسارگار، گردشگری، شهر و کارآفرین در 2 بانک قطری الدوخان و الاهلی حساب باز کردند و طبق توافقات انجام تمام پرداخت‌ها توسط کارگزاران بانک‌های قطری و همچنین سويیفت صورت گرفت.

ريیس کل بانک مرکزی گفت: طبق توانفقات انجام تمام پرداخت ها توسط کارگزاران بانک های قطری و سويیفت انجام می شود.

فرزین گفت: روز گذشته نامه رسمی از مقامات قطری دریافت کردیم که حساب 6 بانک فعال شده است و امروز 5 میلیارد و 573 میلیون و 492 یورو به حساب بانک‌ها واریز شد.

وی تاکید کرد: کلیه منابع حاصله ذخایر ارزی بانک مرکزی و پشتوانه ریال هستند و بنا به مصالح ملی و در جهت تقویت ریال استفاده می شود.

ريیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: شکایت ایران از کره جنوبی به دلیل عدم دسترسی به وجوه مزبور و کاهش ارزش اون به منظور دریافت خسارت در حال پیگیری است و ادامه خواهد یافت.

فرزین گفت: دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام است و در صورت تحقق قطعی نتایج آن اعلام می شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد