با دو سهامدار عمده حقیقی پدرخش آشنا شوید!

با دو سهامدار عمده حقیقی پدرخش آشنا شوید!

در بیست و دومین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی این بار به سراغ یک شرکت از گروه لاستیک و پلاستیک رفتیم. دو سهامدار عمده حقیقی پدرخش چه کسانی هستند؟

به گزارش نبض بورس، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است.

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

نبض بورس قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این بیست و دومین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی پدرخش چه کسانی هستند؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد پدرخش که مربوط به شرکت درخشان تهران می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

همان گونه که در تصویر بالا ملاحظه می‌گردد در پدرخش دو سهامدار حقیقی حضور دارند که بیش از 5 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارند. شخص حقیقی اول حدود 8 درصد معادل 40 میلیون از سهام کل شرکت و شخص حقیقی دوم حدود 6.2 درصد معادل 31 میلیون از کل سهام شرکت را در مالکیت خود دارند.
تصویر فوق نشان می دهد که شخص حقیقی اول حسن اکبری هادی و شخص حقیقی دوم پرویز نايل است.
  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت 10 صبح از سایت نبض بورس. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد