رکوردار شدن مصرف برق در هفته جاری

رکوردار شدن مصرف برق در هفته جاری

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: نمودارهای پایش صنعت برق نشان می‌دهد که میزان مصرف برق افزایشی شده و میزان تقاضا برای مصرف...

«مصطفی رجبی مشهدی» در ارتباط با رسانه ملی، بخش خبری 12 شبکه خبر افزود: امروز تقریبا نسبت به شنبه گذشته حدودا 2 هزار و 500 مگاوات مصرف برق در کشور بالاتر است و مصرف برق حداقل 65 هزار مگاوات را پشت سر گذاشته و هواشناسی برای این هفته هوای بسیارگرم را پیش‌بینی کرده است و برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هوای خیلی گرم را داریم و مصرف برق شاید یک رکورد جدیدی را ثبت کند.

سخنگوی صنعت برق گفت: امروز پیش‌بینی این است که مصرف برق به حدود 66 و 500 هزار مگاوات و حتی بیشتر برسد که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در خصوص همراهی مردم در کاهش مصرف برق که در ساعت اوج مصرف اتفاق افتاده افزود: کاهش مصرف در بخش خانگی خیلی مطلوب بوده و حدود 38 درصد از مشترکان خانگی در قبض‌های برق که در خردادماه صادر شده مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند و این نشان می‌دهد که مردم همراهی خوبی در مصرف برق دارند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این هفته گرم‌ترین هفته تیرماه پیش‌بینی شده و برای تامین برق پایدار و مطمين هیچ مشکلی نخواهیم داشت و به خوبی برق را تامین می‌کنیم.

رجبی مشهدی درخصوص دلیل افزایش تقاضای برق افزود: به طور خاص امروز در نوار شمالی کشور هوا بسیار گرمتر است که این خود باعث افزایش مصرف برق به حدود 500 - 600 مگاوات بیشتر می‌شود و این عدد معادل یک نیروگاه بزرگ است که به مصرف برق در نوار شمالی کشور اضافه شده است.

سخنگوی صنعت برق در خصوص احتمال مسافر‌پذیری نوار شمالی کشور گفت: در هتل‌ها و مراکزی که اقامت دارند مدیریت مصرف را جدی، کولرهای اضافی را خاموش کنند و دمای کولرها گازی را روی 25 درجه تنظیم کنند.

 

بورس انرژی به کمک صنعت برق می آید

بورس انرژی به کمک صنعت برق می آید

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت که با خرید و فروش برق در بورس انرژی کمکی به توسعه نیروگاه‌های بیشتر در کشور می...

Gostaresh.news/
کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت برق به علت ثابت ماندن نرخ خرید/ بی‌توجهی وزارت نیرو به نیروگاه‌های خصوصی

کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت برق به علت ثابت ماندن نرخ خرید/ بی‌توجهی...

یک فعال صنعت برق با اشاره به اینکه عدم پیش‌بینی‌پذیری و رویه‌های ناشفاف موجب توقف سرمایه‌گذاری شده است، افزود: عرضه زیاد و تقاضای پایین در بورس انرژی منجر به کشف قیمت صحیح نمی‌شود.

MehrNews.com/
صدور قانون الحاق سوریه به توافقنامه ایجاد ايتلاف بین المللی انرژی خورشیدی

صدور قانون الحاق سوریه به توافقنامه ایجاد ايتلاف بین المللی انرژی ...

ريیس جمهور سوریه قانون الحاق سوریه به توافقنامه چهارچوب ایجاد ايتلاف بین المللی انرژی خورشیدی را صادر کرد.

FarsNews.ir/
طراحی بسته‌های تشویقی برای صادرکنندگان/ حمایت از صنایع تولید کننده تجهیزات صنعت برق

طراحی بسته‌های تشویقی برای صادرکنندگان/ حمایت از صنایع تولید کننده...

معاون وزیر صمت و ريیس سازمان توسعه تجارت از برنامه این سازمان برای طراحی بسته‌های تشویقی صادرکنندگان خبر داد.

MehrNews.com/
معامله هزار و 506 تن انواع فراورده‌های هیدروکربوری در بورس انرژی

معامله هزار و 506 تن انواع فراورده‌های هیدروکربوری در بورس انرژی

بورس انرژی ایران امروز شاهد معامله هزار و 506 تن انواع فراورده‌های هیدروکربوری به ارزش 193 میلیارد و 970 میلیون و 991 هزار و 226 ریال بود.

MehrNews.com/

معامله بیش از 12 هزار تن فراورده‌های هیدروکربوری در بورس انرژی

بزرگ‌ترین ملاک آلمان به دنبال کم کردن انرژی گرمایشی مستاجران

بزرگ‌ترین ملاک آلمان به دنبال کم کردن انرژی گرمایشی مستاجران

یکی از بزرگ ‌ترین شرکت‌های املاک و مستغلات آلمان می‌خواهد عرضه نیروی گرمایشی برای مستاجران خود در زمستان امسال را...

Borna.news/
سقوط بورس و تاثیر نمادهای بورس انرژی بر بازار امر...

سقوط بورس و تاثیر نمادهای بورس انرژی بر بازار امر...

شاخص کل بورس امروز به عدد 1،439،267.41 رسید و 24491.62واحد افت کرد. اما نمادهای حوزه انرژی چه تاثیری بر رشد شاخص بورس...

Gostaresh.news/
از وابستگی به انرژی روسیه رها شوید

از وابستگی به انرژی روسیه رها شوید

آمریکا و آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) از کشورهای آسیایی خواستند زنجیره تامین انرژی و مواد معدنی استراتژیک را متنوع کرده و به کشورهایی مانند چین و روسیه وابسته نباشند.

Isna.ir/
جابجایی قدرت در هیات مدیره بورس انرژی

جابجایی قدرت در هیات مدیره بورس انرژی

با برگزاری مجمع فوق العاده امروز، هفت عضو جدید حقوقی هیات مدیره شرکت بورس انرژی ایران برای مدت دو سال انتخاب شدند.

MehrNews.com/
ضربه بحران انرژی به صنعت آمریکا

ضربه بحران انرژی به صنعت آمریکا

بالا رفتن قیمت گاز و برق در آمریکا بسیاری از کارخانه‌های صنعتی کشور را در آستانه تعطیلی، تعدیل نیرو یا کاهش تولید قرار...

Borna.news/
وزیر انرژی سریلانکا: تا یک روز دیگر هیچ سوختی نداریم

وزیر انرژی سریلانکا: تا یک روز دیگر هیچ سوختی نداریم

سریلانکا که بدترین بحران اقتصادی را طی هفت دهه گذشته را تجربه می‌کند، اعلام کرده که ذخیره سوخت این کشور فقط برای مدت یک روز دیگر کافی است.

FarsNews.ir/
هشدار ناآرامی اجتماعی غیرقابل کنترل در آلمان با تشدید بحران انرژی

هشدار ناآرامی اجتماعی غیرقابل کنترل در آلمان با تشدید بحران انرژی

مسيولان شرکت‌های حوزه انرژی در آلمان درباره وقوع ناآرامی های اجتماعی غیرقابل کنترل در این کشور با کاهش عرضه گاز روسیه و سه برابر شدن هزینه انرژی خانوارها هشدار دادند.

FarsNews.ir/
کاهش عرضه گاز روسیه، غول انرژی آلمان را به سمت ورشکستگی برد

کاهش عرضه گاز روسیه، غول انرژی آلمان را به سمت ورشکستگی برد

طبق گزارش رسانه ها،شرکت بزرگ انرژی آلمان (یونیپر) به دلیل کاهش عرضه گاز از روسیه آسیب مالی دید.

Borna.news/
میزان مصرف برق به 66 هزار مگاوات رسید

میزان مصرف برق به 66 هزار مگاوات رسید

معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، توزیع و انتقال نیروی برق ایران گفت: با افزایش دمای هوا، میزان مصرف برق به 66 هزار مگاوات رسیده است.

MehrNews.com/
ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله... مزایده 259 سازمان اموال تملیکی برگزار می شود نشست مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با نمایندگان عاملان پخش روغن موتور رتبه 25 ایران در سازمان بین المللی استاندارد بورس دوباره منفی شد | کاهش 3447 واحدی شاخص کل جزيیات بازگشت درآمدهای مالیاتی به استان محل فعالیت پدیده جدید بازار اجاره / فروش آپارتمان بدون اطلاع مستاجر آخرین گزارش ها از قیمت مسکن | قیمت هر متر مربع چند؟