کاهش «50 تا 60 درصدی» سهمیه آرد نانوایان تهران

کاهش «50 تا 60 درصدی» سهمیه آرد نانوایان تهران

رییس اتحادیه نانوایان سنگکی خاطر نشان کرد: سهمیه آرد نانوایان هر 10 روز یکبار کمتر می‌شود و دغدغه‌ای دیگر به دغدغه‌های...

ایلنا: رییس اتحادیه نانوایان سنگکی خاطر نشان کرد: سهمیه آرد نانوایان هر 10 روز یکبار کمتر می‌شود و دغدغه‌ای دیگر به دغدغه‌های نانوایان اضافه شده است؛ بنا به گزارش‌های رسیده به اتحادیه، 50 تا 60 درصد سهمیه آرد نانوایان در تهران کاهش پیدا کرده است.

محمد سلیمانی با تایید خبر کاهش سهمیه آرد نانوایان، گفت: دولت با اجرای طرح هوشمندسازی نانوایان درصدد حذف فروش آرد با نرخ دولتی و پرداخت مابه التفاوت پول آرد به نانوایان بود اما در عمل با اجرای این طرح اتفاقات دیگری رخ داد.

وی با بیان اینکه دولت با این طرح می‌خواست مانع آردفروشی شود، گفت: سهمیه آرد نانوایان هر 10 روز یکبار کمتر می‌شود و دغدغه‌ای دیگر به دغدغه‌های نانوایان اضافه شده است؛ بنا به گزارش‌های رسیده به اتحادیه 50 تا 60 درصد سهمیه آرد نانوایان در تهران کاهش پیدا کرده است. بنده برای رسیدگی به این موضوع به فرمانداری مراجعه کردم اما متاسفانه هیچ نهادی خود را ملزم به پاسخگویی به نانوایان نمی‌داند.

به گفته این فعال صنفی؛ کاهش سهمیه آرد نانوایان انگیزه پخت را از آنها می‌گیرد.

ريیس اتحادیه نانوایان سنگکی با اشاره به برخوردهای دوگانه با نانوایان، گفت: دو ماه از سال جدید گذشته است اما خبری از نرخ‌نامه جدید مطرح نیست؛ به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد 15 درصد کمک هزینه به نانوایان پرداخت کند و دستوری قیمت نان را ثابت نگه دارد. اتحادیه آنالیز قیمتی‌اش را اعلام کرده است اما به آن توجه نمی‌کنند و نظر فعالان این صنف را درباره قیمت جویا نمی‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دلیل کاهش سهمیه آرد به نانوا اعلام می‌شود؟ گفت: بنا به دلایل مختلف آرد نانوایان را کم می‌کنند؛ حتی نانوایانی که هیچ گونه تخلف در فروش، وزن نان و قیمت نداشته در ماه 20 کیسه از سهمیه‌اش را کم کردند و اینگونه شرایط را برای ادامه کار نانوایان دشوار می‌کنند.

سلیمانی با انتقاد از اجرای سیاست توزیع آرد شناور، تصریح کرد: نانوایان هر 10 روز دغدغه کم شدن سهمیه آرد را دارند. 60 درصد مراجعه کنندگان به تعزیرات نانوا هستند و آنها را جریمه سنگین می‌کند. اگر نرخ جدید به نانواها اعلام می‌کردند و در آن صورت باز هم شاهد تخلف آنها بودیم در آن زمان صدا و سیما حق داشت که نانوایان را به عنوان متخلف به مردم معرفی کنند. من شرایط اقتصادی مردم را درک می‌کنم و می‌دانم توان پرداخت هزینه‌های اضافی به نانوایان را ندارند اما دولت باید نانوایان را در نظر بگیرند، چطور مجوز افزایش قیمت به لبنیات و .... داده می‌شود اما مجوز نرخ جدید نانوا را به تعویق می‌اندازد.

این فعال صنفی ادامه داد: اگر قرار است جریمه‌های سنگین برای نانوایانی در نظر گرفته شود نانوایانی که با نرخ‌های غیرمتعارف نان می‌فروشند مشمول جریمه شوند. این در حالیست که جریمه‌های سنگین بیشتر برای نانوایانی که نان 5 هزار تومان می‌فروشند در نظر گرفته می‌شود. پرداخت 30 تا 40 میلیون تومان جریمه از توان نانواها خارج است پخت نان 3 هزار تومانی برای نانوایی سنگکی صرفه اقتصادی ندارد؛ من با ریش سفیدی نانوایان را ترغیب به ادامه کار می‌کنم و به آنها وعده اعلام نرخنامه جدید را می‌دهم.

وی با تایید قطعی‌های مکرر دستگاه‌های پز در هفته‌ای که گذشت، گفت: رول کاغذی به‌دست نانوایان نمی‌رسد و شرکت پشتیبانی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز نانوایان باشد و در این زمینه ضعیف عمل می‌کند. نانوا باید حداقل چند مرتبه با شرکت تماس بگیرد که رول کاغذی برای نانوا آورده شود.

رییس اتحادیه نانوایان سنگکی با اشاره به برخی ضعف‌های دستگاه‌های پز هوشمند، تصریح کرد: دستگاه‌های پز صفحه کلیدی نیز برای نانوایان آورده‌اند و از آنجایی که برخی نانوایان هنوز شیوه کار با این دستگاه‌ها را بلد نیستند اختلال‌هایی در این بین ایجاد شده است. به عنوان مثال یک خریدار به جای خرید 11 نان 1111 نان ثبت کرد و بعد از مراجعه به اتحادیه در نهایت توانستیم با تماس‌های مکرر پولی که اشتباه واریز شده بود را به حساب شخص بازگردانیم؛ چراکه پشتیبانی اعلام کرد که برگشت پول ندارد.

پ
سقوط بیت‌کوین رکورد زد رفع فوری تعرض به بیش از 130 هکتار زمین دولتی در اردیبهشت ماه برنامه جذب 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در سواحل مکران افزایش 17.2 درصدی تردد در محورهای برون‌شهری پیشرفت 90 درصدی طرح ملی پایش وضعیت رویه راه‌های کشور عقب نشینی نفت پس از اعلام کاهش تولید عربستان قیمت طلا در حال نوسان است بورس کالا میزبان بیش از 424 هزار تن کالا راهکار جدید برای ثبات بازار مسکن در این کشور، به کارگران دستمزد 4برابری می‌دهند قیمت مرغ اشک همه را درآورد | قیمت مرغ در بازار امروز به کیلویی چند تومان رسید؟ اجرای پیشنهاد قالیباف یعنی افزایش مصرف کالاهای ارزان، واردات بی رویه و در نتیجه کاهش تولید به عراقی‌ ها همین را بفرمایید و پولتان را بگیرید! پژو 207 با موتور جدید/ یک تغییر دور از انتظار! کادیلاک تاج قدیمی را از سر برداشت و نشانی تازه بر سینه زد! / عکس تبعات واردات خودرو بدون انتقال ارز/ نفع حداقلی و زیان حداکثری برگزاری 4 پنل تخصصی سازمان بورس در نمایشگاه صنعت مالی راه‌آهن میانه - بستان آباد - تبریز 18 خرداد با حضور ريیس جمهور افتتاح می‌شود/ زمان سفر ریلی بین تهرا... دلار 50 هزار تومانی خریدار ندارد/ منتظر دلار 40 هزار تومانی باشید عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار رمزارز/ گاوها بازار را در... عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد یک کیلو گوشت چرخ کرده گوسفندی چند است؟ عراقی‌ها برای کدام کالای ایرانی دست به جیب شدند؟ قیمت باورنکردنی سوخت هواپیما! زلزله شدید در قیمت بیت کوین خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن خبر جدید درباره یارانه ها؛ جزيیات اجرای طرح کالا برگ اعلام شد امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری پست و مرکز نوآوری بانک ملی (فینوداد) حرکت غیر قابل پیش بینی عربستان در نشست اوپک پلاس، نفت را بالا کشید! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اقتصاد عربستان کی از ایران جلو افتاد؟ کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور هزینه وام مسکن برای متاهل‌ها چقدر است؟ کاهش 100 تا 300 میلیون تومانی قیمت خودروها قیمت قارچ از مرغ سبقت گرفت! پیش بینی بورس سه شنبه 16 خرداد | کدام نمادها پرتقاضا هستند؟ خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن ساختار تاسیس «صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی» تصویب شد این کارخانه‌های ایرانی در اروپا تاسیس شدند! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اخبار مهم کدال دوشنبه 15 خرداد 1402 | خبرهای مهم برای سهامداران اخابر، شگویا و فرابورس افزایش تعرفه ترانزیت از تنگه‌ «بسفر» و «داردانل» توسط ترکیه کاهش تسهیلات تکلیفی بانک‌های قرض الحسنه/ وام فرزندآوری و ازدواج جدید نمی‌دهیم تغییرات جدید در مشاغل سخت و زیان آور / چه کسانی با 20 سال سابقه بازنشسته می‌شوند؟ واکنش همتی به گشایش ارزی جدید؛ صندوق بین المللی پول دیگر جزء استکبار نیست؟ قیمت‌های نجومی رهن و اجاره در این محله از تهران / نرخ اجاره بها به سلیقه مالکان + جدول عکس | حداکثر سرعت این خودرو نقلی فیات 45کیلومتر بر ساعت است! روسیه به توافق کاهش تولید متعهد است سرانه مصرف مرغ به 26کیلو در سال رسیده است!