اروپا آمادگی انتقال اموال روسیه به اوکراین را ندارد

اروپا آمادگی انتقال اموال روسیه به اوکراین را ندارد

یک مقام دولت هلند اعلام کرد نگرانی‌های آلمان در کنار مشکلات قانونی، روند تسلیم اموال روسیه به اوکراین را دشوار کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، یک مقام دولتی هلند اعلام کرد به خاطر موانع قانونی و نگرانی های آلمان اتحادیه اروپا آماده انتقال اموال بلوکه شده روسیه به اوکراین نیست.

گيوفری فونلوفن، مشاور نخست وزیر هلند در امور خارجه و دفاع، طی سخنانی در یک نشست امنیت ملی در آمریکا، گفت که به خاطر مخالفت آلمان، انتقال اموال روسیه به اوکراین دشوار است.

وی گفت: اتحادیه اروپا با تسلیم اموال روسیه به اوکراین اساسا مخالف نیست اما چنین اقدامی باید از نظر قانونی مبنای محکمی داشته باشد.

این مقام هلندی تاکید کرد البته تا فراهم شدن شرایط برای این اقدام فاصله زیادی نمانده است اما ما هنوز برای تسلیم اموال روسیه به اوکراین آمادگی نداریم.

از زمان آغاز درگیری نظامی روسیه با اوکراین، اتحادیه اروپا 207 میلیارد یورو معادل 230 میلیارد دلار از دارایی‌های روسیه را مسدود کرده است.

کمیسیون اروپایی‌ مدت‌هاست که به دنبال راهی است تا بتواند اموال بلوکه شده روسیه را به اوکراین بدهد تا در بازسازی این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد