چین برنده اقتصاد جهان است؟

چین برنده اقتصاد جهان است؟

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که چین در سیستم مالی جهانی مقاوم است.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در آخرین چشم‌انداز اقتصاد جهانی خود هشدار داد که اقتصاد جهانی به سمت ضعیف‌ترین رشد میان مدت خود در بیش از 30 سال گذشته پیش می‌رود.

صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد که رشد جهانی در سال 2028 حدود سه درصد باشد که پایین‌ترین پیش‌بینی میان‌مدت در گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول از سال 1990 است.

در این گزارش ذکر شده است که در سال‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ بهره و درگیری روسیه و اوکراین رشد اقتصاد جهانی کاهش یافته است. در همین حال، تورم بالا و فشارهای بانکی در ایالات‌متحده و اروپا در حال افزایش عدم اطمینان به یک اقتصاد پیچیده است.

صندوق بین‌المللی پول اظهار کرد: «تا زمانی که بخش مالی ناآرام باقی بماند، عدم اطمینان زیاد و موازنه ریسک‌ها به شدت به سمت نزولی تغییر خواهد کرد».

توبیاس آدریان، مشاور مالی و مدیر بخش بازارهای پولی و سرمایه صندوق بین‌المللی پول گفت که اقتصادهای بزرگ بازارهای نوظهور، از جمله چین، انعطاف‌پذیر باقی مانده‌اند.

آدریان افزود: «بنابراین، وقتی به مجموع جریان‌ها به بازارهای نوظهور نگاه می‌کنید، چین بزرگترین دریافت‌کننده سرمایه جهانی است که این مورد برای اقتصاد چین خوب خواهد بود».

با وجود کاهش رشد جهانی در سال 2023، صندوق بین المللی پول در مورد چشم‌انداز رشد چین مثبت است.

توماس هلبلینگ، معاون بخش آسیا و اقیانوسیه صندوق بین‌المللی پول گفت که صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی می‌کند که اقتصاد چین در سال 2023 رشد قوی را تجربه خواهد کرد و هدف رشد حدود پنج درصدی دولت نزدیک به پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد