جزییات املاک مازاد دولتی مشخص شد

جزییات املاک مازاد دولتی مشخص شد

مدیر کل دفتر مدیریت اموال و دارایی‌های دولت وزارت اقتصاد از شناسایی 2500 ملک مازاد دولتی به ارزش 17 هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، فاطمه دادگر از شناسایی 2500 ملک مازاد دولتی به ارزش 17 هزار میلیارد تومان خبر داد،‌ گفت: این 2500 ملک همه دارای سند مالکیت و فاقد معارض و متصرف بوده و پروسه کاملی برای تعیین مازاد بودن آنها صورت گرفته و آماده فروش هستند. 

دادگر با یادآوری اینکه اسناد مالکیت املاک مذکور پس از فروش به مالک جدید انتقال می‌یابند افزود: این املاک متنوع هستند و کاربری‌های مختلفی دارند و بر خلاف سهام که به صورت جمعی عرضه می‌شود، تک تک به مزایده گذاشته می شوند و مردم نیز می‌توانند نسبت به خرید آنها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مجوز فروش اموال مازاد در بودجه سال 1400 بالغ بر 39 هزار و 700 میلیارد تومان است، گفت: متاسفانه امسال به دلیل تغییر دولت و جابجایی مدیران، مقداری طول کشید تا هماهنگی‌ها در این ارتباط صورت بگیرد.

دادگر اظهارداشت: به منظور جمع آوری‌ اطلاعات اموال مازاد، تنها به اظهار خود دستگاه‌ها اکتفا نکرده و به همین منظور با سازمان ثبت اسناد و املاک تعامل زیادی کرده‌ایم و طی یکسال، 56 هزار ملک دولتی را از آنها دریافت و ثبت کرده ایم؛ همچنان که از شرکت پست، شهرداری تهران و دیگر منابع ... اطلاعات دریافت کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر مدیریت اموال و دارایی های دولت با اشاره به مقاومت مدیران در ارايه اطلاعات املاک مازاد دستگاه های دولتی تصریح کرد: وزارت اقتصاد می خواهد از این قايله عبور کند، چرا که اگر قرار بود اظهاری در مورد اموال مازاد دستگاه‌ها صورت بگیرد، در حدود پنج سال از افتتاح سامانه سادا، این اتفاق رخ داه بود.

وی افزود: کاری که وزارت اقتصاد می‌تواند در این ارتباط انجام دهد، این است که برای جمع آوری این اطلاعات، کار را از طریق مرکز آمار، شرکت پست، شهرداری ها و... برون سپاری کند، ضمن اینکه جوانانی هستند که می‌توانند مشتاق و پویا به این میدان وارد شده و اطلاعات جمع آوری کنند.

مدیرکل مدیریت و اموال و دارایی‌های دولت وزارت اقتصاد با اعلام اینکه، سال گذشته 1600 میلیارد تومان از 40 هزار میلیارد تومان سقف فروش اموال مازاد دولت محقق شد، گفت: تا سال 1398 در مجموع دولت 300 میلیارد تومان ملک می‌فروخت اما در ادامه، به منظور پر کردن شکاف بودجه، رقم را افزایش داده و در سال 1399 آن را معادل 40 هزار میلیارد تومان تعیین کرد. 

دادگر با بیان اینکه تحقق این رقم نیاز به آماده سازی زیر ساخت‌های جدید است تصریح کرد: در قانون بودجه آمده است، اگر تا شهریور ماه دستگاه مربوط، اموال را به مزایده نگذاشت، وزارت اقتصاد خود راسا باید وارد عمل شود و اتفاقا وزیر هم در همین راستا ماموریت این کار را به سازمان خصوصی سازی سپرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی اظهار داشت: از سال 1395 و پس از راه اندازی سامانه سادا، تا امروز 525 هزار دیتا از اموال و املاک مازاد دولتی ثبت شده اما چون بانک جامعی نداریم که بخواهیم مقایسه‌ای صورت دهیم، نمی‌توانیم بگوییم چند درصد ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت اموال و دارایی‌های دولت وزارت اقتصاد در پایان تاکید کرد: در خیلی از کشورها، یک متولی واحد، املاک را می خرد و برای بهره برداری به دستگاه‌های مورد نظر دولتی واگذار می‌کند در حالی که ما به تعداد دستگاه‌هایمان اجازه خرید داده‌ایم و هیچ سامانه‌ای هم برای ثبت و ضبط آن اموال وجود نداشته است و جالب آنکه همان دستگاه‌ها، الان نگران این هستند که ممکن است با ثبت اموال خود ناچار به پاسخگویی شوند.

سنگین ترین صف های خرید و فروش / اقبال سهامداران به سمگا

سنگین ترین صف های خرید و فروش / اقبال سهامداران به سمگا

خالص سفارشات فروش سهام به 195میلیارد تومان می‌رسد. « سرمایه‌گذاری‌ها» کم اقبال‌ترین صنعت امروز بود و گفتنی است حجم صف خفناور به 6.8درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

EghtesadOnline.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 596واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 596واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.04د‌رصد و شاخص هم‌وزن 0.08درصد رشد کردند.

EghtesadOnline.com/
پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 به دولت رفت

پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 به دولت رفت

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تهیه پیش نویس لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی خبر داد.

FarsNews.ir/
دلیل فرار سهامداران از بورس چیست؟

دلیل فرار سهامداران از بورس چیست؟

آمار‌ها نشان می‌دهد ارزش کل معاملات بازار سرمایه در سال‌جاری نسبت به روز‌های اوج بازار در سال گذشته 20هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

EghtesadOnline.com/
ورود پول جدید به بورس توصیه نمی‌ شود/ سهامداران، پله ای وارد سهم ها شوند

ورود پول جدید به بورس توصیه نمی‌ شود/ سهامداران، پله ای وارد سهم ه...

تحلیلگران معتقدند تا زمانی‌که ابهامات برطرف نشده و به دنبال آن حجم و ارزش معاملات، جهش ملموسی را تجربه نکند، وضعیت رکودی بازار، ادامه خواهد داشت و انگیزه معامله...

EghtesadOnline.com/
بازگشت اعتماد به بورس اولین اقدام برگشت شاخص بازار/ سهام‌داران به چه مسايلی توجه می‌کنند؟

بازگشت اعتماد به بورس اولین اقدام برگشت شاخص بازار/ سهام‌داران به ...

بازار سرمایه این روزها درحالی درگیر خروج پول معامله‌گران حقیقی‌ از بورس است که ریشه این موضوع را می توان تصمیمات غلط و خلق‌الساعه و کاهش بی اعتمادی به بازار دانست.

FarsNews.ir/
چلوکبابی‌ها صنف دارند اما سهامداران، نه! / کانون سهامداران خرد محل رانت می‌شود؟

چلوکبابی‌ها صنف دارند اما سهامداران، نه! / کانون سهامداران خرد محل...

موضوع تشکیل یک صنف با عنوان کانون سهامداران خرد از 20 سال پیش مطرح است. تشکیل این کانون که در بازه‌های از زمان نیز به نتیجه نزدیک شده اما، محل مناقشه است. عده‌ای از کارشناسان تشکیل آن را به نفع سهامدا...

TejaratNews.com/
رییس دولت، بورس را فراموش کرده است؟

رییس دولت، بورس را فراموش کرده است؟

رییس دولت سیزدهم در صدمین روز از عمر دولتش به تلویزیون رفت و با مردم از هر دری سخن گفت جز بورس!

EghtesadOnline.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ افت سه هزار واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ افت سه هزار واحدی شاخص کل بو...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.24د‌رصد و شاخص هم‌وزن 0.23درصد افت کردند.

EghtesadOnline.com/
شفافیت؛ برگ برنده فروش اموال مازاد دولت در بورس

شفافیت؛ برگ برنده فروش اموال مازاد دولت در بورس

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور اواخر مهر ماه بخشنامه اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد که در بند 2...

EghtesadOnline.com/
فروش اوراق دولتی برای بازپرداخت اوراق قبلی/ برنامه دولت برای حمایت از سهام‌داران خرد

فروش اوراق دولتی برای بازپرداخت اوراق قبلی/ برنامه دولت برای حمایت...

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: امیدواریم تا در چند روز آینده شاهد اخبار مثبتی در بازار سرمایه باشیم، زیرا دولت تصمیمات مناسبی را در حوزه بازار سرمایه به منظور حمایت از سهامداران گرفته است .

FarsNews.ir/
وزیر اقتصاد: نظارت مالی اولویت وزارت اقتصاد است

وزیر اقتصاد: نظارت مالی اولویت وزارت اقتصاد است

خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نظارت مالی یکی از ارکان اداره درست اقتصاد است و وزارت اقتصاد در دوره جدید مسر است بهتر از گذشته نظارت مالی را پیگیری کند.

Irinn.ir/
سنگین‌ترین صف های خرید و فروش/ وبرق در صدر فروش سهامداران قرار گرفت

سنگین‌ترین صف های خرید و فروش/ وبرق در صدر فروش سهامداران قرار گرف...

خالص سفارشات فروش سهام به 385میلیارد تومان می‌رسد. «سرمایه‌گذاری‌ها» کم اقبال‌ترین صنعت امروز بود و گفتنی است حجم صف خفناور به 6.3درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

EghtesadOnline.com/
نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 511واحدی شاخص کل بورس

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 511واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا ساعت 9 و 30دقیقه، 0.04د‌رصد رشد داشت و شاخص هم‌وزن 0.08درصد رشد کرد.

EghtesadOnline.com/
رشد شاخص ادامه دارد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 15 آذر

رشد شاخص ادامه دارد؟ / پیش‌بینی بورس امروز 15 آذر

بازار سهام پس از چندین روز افت، بالاخره دیروز روی سبز به خود دید و اکثر نمادها رشد داشتند. حال باید دید این رشد ادامه می‌یابد؟

TejaratNews.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل