حساب این افراد رسما مسدود شد

حساب این افراد رسما مسدود شد

دادستان کل کشور با اشاره به بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور در راستای وظیفه نظارتی در خصوص کاهش جمعیت کیفری...

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی دادستانی کل کشور اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، از 105 مرکز نگهداری معتادان اعم از مراکز دولتی و خصوصی موضوع مواد 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر و از تعداد 143 مرکز نگهداری محجورین و معلولین در 12 استان کشور بازدید و صدور دستورات و تذکرات لازم را در خصوص رفع مشکلات و نواقص آن‌ها خطاب به مسيولان استان‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به انجام تعداد 25 بازرسی موردی از دادسراهای کشور در اجرای رسیدگی به درخواست مراجعان به دادستانی کل کشور گفت: نظارت الکترونیکی مستمر از طریق کارتابل ارجاع شکواییه 645 حوزه قضایی در کشور انجام شده و تذکر برای 110 دادستان یا ريیس دادگاه بخش که میانگین زمان ارجاع پرونده توسط آن‌ها بیش از 24 ساعت بوده ارسال شده و از حوزه‌های قضایی با میانگین کمتر تقدیر شده است.

صدور کارت ضابطیت برای 37 هزار و 493 نفر از ضابطین دادگستری

وی با اشاره به صدور کارت ضابطیت برای 37 هزار و 493 نفر از ضابطین دادگستری گفت: بازرسی از 85 زندان، بازداشتگاه، کانون اصلاح و تربیت اردوگاه‌های نگهداری محکومان موادمخدر 9 استان و صدور دستورات لازم برای رسیدگی به مشکلات زندانیان و رفع مشکلات زندان‌ها خطاب به قضات ناظر زندان و مسيولان اجرایی سازمان زندان‌ها و پیگیری لازم برای رفع نقایص آن‌ها نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور

دادستان کل کشور با اشاره به بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور در راستای وظیفه نظارتی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید کرد: به تعداد 10 استان با تعداد احکام جایگزین حبس کمتر از 15 درصد از کل احکام صادره در راستای اجرای ماده 7 دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تذکر داده شده است.

تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار

وی با اشاره به انجام اقدامات لازم برای تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار در راستای اجرای دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار گفت: اسامی تعداد 63 هزار و 210 نفر از مجرمین در این بانک ثبت شده است.

راه اندازی سامانه برخط بین پلیس تخصصی جهت دریافت احکام و دستورات قضایی مرتبط با قماربازی آنلاین

وی با اشاره به راه اندازی سامانه برخط بین پلیس تخصصی جهت دریافت احکام و دستورات قضایی مرتبط با قماربازی آنلاین افزود: طراحی سامانه مقابله با فروش فیلترشکن، راه اندازی و پیاده سازی سامانه جامع مقابله با قمارخانه‌های آنلاین با همکاری بانک مرکزی، پلیس فتا فراجا و وزارت اطلاعات نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

لوایح تدوین شده توسط دادستانی

منتظری  درباره لوایح تدوین شده نیز گفت: لایحه اصلاح قانون جرایم رایانه ای، لایحه مقابله با اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی تدوین شده است، همچنین در تدوین و تصویب سند جامع پیشگیری و مقابله با قمار درفضای مجازی، پیش نویس مربوط به کنوانسیون‌های بین المللی مقابله با استفاده از فناوری اطلاعات برای مقاصد مجرمانه نیز مشارکت کردیم.

کشف بیش از 24 هزار حساب مشکوک به قمار

وی با اشاره به کشف بیش از 24 هزار حساب مشکوک به قمار و اخطار به بانک‌ها از طریق بانک مرکزی گفت: بیش از 30 هزار حساب بانکی مرتبط با قمار و شرط بندی کشف و مسدودسازی شده است.

 پیگیری گزارش‌ها و پرونده‌های ناظر به سرقت، اغتشاشات محلی و منطقه‌ای

وی با اشاره به پیگیری گزارش‌ها و پرونده‌های ناظر به سرقت، اغتشاشات محلی و منطقه‌ای گفت: تحرکات داعش در محیط امنیتی ایران و سرویس‌های اطلاعاتی علیه ایران، قاچاق سلاح و مهمات، پرونده‌های استناد هویتی، جعل مکاتبات پزشکی قانونی، اسناد بانکی و سکه‌های تقلبی و طلا، تخلفات اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و صدور بخشنامه‌های راهبردی در خصوص این موضوعات نیز پیگیری و بررسی شدند.

پیگیری وضعیت 570 فقره پرونده قضایی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی

دادستان کل کشور با اشاره به انجام بیش از 111 مورد استعلام از روند پیگیری پرونده‌های قضایی و صدور دستور توقیف اموال به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، گفت: وضعیت 570 فقره پرونده قضایی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از دادسرای عمومی و انقلاب تهران پیگیری شد و اقدامات این سازمان در خصوص وضعیت انتقال کانتینرهای کالاهای متروکه و وضعیت نگهداری اموال مکشوفه در انبارها، ضبط و مصادره اموال، اخذ وجه التزام، وجه الکفاله یا وثیقه یا فروش اموال در سازمان، وضعیت گمرک پیرامون رفع مشکل رسوب کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات و اهتمام در تخلیه کالاهای رسوبی درگمرکات کشور و مطالبه گری از گمرک، سازمان اموال تملیکی و وزارت بهداشت پیگیری و بررسی شده است.

پذیرش، بررسی پیگیری مشکلات بیش از 44 هزار و 100 واحد تولیدی

وی با اشاره به اقدامات دادستانی کل کشور برای احیای واحدهای تولیدی بیان کرد: پذیرش، بررسی پیگیری مشکلات بیش از 44 هزار و 100 شرکت، کارخانه و بنگاه‌های تولیدی و سرمایه گذاری از طریق مکاتبه با مراجع ذیصلاح و تلاش برای رفع موانع دراحیای کارخانجات و جلوگیری از تعطیلی آن‌ها و بازدید از کارخانجات به طور شبانه روزی در سراسر کشور انجام شده است.

پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید ایران خودرو، سایپا، نیروگاه‌های برق، شرکت‌های نفتی پتروشیمی

وی تاکید کرد: اقدامات جدی در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید نظیر پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید ایران خودرو، سایپا، نیروگاه‌های برق، شرکت‌های نفتی پتروشیمی و تلاش برای رفع توقیف و پلمپ مراکز اقتصادی دارای کارگر فعال، حل عمومی مشکلات شهرک‌های صنعتی، پیگیری جدی برای جلوگیری از صادرات مواد خام و واردات بی رویه کالاهایی که تولید داخل دارند تا حصول نتیجه نیز صورت گرفته است.

بازدید از مرزها، زندان‌ها و اردوگاه‌های موضوع ماده 42 قانون و مراکز نگهداری معتادان متجاهر

منتظری گفت: از مرزها، زندان‌ها و اردوگاه‌های موضوع ماده 42 قانون و مراکز نگهداری معتادان متجاهر در اردوگاه‌های موضوع ماده 16 استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان، سمنان، فارس، یزد، همدان، مرکزی، گیلان، تهران، قزوین، خراسان جنوبی، گلستان و مازندران بازدید شده است.

احیای 528 واحد تولیدی

وی خاطرنشان کرد:با دریافت گزارشات دبیرخانه ستادهای استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه 528 واحد از ابتدای سال جاری احیا و با از تعطیلی آن جلوگیری شده است. در استان تهران با 69 واحد، اصفهان با 64 واحد و آذربایجان شرقی با 62 واحد بیشترین واحدهای تولیدی را دارا هستند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد