بازار نیاز به حمایت دارد/ تخصیص بخشی از بودجه "شهر" به حوزه فناورانه

بازار نیاز به حمایت دارد/ تخصیص بخشی از بودجه "شهر" به حوزه فناورانه

مدیرعامل گروه مالی شهر گفت: بخشی از بودجه خود را به حوزه فناورانه اختصاص دادیم. در برنامه داریم که یکی، دو استارتاپ را در حوزه فینتک ها، رکتک ها، اینشورتک و حوزه‌هایی که به بازار وصل است سرمایه گذاری کنیم.

اسماعیل درگاهی، مدیرعامل گروه مالی شهر در گفتگو با بورس نیوز، درخصوص سرمایه گذاری در حوزه فناورانه اظهار کرد: فن آوری موضوع ناگزیری است که همه ما با آن سر و کار داریم. فضای کسب و کار نیز متاثر از این قضیه شده است. در خارج از کشور بیشتر و در کشور ما در حال رخ دادن است. من در جایی خواندم یک شرکت ارايه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ گفته بود که 40 درصد درآمد‌ها بعد از معرفی موضوع هوش مصنوعی کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: این موضوع در همه حوزه‌ها وارد می‌شود. بخشی در تعدیل درآمد‌ها و بخشی نیز در استمرار کسب و کار تاثیرگذار بوده و ممکن است موجودیت کسب و کار را دچار اختلال کند. ما باید بخشی از منابع خود را در قالب طرح و توسعه به فضای فناورانه تخصیص دهیم. همان طور که رهبر معظم انقلاب در یکی دو سال اخیر فرمودند، باید به این سمت حرکت کرد. بخش جهش تولید در این حوزه اتفاق می‌افتاد. بخشی از بودجه خود را به حوزه فناورانه اختصاص دادیم. در برنامه داریم که یکی، دو استارتاپ را در حوزه فینتک ها، رکتک ها، اینشورتک و حوزه‌هایی که به بازار وصل است سرمایه گذاری کنیم.

درگاهی با اشاره به محل سود شرکت گروه مالی شهر ادامه داد: سود عملیاتی از چند بخش ایجاد می‌شود. یکی منابع حاصل از پورتفو و دیگری عملیات شرکت‌های خارج از بورس است. ما هم در شرکت‌های تابعه و هم در پورتفوی بورسی شاهد تحول بودیم و نزدیک 1200 میلیارد تومان در شرکت اصلی سودسازی کردیم که سود باکیفیتی است. سعی می‌کنیم در سال‌های آتی این روند را حفظ کنیم و درصد رشد را متناسب با فضای رشد اقتصادی کشور و تورم در سود عملیاتی و خالص داشته باشیم. در شرکت‌های تابعه نیز این سیاست را خواهیم داشت و مطمين هستیم که شرکت‌های تابعه نیز این موضوع را دنبال می‌کنند.

وی درخصوص افزایش سرمایه "شهر" بیان کرد: ساختار سرمایه فعلی شرکت گروه مالی شهر در مقایسه با شرکت‌های همسان مناسب است و امسال افزایش سرمایه نخواهیم داشت، اما در سال‌های آتی بر اساس اقتضای بازار و وضعیت گروه مالی احتمال افزایش سرمایه وجود دارد.

مدیرعامل گروه مالی شهر با اشاره به حمایت بانک شهر از نماد گروه مالی شهر گفت: بانک شهر در عرضه گروه مالی شهر به بازار بسیار کمک کرد. در عرضه اولیه گروه مالی شهر بر سر قیمت گذاری توافقات خوبی صورت گرفت. بانک شهر مقید به این است که باید به بازار کمک کند و نه اینکه از بازار نقدینگی را خارج کند. هدف این است که سود مناسبی برای سهامداران فراهم شود و از طرفی ابزار مناسبی برای حمایت از بازار باشد. به نظرم بازار در حال حاضر به حمایت نیاز دارد.

سقوط بیت‌کوین رکورد زد دویچه بانک هشدار داد: موجی از نکول در جهان در راه است رفع فوری تعرض به بیش از 130 هکتار زمین دولتی در اردیبهشت ماه برنامه جذب 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در سواحل مکران افزایش 17.2 درصدی تردد در محورهای برون‌شهری پیشرفت 90 درصدی طرح ملی پایش وضعیت رویه راه‌های کشور عقب نشینی نفت پس از اعلام کاهش تولید عربستان قیمت طلا در حال نوسان است بورس کالا میزبان بیش از 424 هزار تن کالا راهکار جدید برای ثبات بازار مسکن در این کشور، به کارگران دستمزد 4برابری می‌دهند قیمت مرغ اشک همه را درآورد | قیمت مرغ در بازار امروز به کیلویی چند تومان رسید؟ اجرای پیشنهاد قالیباف یعنی افزایش مصرف کالاهای ارزان، واردات بی رویه و در نتیجه کاهش تولید به عراقی‌ ها همین را بفرمایید و پولتان را بگیرید! پژو 207 با موتور جدید/ یک تغییر دور از انتظار! کادیلاک تاج قدیمی را از سر برداشت و نشانی تازه بر سینه زد! / عکس تبعات واردات خودرو بدون انتقال ارز/ نفع حداقلی و زیان حداکثری برگزاری 4 پنل تخصصی سازمان بورس در نمایشگاه صنعت مالی راه‌آهن میانه - بستان آباد - تبریز 18 خرداد با حضور ريیس جمهور افتتاح می‌شود/ زمان سفر ریلی بین تهرا... دلار 50 هزار تومانی خریدار ندارد/ منتظر دلار 40 هزار تومانی باشید عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار رمزارز/ گاوها بازار را در... عربستان یک‌تنه نفت را گران کرد یک کیلو گوشت چرخ کرده گوسفندی چند است؟ عراقی‌ها برای کدام کالای ایرانی دست به جیب شدند؟ قیمت باورنکردنی سوخت هواپیما! زلزله شدید در قیمت بیت کوین خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن خبر جدید درباره یارانه ها؛ جزيیات اجرای طرح کالا برگ اعلام شد امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری پست و مرکز نوآوری بانک ملی (فینوداد) حرکت غیر قابل پیش بینی عربستان در نشست اوپک پلاس، نفت را بالا کشید! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اقتصاد عربستان کی از ایران جلو افتاد؟ کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور هزینه وام مسکن برای متاهل‌ها چقدر است؟ کاهش 100 تا 300 میلیون تومانی قیمت خودروها قیمت قارچ از مرغ سبقت گرفت! پیش بینی بورس سه شنبه 16 خرداد | کدام نمادها پرتقاضا هستند؟ خطر نسخه‌پیچی بنگاه‌ها برای بازار مسکن ساختار تاسیس «صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی» تصویب شد این کارخانه‌های ایرانی در اروپا تاسیس شدند! اجاره نشینی در زعفرانیه چقدر هزینه دارد؟ اخبار مهم کدال دوشنبه 15 خرداد 1402 | خبرهای مهم برای سهامداران اخابر، شگویا و فرابورس افزایش تعرفه ترانزیت از تنگه‌ «بسفر» و «داردانل» توسط ترکیه کاهش تسهیلات تکلیفی بانک‌های قرض الحسنه/ وام فرزندآوری و ازدواج جدید نمی‌دهیم تغییرات جدید در مشاغل سخت و زیان آور / چه کسانی با 20 سال سابقه بازنشسته می‌شوند؟ واکنش همتی به گشایش ارزی جدید؛ صندوق بین المللی پول دیگر جزء استکبار نیست؟ قیمت‌های نجومی رهن و اجاره در این محله از تهران / نرخ اجاره بها به سلیقه مالکان + جدول عکس | حداکثر سرعت این خودرو نقلی فیات 45کیلومتر بر ساعت است! روسیه به توافق کاهش تولید متعهد است