وضعیت بنادر کشور در مقایسه با کشورهای همسایه مناسب نیست

وضعیت بنادر کشور در مقایسه با کشورهای همسایه مناسب نیست

ريیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بنادر ایران در مقایسه با کشورهای همسایه وضعیت مناسبی ندارد که البته امیدوارم با رویکردهایی که دولت سیزدهم شاهد رشد عملکردی بنادر کشور باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی کوچکی ريیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در همایش توسعه دریا محور و گرامی‌داشت روز ملی حمل و نقل دریایی و بندری، گفت: در حوزه دریا باید یک مدیریت یکپارچه ایجاد کنیم، زیرا تعداد چشمگیری از شرکت‌ها برای اخذ مجوز نیاز به پیمودن مسیر طولانی هستند.

ريیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه از پیرامون درخواستی برای ارايه لایحه از سوی دولت در حوزه بنادر ارسال کردیم، تاکید کرد: بنا شد با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری پیشرفت و سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی افزایش پیدا کند.

ريیس کمیسیون عمران با بیان اینکه باید بسته تشویقی برای سرمایه‌گذاران حوزه دریا در نظر داشته باشیم، افزود: معافیت‌های مالیاتی، اصلاح تعرفه‌های بندری و مشکلات مربوط به گمرک از موضوعات مهمی است که باید در جهت توسعه اقتصاد دریامحور مورد بررسی قرار بگیرد.

رضایی با بیان اینکه بنادر باید به بخش ریلی متصل شود، افزود: بنادر ایران نسبت به کشورهای همسایه وضعیت مناسبی ندارد که البته امیدوارم با رویکردهایی که در همایش امروز صورت گرفت شاهد رشد عملکردی بنادر کشور باشیم.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد