لایحه بودجه 1403 با نفت 65 یورویی به مجلس می‌رود/ جزيیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده

لایحه بودجه 1403 با نفت 65 یورویی به مجلس می‌رود/ جزيیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده

خاندوزی گفت: بیش از 13 میلیارد یورو برای واردات کالاهای اسای مصارف ارزی در نظر گرفته شده است و محسابات بودجه 1403 بر اساس صادرات روزانه یک میلیون و 350 هزار بشکه نفت خام و میعانات با قیمت 65 یورو برای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ سید احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری پیرامون جزيیات لایحه بودجه سال آینده گفت: مجلس برای تعیین تکلیف برنامه تقاضای تعویق زمان ارايه بودجه را داشت؛ تا دقایقی دیگر بودجه 1403 با نامه رییس‌جمهور به مجلس ارسال خواهد شد.

خاندوزی افزود: بیش از 13 میلیارد یورو (13.65 میلیارد یورو) برای واردات کالاهای اساسی، مصارف ارزی در نظر گرفته شده است و محاسبات بودجه 1403 بر اساس صادرات روزانه یک میلیون و 350 هزار بشکه نفت خام و میعانات با قیمت 65 یورو برای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: حرکت در جهت کیفیت مدیریت اقتصادی کشور اهمیت دارد. یکی از دغدغه های جدی آقای ريیس جمهور نیز این بود که در کنار انضباط بخشی به دولت، باید تلاش کنیم که بخش شرکت های دولتی هم در اقتصاد ایران به ریل انضباط برگردند. متاسفانه به جهت عدم شفافیت بخش های شرکتی دولت در سال های طولانی گذشته، بسیاری از سومدیریت هایی که در دولت های قبل صورت می گرفت، نه در داخل وزارتخانه ها، بلکه در ذیل شرکت های دولتی و حیاط خلوتی بود که در تاریکخانه صورت های مالی هم مشخص نبود که به چه مدیریت صورت می گیرد.

سخنگوی اقتصادی دولت یادآور شد: با توجه به اینکه هدف اصلی دولت کنترل تورم است، در تدوین لایحه بودجه 1403 تلاش شد تا ارقام درآمدی بودجه بصورت واقع‌بینانه و قابل تحقق تنظیم شود.

به گفته خاندوزی: در لایحه بودجه 1403 مجموع رشد منابع بودجه عمومی دولت قریب به 18 درصد نسبت به بودجه سال جاری است. وی افزود: در هدف دوم به دنبال افزایش سهم درآمدهای پایدار و کاهش سهم فروش نفت در بودجه بودیم.

سخنگوی اقتصادی دولت در خصوص میزان افزایش حقوق ها نیز گفت: در بخش حقوق و دستمزد رشد حقوق کارکنان دولت 18 درصد و بازنشستگان 20 درصد نسبت به امسال پیشنهاد شده است.

در مجموع با افزایش درآمدهای پایدار و کاهش هزینه‌ها، کسری تراز عملیاتی بودجه پیشنهادی سال اینده نسبت به سال جاری از 457 هزار میلیارد به 307 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

در حال تکمیل...

آخرین اخبار بورس و اقتصاد