"ومعادن"؛ پیشرو در تامین مالی طرح‌ها و توسعه‌ی زیرساخت‌های صنعت

"ومعادن"؛ پیشرو در تامین مالی طرح‌ها و توسعه‌ی زیرساخت‌های صنعت

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بزرگترین هلدینگ تخصصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بازار سرمایه و یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه گذاری بورس است که طی سال‌های اخیر اقدامات زیربنایی متعددی در راستای توسعه صنعت کشور انجام داده است.

به گزارش بورس نیوز، امیرحسین نادری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، رسالت اصلی این شرکت را ایجاد ارزش افزوده در حوزه معدن و صنایع معدنی دانست و اظهار کرد: این مجموعه همواره در تلاش است تا در زنجیره فولاد و تولید سایر فلزات در کشور موثر باشد و ما این رویکرد را در جهت ایجاد توسعه متوازن در سراسر کشور به ویژه ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی در مناطق کمتر توسعه یافته پیش گرفته‌ایم؛ به همین جهت است که شرکت علاوه بر در نظر گرفتن منافع بیشتر برای سهامداران، همواره با نگاهی فراشرکتی در جهت توسعه پایدار در سطح ملی گام برمی دارد.


  • بیشتر بخوانید:   رسالت «تجلی» تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا نورد است

نادری بیان کرد: با توجه به پتانسیل گروه و توان تخصصی این مجموعه، «ومعادن» طی دوران فعالیت خود کوشیده است چالش‌ها و مسايل زنجیره تولید را شناسایی و در حد توان خود برای حل این مسايل برنامه ریزی کرده و اقدام مناسب و به موقع انجام دهد و با آینده نگری، در جهت بهبود زیرساخت‌های صنعت حرکت کند و این اقدامات را صرفا به زنجیره فولاد محدود نکرده‌است؛ بلکه در نظر دارد به سایر حوزه‌های فلزی همچون عناصر نادر خاکی، پلی متال‌ها و سایر عناصر معدنی مهم وارد شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات افزود: از جمله اقدامات گروه می‌توان به پروژه‌های بزرگ در زمینه تامین آب صنعت، تولید انرژی، فعالیت در حوزه اکتشاف، حمل و نقل مواد معدنی و ارتباط با مراکز دانش بنیان و دانشگاه‌ها در مسیر ارتقاء فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد.

نادری عنوان کرد: ما در کشور هم به منابع ارزشمند دسترسی داریم و هم نیرو‌های متخصص زیادی داریم؛ اما یکی از چالش‌ها که موجب کاهش سرعت انجام پروژه‌های بزرگ صنعت می‌شود، مسيله تامین مالی است.

وی با اشاره به تاسیس "تجلی"، اولین شرکت پروژه محور بورس، ادامه داد: ما در «ومعادن» این افتخار را داشته‌ایم که روش نوینی را در راستای حل این چالش در کشور مطرح و پایه گذاری کنیم و با بهره گیری از تیم مدیریتی متخصص، موفق شدیم با حمایت و اعتماد مجموعه وزارت صمت و سازمان‌های نظارتی همچون بورس، تمام مجوز‌های لازم را برای فعالیت این شرکت در بازار سرمایه اخذ نماییم. امید می‌رود با تلاش‌های انجام شده، مسیر برای آغاز فعالیت شرکت‌های پروژه محور دیگری در صنایع معدنی و سایر صنایع در بازار سرمایه هموار شود.

نادری تاکید کرد: رسالت اصلی «تجلی» هدایت سیل عظیم نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید است. این روند علاوه بر حل مسيله تامین مالی پروژه‌ها و توسعه صنعت کشور، موجب مشارکت مستقیم سهامداران در اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی شده و سودآوری قابل قبولی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل "ومعادن" گفت: ترکیب سهامداران «تجلی» و پروژه‌هایی که در دست اجرا دارد، این اطمینان را به سهامداران خواهد داد که این شرکت از پشتوانه‌ای قوی و برنامه‌ای منسجم برای ادامه مسیر برخوردار است.

لازم به ذکر است، 51 درصد از سهام تجلی متعلق به «ومعادن»، 17 درصد آن متعلق به «کگل» و 17 درصد آن متعلق به «کچاد» است؛ 15 درصد از سهام تجلی در تاریخ سه‌شنبه 2 آذر 1400، در فرابورس به صورت عمومی پذیره‌نویسی می‌شود.

قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز