شاخص هم‌وزن پس از فتح مقاومت

شاخص هم‌وزن پس از فتح مقاومت

سهامداران باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که الگو‌های بازار برای فریب و دروغ نیست، پس به این نکته آگاه باشید که با وجود حتی برخی اصلاح‌های سنگینی که بازار تجربه می‌کند، نمی‌توان الگوی پروانه در فضای سرمایه‌گذاری میان‌مدت را فراموش کرد!

به گزارش بورس‌نیوز، جریان نقدینگی که بازارسرمایه در روز معاملاتی گذشته تجربه کرد، حکایت از بهبود ورود این جریان به قدرت صعودی 17 درصد داشت و با نگاهی به روند معاملاتی می‌توان به این نکته رسید که بازار از حالت احتیاط در زمان پیش‌گشایش به سوی متعادل مثبت گام برمی‌دارد.

وضعیت تکنیکالی شاخص‌ها نیز بدین گونه است که دو مقاومت سنگین پیش روی شاخص کل و هم‌وزن قرار گرفته و پس از آن راه برای صعود کاملا هموار است به‌خصوص که شاخص هم‌وزن پس از گذراندن این شاخص از پله 390 هزارواحدی، می‌تواند بدون هیچ مقاومتی مسیر طولانی را تا دیگر مقاومت پیش روی خود طی کند.

بنابراین مسیر ذکر شده به سهامداران این فرصت را اعطا خواهد کرد که سرمایه‌گذاری در سهم‌های کوچک بازار را با توجه به شرایط بنیادی و تکنیکال آن‌ها را مدنظر قراردهند و چنین سهم‌هایی را در پرتفوی خود داشته باشند؛ با این اوصاف حتی می‌توان یک نتیجه مقطعی اما؛ ضعیف را هم احتمال داد که بازارسرمایه در تفکر شاخص‌سازی (شاخص‌کل) نبوده و این بار گام‌ها برای تحکیم زیرسازی سهم‌هایی است که نسبت به شاخص‌کل رشد نداشته‌اند.

سهامداران باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که الگو‌های بازار برای فریب و دروغ نیست، پس به این نکته آگاه باشید که با وجود حتی برخی اصلاح‌های سنگینی که بازار تجربه می‌کند، نمی‌توان الگوی پروانه در فضای سرمایه‌گذاری میان‌مدت را فراموش کرد!

شاید از طرف دیگر، برخی سهامداران موضوع برجام را بسیار حیاتی برای بازار تلقی کنند اما؛ بازار با برجام یا بدون برجام سناریو خود را پیش می‌برد، زیرا اقتصاد کشور به‌فضای بدون برجام عادت کرده و هزینه‌های اضافی ناشی از تحریم‌ها در ساختار مالی تمام شرکت‌های بورسی و غیربورسی نشسته است، ولی خاصیت برجام را اینگونه می‌توان گفت که این هزینه‌های اضافی در شرکت باقی می‌ماند.

در صورت عدم حصول توافق در مذاکرات و تداوم وضع موجود نیز شاهد مارپیچ افزایش دلار و افزایش تورم خواهیم بود که در چنین فضایی نیز ارزش اسمی بازار سرمایه به دلیل رشد ارزش جایگزینی شرکت‌ها در مسیر رشد قرار خواهد گرفت.

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد