کاهش 3799 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش 3799 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 37 99 واحد روبرو شد، ولی ارزش معاملات دو بازار از 6 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز بعد از تعطیلات باز شده و از ابتدای روز با کاهش شاخص همراه شد، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با عقب نشینی 3799 واحد به رقم یک میلیون و 303 هزار و 89 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن 276 واحد افزایش یافته و به رقم 442 هزار و 828 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران بیش از 5 میلیون و 204 هزار میلیارد تومان شد و اگر ارزش بازار فرابورس را هم در نظر بگیریم ارزش روز دو بازار بورس و فرابورس به بیش از 6 میلیون و 400 هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 3.8 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 510 هزار نوبت معامله و به ارزش 3910 میلیارد تومان داد و ستد کردند. همچنین در فرابورس ایران ارزش معاملات به بیش از 2 هزار و 544 میلیارد تومان رسید که با این حساب ارزش معاملات روزانه بورس و فرابورس امروز به بیش از 6 هزار و 97 میلیارد تومان رسیده است.


نقشه معملات امروز بورس تهران

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی 29 صدم درصد کاهش یافته است، اما این دو شاخص با معیار هموزن 6 صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 24 صدم درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس 4 دهم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم 15 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت تهران و اپال کانی پارس، بیشترین اثر تقویتی بر شاخص بورس را داشتند و در سوی دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز پتروشیمی تامین و ایران خودرو بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشته‌اند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

نمادهای پرتراکنش در بورس تهران شامل پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت تهران، معدنی اوپال کانی پارس، ملی مس ایران، فولاد مبارکه و ایران ترانسفو بودند.

امروز در فرابورس ایران هم در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 34 واحد به رقم 18 هزار و 81 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 238 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از یک میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 253 هزار نوبت معامله و به ارزش 2544 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


آخرین وضع پالایش یکم

ارزش هر واحد صندوق سرمایه‌گذاری پالایش یکم که به 10 هزار تومان به مردم فروخته شد،‌امروز به 8130 تومان رسید که خریداران آن با زیان همراه هستند،‌در حالی که مقامات دولت قول داده بودند،‌با در نظر گرفتن تخفیف، خریداران پالایشی سود خواهند کرد.

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری میراث فرهنگی و آریاساسول بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و در سوی دیگر پتروشیمی زاگرس، اعتباری ملل و نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را بازی کرده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، رایان هم‌افزا، پتروشیمی تندگویان، ذغال سنگ پروده طبس، ذوب‌آهن اصفهان و صنعت روی زنگان بودند.

به گزارش فارس، با توجه به افزایش تعداد معامله گران در بورس به حدود 60 میلیون نفر و سهامداران خرد که تعداد اندک و پراکنده‌ای از سهام شرکت‌ها یا سهام عدالت را در اختیار دارند لازم است سود مجامع این شرکت‌ها به صورت متمرکز و از طریق سجام واریز شود که در این زمینه فریبا اخوان معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد سود 130 شرکت بورسی و فرابورسی به صورت متمرکز از طریق سجام واریز شده است که به این روش 97 درصد از ذی نفعان توانسته‌اند سود خود را دریافت کند.

در حالی که در روش‌های سنتی و مراجعه به بانک برخی از سهامداران خرد متوجه زمان واریز یا پرداخت نمی‌شدند و یا به خاطر اندک بودن سود از مراجعه به بانک خودداری می‌کردند که در آن روش معمولا حدود 50 درصد از سود به دست ذی نفعان می‌رسید.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

با توجه به ادامه دورکاری کارمندان و همچنین آموزش های آنلاین دانشجویان و دانش آموزان به دلیل شیوع گسترده کرونا، میزان استفاده و خرید لپ تاپ و تبلت، همچنان در صدر دسته لوازم دیجیتال قرار دارد.

TejaratNews.com/
سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه) با 85 تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به رقم 23 هزار و 960 تومان رسید.

Bartarinha.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/
دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

در حالی که شنیده می‌شود طی 10 روز نخست سال جدید، قیمت خورو‌های داخلی روند افزایشی قابل توجهی داشته است، اما ريیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران بر تعطیلی همچنان بازار علیرغم آغاز به ک...

Bartarinha.ir/
قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سیمان با امید به تعیین نرخ تا 30 روز آینده + آمار صادرات تغییر مالکیت 510 میلیون اوراق بهادار مالی ارزش پالایشی یکم 25 فروردین 1400 کاهش ارزش سهام عدالت در آخرین روز هفته سوم فروردین قیمت روز خودرو در 25 فروردین قیمت روز خودرو‌های صفر بالای یک میلیارد آتش بی‌تدبیری در خرمن نمادهای کوچک "بورس" نرخ جدید دلار و یورو/ سومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت بانک مرکزی در سقوط بورس مقصر است؟ عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی آرمان 4 شاخص در پایان ریزش 1365 واحدی داشت موفقیت نخستین عرضه صادراتی آلومینیوم در بورس کالا/ فلز نقره‌ای آغازگر صادرات فلزات از مسیر بورس غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود گوشت و مرغ گران نمی‌شوند! قیمت طلا امروز 25 فروردین 1400/ صعود 150 هزار تومانی قیمت سکه تاثیر منفی "شپنا"،"فملی" و "شبندر" بر شاخص میزان افزایش قیمت سیمان مشخص می‌شود/ رایزنی برای عرضه سیمان در بورس کالا راه اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی راه‌اندازی ابزاری جدید برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری / اوراق اجاره سهام، جذاب‌تر از سپرده بانکی برای صن... روند نرخ طلا و سکه صعودی شد یارانه رمضان امشب واریز می‌شود رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه دستگیری اعضای باند زمین‌خواری در کشور نرخ جدید دلار/ دومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 واردات واکسن کرونا با ارز نمایی

در حال بارگیری...