قیمت خودرو امروز 27 مهر 1402/ رکود بازار زیر سایه جنگ

قیمت خودرو امروز 27 مهر 1402/ رکود بازار زیر سایه جنگ

قیمت روز خودروتجارت‌نیو نوشت: قیمت خودرو امروز 27 مهر 1402 وضعیت یکسانی را تجربه نمی‌کند. اکثریت محصولات بازار در ثبات کامل قرار دارند؛ اما برخی دیگر، افت و خیز جزيی را تجربه می‌کنند.

قیمت خودرو امروز 27 مهر 1402 از روند یکسانی برخوردار نیست. برخی از خودروهای داخلی، افزایش‌های جزيی، برخی کاهش جزيی و برخی دیگر، در ثبات کامل قیمتی قرار دارند؛ همچنین محصولات مونتاژی بازار نیز چنین وضعیتی دارد.

نرخ دلار با شروع این هفته کاهشی شد و همین امر، دلیل محکمی بر افت قیمت در بازار خودرو بود. البته در همین هنگام، برخی از خودروهای وارداتی نیز در سامانه یکپارچه بارگذاری و فروش آن‌ها آغاز شد. روزهای پایانی هفته سامانه یکپارچه خودروهای داخلی نیز باز شد و بعضی از شرکت‌های مونتاژی در این مرحله اعلام آمادگی کردند. طی همین روزها، نرخ دلار دوباره از کانال 51 هزار تومن عبور کرد؛ اما بازار خودرو واکنشی نشان نداد. در سمت دیگر ماجرا، تنش میان حماس و اسرايیل بالا گرفت و خیلی از کارشناسان این افزایش نرخ دلار را وابسته به جنگ خاورمیانه می‌دانند.

شیب کاهش قیمت خودرو تند شد/ این خودروها رکورد ریزش قیمت را زدند + جدول

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی، غالبا افزایش جزيی دارد.

کوییک دنده‌ای S هاچ‌بک ارزان‌قیمت ایرانی به شمار می‌رود که برای چندمین روز متوالی، نوسانات روز گذشته را جبران کرده و امروز حدود دو میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و به نرخ 347 میلیون تومان معامله می‌شود.

رانا پلاس که خودرویی با پلتفرم پژو 206 محسوب می‌شود، امروز با دو میلیون تومان افزایش دیگر، وارد کانال 490 میلیون تومان شد.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های تولیدی ایران خودرو، با صعود چهار میلیون تومانی، یکی از رکوردداران افزایش قیمت در بازار محصولات داخلی است. این خودرو از آغاز معاملات امروز با قیمت 579 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ نیز دقیقا همانند سمند سورن پلاس، چهار میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 739 میلیون تومان رسیده است.


قیمت خودروهای مونتاژی، امروز ثابت یا کاهشی گزارش می‌شود.ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی از ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار بوده که از هفته گذشته تغییری نداشته و با همان قیمت 710 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

جک S5 نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب کرمان موتور بوده که نسبت به روز گذشته 20 میلیون تومان ارزان‌تر شده و به نرخ یک میلیارد و 310 میلیون تومان رسیده است.

چری تیگو 7IE که روز گذشته رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی بود، امروز تغییری نداشته و با همان قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان معامله می‌شود.


فیدلیتی پرایم 5 نفره یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی گروه بهمن محسوب می‌شود که با افت 15 میلیونی، روی کانال یک میلیارد و 500 میلیون تومان قرار گرفت.

با توجه به هم‌بستگی قیمت خودرو و نرخ دلار، درحالی که عواملی مانند تنش جنگی میان حماس و اسرايیل بتواند روی بازار ارز تاثیر گذار باشد، می‌توان از هفته آینده شاهد تغییراتی در بازار خودرو نیز بود. البته افزایش نرخ دلار در روز گذشته تاثیر چندانی روی بازار خودروی امروز نداشت و حتی اگر نرخ دلار در هفته آینده ثابت بماند، شاید بازار خودرو نوسان جزيی رو به بالا داشته باشد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

27220

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد