نامه واردکنندگان نهاده‌های دامی به ريیس جمهور/ تاخیر دو ماهه در تسویه مطالبات ارزی

نامه واردکنندگان نهاده‌های دامی به ريیس جمهور/ تاخیر دو ماهه در تسویه مطالبات ارزی

با گذشت 60روز از تحویل 460 هزار تن نهاده دامی به نرخ ارز ترجیحی توسط 20 شرکت بخش خصوصی از طریق سامانه بازارگاه هیچ یک از وعده های مسيولین ذیربط در تامین فوری ارز این محموله ها محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور در نامه‌ای به ريیس جمهور از تاخیر در تسویه مطالبات ارزی شرکت‌های واردکننده انتقاد کرد، در این نامه آمده است: پیرو نامه شماره 1601 مورخ 11/‏04/‏1401‬ به استحضار می‌رساند؛ بدهی ارزی دولت به تامین کنندگان کالاهای اساسی دو ماهه شد. همانطور که قبلا به استحضار رسیده است با وجود گذشت 60 روز از تحویل 460 هزار تن نهاده دامی به نرخ ارز ترجیحی توسط 20 شرکت بخش خصوصی از طریق سامانه بازارگاه هیچیک از وعده‌های مسيولین ذیربط در تامین فوری ارز این محموله‌ها محقق نشده است.

این تاخیر خسارت‌های جبران ناپذیر به فعالین حلقه اول زنجیره تولید پروتيین کشور ایجاد کرده و قطعا موجبات بی اعتمادی به وعده‌های مسيولین را در پی خواهد داشت. قطعا تصدیق خواهید فرمود که حسب فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در شرایط حاضر هیچ چیز خسارت بارتر از اقداماتی که باعث سلب اعتماد از اعتبار مسيولین باشد نیست. متاسفانه این وضعیت از جمله مصادیقی است که کاملا با تلاش‌های شبانه روزی و مجاهدانه جنابعالی مبنی بر اثبات صادق الوعده بودن دولت سیزدهم در تعارض می‌باشد.

متاسفانه به استحضار می‌رساند کلیه مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده تاکنون نیز بی نتیجه و بی پاسخ مانده است. لذا تنها امید ما دستور صریح و عاجل شخص ریاست محترم جمهور در پاسخ به درخواست استمداد 20 شرکتی هست که به معنی واقعی کلمه گرفتار شده‌اند. جناب آقای ريیس جمهور، در حالی که قرار بود دولت برای تامین کسری نقدینگی واردکنندگان پس از آزادسازی نرخ ارز، منابع ریالی به این بخش تخصیص دهد، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با بلوکه شدن 270 میلیون یورو منابع این بخش در این شرایط ویژه اقتصادی و بین المللی روند تامین به موقع و مکفی نهاده‌های دامی با چالش نیز مواجه شده است.

بدیهی است انتظار می‌رود عملکرد دولت هم متاثر از شعارها و دستورات صریح و موکد جنابعالی در راستای حفظ سرمایه‌ها و پشتوانه مردمی دولت در حوزه‌های اقتصادی بوده و در این مورد خاص نیز شخص ریاست محترم جمهور دستورات لازم در این زمینه را به صورت عاجل صادر فرمایند.
امیدواریم دولتی که صادق الوعده بودن و حق طلبی را سرلوحه شعارهای خود می‌داند، در ایفای حقوق و مطالبات فعالین اقتصادی در این شرایط سخت اسباب دلگرمی و اعتماد به وعده‌های مسيولین را بیش از پیش فراهم نماید.

بیانیه وزارت جهاد کشاورزی درباره تخلف در واردات نهاده های دامی و چند ابهام و پرسش

بیانیه وزارت جهاد کشاورزی درباره تخلف در واردات نهاده های دامی و چ...

وزارت جهاد توضیحاتی را درباره تخلف در واردات نهاده های دامی ارايه کرده اما در این میان پرسش های زیادی از جمله دلایل برکناری مدیرعامل سازمان تعاون روستایی بی پاسخ مانده است.

MehrNews.com/
کاهش زمان ترخیص نهاده های دامی

کاهش زمان ترخیص نهاده های دامی

ريیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: زمان ترخیص نهاده‌های دامی به یک پنجم کاهش یافت.

FarsNews.ir/
درخواست نماینده مجلس از بانک مرکزی/ مشکلات واردکنندگان نهاده های دامی بررسی و رفع شود

درخواست نماینده مجلس از بانک مرکزی/ مشکلات واردکنندگان نهاده های د...

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی از رییس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا مشکلات واردکنندگان بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

MehrNews.com/
مرغداران در تامین نهاده های دامی دچار مشکل شده‌اند/ صادرات تخم مرغ امکان‌پذیر نیست

مرغداران در تامین نهاده های دامی دچار مشکل شده‌اند/ صادرات تخم مرغ...

ريیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ 22 هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده است، گفت: ادامه روند فعلی تامین نهاده های دامی، تولید را با مشکل مواجه می کند.

MehrNews.com/
آخرین مهلت تعیین تکلیف ثبت سفارش نهاده های دامی اعلام شد

آخرین مهلت تعیین تکلیف ثبت سفارش نهاده های دامی اعلام شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی آخرین مهلت تعیین تکلیف ثبت سفارش های ارسالی در سامانه بازار گاه با منشاء ارز ترجیهی 1400 را ابلاغ کرد.

MehrNews.com/
اختلال جدی در توزیع نهاده های دامی/ واحدهای تولیدی با کمبود ذرت و سویا مواجهند

اختلال جدی در توزیع نهاده های دامی/ واحدهای تولیدی با کمبود ذرت و ...

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با انتقاد از سیاست های وزارت جهاد در زمینه تامین و توزیع نهاده های دامی گفت:50 روز از جوجه ریزی برخی واحدها می گذرد اما آنها هنوز نهاده نگرفته اند.

MehrNews.com/
گلایه شدید مرغداران؛ چرا تامین نهاده های دامی مختل شده است؟

گلایه شدید مرغداران؛ چرا تامین نهاده های دامی مختل شده است؟

اتحادیه مرغ گوشتی با اشاره به عدم تامین نهاده مورد نیاز واحدهای مرغداری در سامانه بازارگاه، خواستار بارگیری فوری نهاده های خریداری شده هستند.

MehrNews.com/
هشدار درباره تبعات جنگ روسیه و اوکراین برای تامین نهاده های دامی

هشدار درباره تبعات جنگ روسیه و اوکراین برای تامین نهاده های دامی

فدراسیون طیور ایران در بیانیه ای با اشاره به تبعات درگیری‌های دو کشور روسیه و اوکراین بر روی واردات نهاده‌های دامی به کشور، از احتمال افزایش قیمت جهانی نهاده های دامی خبر داد.

MehrNews.com/
کشتار دام های مولد از دلایل گرانی گوشت است/ تاخیر در بارگیری نهاده های دامی

کشتار دام های مولد از دلایل گرانی گوشت است/ تاخیر در بارگیری نهاده...

قايم مقام اتاق اصناف کشاورزی با اشاره به نقش کشتار دام های مولد در گرانی گوشت،گفت: بازار نهاده های دامی همچنان با اختلال مواجه است.

MehrNews.com/
جنگ روسیه و اوکراین قیمت نهاده های دامی را 50 درصد افزایش داد

جنگ روسیه و اوکراین قیمت نهاده های دامی را 50 درصد افزایش داد

وی با اشاره به افزایش 50 درصدی قیمت نهاده های دامی گفت: جنگ میان روسیه و اوکراین منجر به افزایش چشمگیر قیمت نهاده های دامی شده است.

MehrNews.com/
رشد ارزشی واردات نهاده های دامی به 55 درصد رسید

رشد ارزشی واردات نهاده های دامی به 55 درصد رسید

‌در بهمن ماه سال 1400، 15 میلیون و 957 هزار و 477 تن نهاده های دامی (ذرت، جو و کنجاله سویا) وارد کشور شده است.

MehrNews.com/
8 گام برای‌ حذف ارز ترجیحی نهاده‌ های دامی

8 گام برای‌ حذف ارز ترجیحی نهاده‌ های دامی

در حالی که دولت بر اجرای طرح حذف ارز 4200 تومانی و اصلاح نظام یارانه‌ای کشور تاکید دارد، کارشناسان عنوان می‌کنند برای...

Gostaresh.news/
عواقب ابهام در یک بخشنامه/نهاده های دامی مشمول پرداخت عوارض شده‌اند!

عواقب ابهام در یک بخشنامه/نهاده های دامی مشمول پرداخت عوارض شده‌ان...

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی گفت: ابهام در بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور موجب شده تا گمرکات اجرایی کشور نهاده های دامی را مشمول پرداخت عوارض قلمداد کنند.

MehrNews.com/
اولین محموله دام سبک به عراق رفت / هشدار درباره احتکار نهاده های دامی

اولین محموله دام سبک به عراق رفت / هشدار درباره احتکار نهاده های د...

مدیرعامل اتحادیه دام سبک از صادرات اولین محموله دام سبک به عراق خبر داد و دلیل نوسانات بازار گوشت را اقدامات دلالان عنوان کرد وگفت: عده ای اقدام به احتکار نهاده های دامی کرده اند.

MehrNews.com/
یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام