ساخت و تکمیل 715 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و بهسازی

ساخت و تکمیل 715 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و بهسازی

وزارت راه و شهرسازی از ساخت و تکمیل 715 کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و بهسازی راه‌های موجود از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون، قریب به 10 ماه گذشته است و این دولت بر مبنای شعار خود «دولت مردمی، ایران قوی» گام برداشت.

وزارت راه و شهرسازی در این راستا از ابتدای آغاز به کار خود تا دوازدهم تیرماه سال جاری، فعالیت‌های بسیاری از جمله اجرا و پیگیری طرح نهضت ملی مسکن، توسعه ترانزیت، ریل‌گذاری، مذاکره با کشورهای همسایه به‌منظور ارتقای صنعت حمل‌ونقل و... را در دستور کار خود قرار داد.

در این میان اما با توجه به ضرورت وجود شبکه‌های گسترده‌ای از راه‌های اصلی، فرعی، بزرگراه‌ها و شاهراه‌ها و... با رویکرد اتصال تمام نقاط کشور، راهسازی، توسعه و ایمن‌سازی راه‌ها به عنوان یکی از اولویت‌های این ارگان قرار گرفت و طی بازه زمانی مذکور ساخت و تکمیل 167 کیلومتر از آزادراه‌های کشور در کارنامه وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم به ثبت رسید.

امضای تفاهم‌نامه قرارداد مشارکت آزادراه شرق تهران به طول یک‌صد کیلومتر، امضای تفاهم‌نامه قرارداد مشارکت آزادراه لامرد پارسیان در استان فارس به طول 65 کیلومتر، تصویب‌نامه تامین مالی و احداث قطعات 7 و 8 آزادراه اصفهان شیراز و تصویب‌نامه تامین مالی و احداث کنارگذر ماهشهر در استان خوزستان به طول 28 کیلومتر انجام شد.

ساخت و تکمیل 715 کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و بهسازی

ساخت و تکمیل 715 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی و بهسازی مسیرها از دیگر اقداماتی بود که توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور انجام شد.

امضای توافق‌نامه و آغاز عملیات اجرایی پل مرزی آستاراچای به طول 100 متر یکی از مواردی بود که وزیر راه و شهرسازی، پنجم بهمن‌ماه سال 1400 با حضور در جمهوری آذربایجان به سرانجام رساند.

احداث این پل با توجه به مشترکات فرهنگی، اجتماعی و دینی دو کشور همسایه موجب توسعه اقتصادی، گردشگری، صنعتی و حمل‌ونقل دو کشور می‌شود.

خیرالله خادم، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در راستای مزایای ساخت این پل گفته است: پل مرزی آستاراچای موجب توسعه ترانزیت میان دو کشور می‌شود که در موازات پل ریلی موجود توسعه همه‌جانبه منطقه را به همراه دارد. همچنین پل آستاراچای به طول حدود 100 متر در موازات آزادراه باکو تا مرز آستارای ایران ساخته می‌شود و اتصال آستارای ایران به باکو را برقرار می‌کند.

مشارکت خیرین راه و ترابری در ساخت محور یزد - طبس

در سفرهای استانی ريیس جمهور و در ایام الله دهه فجر نیز مراسم افتتاح پروژه‌های راه و بزرگراه به طول 151 کیلومتر انجام شد؛ در این بازه زمانی و در سفرهای ریاست‌جمهوری به استان خوزستان و سمنان نیز مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های راه و بزرگراه به طول 38.2 کیلومتر برگزار شد.

توافقنامه مشارکت خیرین راه و ترابری در تامین هزینه‌های اجرای بخشی از باند دوم محور یزد- طبس در استان یزد به‌عنوان یکی از طولانی‌ترین محورهای کویری و مسیر سفر زوار به مشهدالرضا به طول 30 کیلومتر یکی دیگر از اقدامات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور بود که اسفندماه 1400 به امضای طرفین رسید.

در این راستا، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور اجرای بخشی از باند دوم محور یزد - طبس در محدوده شهرستان اردکان - بخش خرانق به طول 30 کیلومتر به ارزش تقریبی چهار هزار میلیارد ریال از سوی خیرین را موضوع این توافقنامه خواند که بر اساس نقشه‌های اجرایی مصوب و مطابق دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های وزارت راه و شهرسازی اجرا می‌شود و طبق مفاد این توافقنامه قیر موردنیاز نیز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود.

دیگر اقدامات این شرکت طی بازه زمانی مذکور، می‌توان به افتتاح 10 کیلومتر از محور سمنان فیروزکوه اشاره کرد؛ در این راستا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، شامگاه چهارشنبه دوازدهم آبان 1400، قطعه اول محور سمنان به فیروزکوه را افتتاح و آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم را کلنگ‌زنی کرد.

همچنین آغاز عملیات اجرایی 27 کیلومتر از محور سمنان فیروزکوه و افتتاح 34 کیلومتر از محور زنجان بیجار با حضور وزیر راه و شهرسازی، همچنین افتتاح 12 کیلومتر از محور سلطانیه کبودرآهنگ، افتتاح 95 کیلومتر پروژه‌های راه و بزرگراه با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی به مناسبت دهه فجر و آغاز عملیات اجرایی 11.2 کیلومتر از محور دیلم هندیجان با حضور استاندار بوشهر از دیگر اقداماتی بود که از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تا دوازدهم تیرماه سال جاری در کارنامه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به ثبت رسیده است.

مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی ساختمان‌های ناپایدار را شناسایی کند/ورود قوه قضاییه به بحث ساختمان‌های ناایمن در کشور

مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی ساختمان‌های ناپایدار را شناسایی ک...

ایلنا: تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی و سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور منعقد شد که استفاده بهینه...

Ilna.ir/
سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

یک استاد دانشگاه برنامه دولت در زمینه مدیریت نرخ ارز را ادامه سیاست غلط دولت قبل دانست و گفت: اقدامات انجام شده و شجاعت دولت در افزایش نرخ ارز تاثیر روانی بر جامعه گذاشت.

MehrNews.com/
کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران از برنامه‌ریزی برای کاهش سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

MehrNews.com/
ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی در دولت سیزدهم / امکان بازگشت نرخ ارز به 9 هزار تومان نیست

ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی در دولت سیزدهم / امکان بازگشت نرخ ا...

درمیزگرد بررسی عملکرد یک سالگی دولت سیزدهم در اقتصاد مصباحی مقدم ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی را از اقدامات مثبت این دولت خواند.

MehrNews.com/
بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم رقم می‌خورد

بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم رقم می‌خورد

با امضای یادداشت تفاهم میدان آزادگان که تامین مالی آن را بانک‌های ایرانی و شرکت‌های تولید و اکتشاف داخلی برعهده گرفته‌اند، بهره‌برداری از این میدان مشترک با کشور عراق تسریع می شود.

MehrNews.com/
مسیر استقراض دولت از بانک مرکزی غیر مستقیم شد/ دولت سیزدهم رکورددار تورم است

مسیر استقراض دولت از بانک مرکزی غیر مستقیم شد/ دولت سیزدهم رکورددا...

محمود جامساز گفت: از ابتدای امسال تا کنون نیز نقدینگی به حدود 5000 تریلیون تومان رسیده که بیانگر رشد نقدینگی از طریق افزایش پایه پولی و قدرت خلق پول بانک‌هاست.

KhabarOnline.ir/
طبق آمار دولت سیزدهم، 98 هزار نفر پس از کرونا شغل خود را از دست داده‌اند/ آیا افزایش نرخ بیکاری در 12 ماه گذشته هم تقصیر دولت روحانی است؟

طبق آمار دولت سیزدهم، 98 هزار نفر پس از کرونا شغل خود را از دست دا...

بازار کارعباس عبدی در رزنامه اعتماد نوشت:وضعیت اشتغال و بیکاری یکی از مهم‌ترین دماسنج‌های جامعه است.

KhabarOnline.ir/
وعده‌های دولت سیزدهم و تبعات رویگردانی از علم اقتصاد

وعده‌های دولت سیزدهم و تبعات رویگردانی از علم اقتصاد

غنی نژاد،موسیبررسی کارنامه نزدیک به یک‌سال دولت سیزدهم، نیازمند این است که مانند هر دولت دیگری، به وعده‌های کاندیدای ریاست دولت، پیش از سرکار آمدن و میزان تحقق آنها پس از آن پرداخت.

KhabarOnline.ir/
تجارت 102 میلیارد دلاری کشور در دولت سیزدهم/ رشد 58 درصدی ترانزیت کالای خارجی

تجارت 102 میلیارد دلاری کشور در دولت سیزدهم/ رشد 58 درصدی ترانزیت ...

سخنگوی گمرک گفت: از شهریور 1400 تا پایان تیرماه امسال، 151.5 میلیون تن کالا به ارزش 102 میلیارد دلار، بین ایران و سایر کشورها تبادل شد که نسبت به مدت مشابه 31 درصد در ارزش افزایش داشته است.

MehrNews.com/

تعمیق روابط ایران و روسیه بر بستر نفت/ گام‌ بلند دولت سیزدهم در دیپلماسی انرژی

تعمیق روابط ایران و روسیه بر بستر نفت/ گام‌ بلند دولت سیزدهم در دی...

همزمان با حضور ولادیمیر پوتین، ريیس‌جمهور روسیه و مقام‌های ارشد این کشور در ایران، شرکت ملی نفت ایران و گازپروم روسیه تفاهم‌نامه‌ای در زمینه انرژی به ارزش حدود 40 میلیارد دلار امضا کردند.

MehrNews.com/
سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به وزارت راه و شهرسازی منتقل شد

سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به وزارت راه و شهرسازی منت...

ایلنا: معاون وزیر صمت:سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به وزارت راه و شهرسازی منتقل شددر دیدار جمعی از روسای اتحادیه‌های مشاورین املاک با وزیر راه و شهرسازی...

Ilna.ir/
قرارداد احداث 35 هزار مگاوات نیروگاه جدید در دولت سیزدهم

قرارداد احداث 35 هزار مگاوات نیروگاه جدید در دولت سیزدهم

دولت سیزدهم اقدام به اجرای توسعه ظرفیت نیروگاهی (به میزان 35 هزار مگاوات)، تعریف گسترده برنامه‌های تشویق محور مدیریت بار و تدوین برنامه‌های مدیریت بار صنایع با هماهنگی وزارت صمت کرده است.

MehrNews.com/
روزنامه رسالت: قیمت ملک در تهران در دولت سیزدهم 10برابر شده

روزنامه رسالت: قیمت ملک در تهران در دولت سیزدهم 10برابر شده

مسکنروزنامه رسالت نوشت:طی 8 ماه اخیر در تهران قیمت ملک 10 برابر شده است. قیمت زمین و ملک هر ساله یک رشد نسبتا معقول نسبت به تورم داشته اما رشد 10برابری آن خبر از یک توطيه می‌دهد که از حوصله تحلیل اقتص...

KhabarOnline.ir/
افزایش 54 درصدی ظرفیت تولید پتروشیمی تا پایان دولت سیزدهم

افزایش 54 درصدی ظرفیت تولید پتروشیمی تا پایان دولت سیزدهم

ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی با اجرای طرح‌های پیشران تا پایان دولت سیزدهم از 91 میلیون تن فعلی به 140 میلیون تن می‌رسد...

Borna.news/
اعتراف نامزد نخست‌وزیری به بحران انرژی در انگلیس خودروهای ناقص در کف پارکینگ‌ها کمتر از 12 هزار دستگاه است دستورالعمل محاسبه قیمت نفت و میعانات گازی و فرآورده های نفتی پالایشی ها مشخص شد غول‌های زغال سنگ در بحران انرژی پول پارو کردند خبر خوش درباره حقوق بازنشستگان | حقوق این گروه از بازنشستگان افزایش یافت ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی قیمت فروش نفت ایران برای ماه سپتامبر اعلام شد وزیر امور اقتصاد و دارایی: نگاه و تلاش استاندار مازندران برای توسعه اقتصادی و تولید جای قدردانی دارد جدیدترین گزارش از قیمت گوشت | هر کیلو گوشت گوسفندی چند؟ ورود کشتی‌های کروز به ترکیه 40 برابر افزایش یافت قرارداد جدید اختیار معامله سکه، از چهارشنبه آماده معامله است زمزمه بازگشت روس ها به خطوط ریلی ایران /آنها گران کار می‌کنند حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد چطور عمل می کند؟ قیمت مرغ پر کشید | هر کیلو مرغ تازه چند؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد 305 هکتار زمین در بستر رودخانه‌های استان تهران... وضعیت مغشوش بازار کار؛ کار هست اما بیکاران مشغول استراحتند ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی توقف تولید 5 خودرو از ماه‌ها قبل به خودروسازان اعلام شده بود ریزش 3 هزار واحدی کل شاخص بورس امروز 23 مرداد 1401/ روند بورس نزولی شد کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله کسب کرد؟ خودروسازان پیش از تعهد به فروش از استاندارد اجازه نگرفتند/ برندهای کم‌فروش شناسایی شدند/ تغییر لیبل‌... روسیه گاز بیشتری به مجارستان می‌فروشد سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی قیمت دلار نزولی شد | قیمت دلار چند؟ تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست افت بازار چه تبعاتی برای صنعت کارگزاری داشته است؟ | در موضوع شرایط سرمایه گذار حرفه ای، دغدغه های کا... رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بیش از 6.5 میلیون نفر سودهای سنواتی خود را دریافت کردند احداث 3 شهرک صنعتی خصوصی در استان یزد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود | بازنشستگان پولدار شدند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه 22 بانک تسهیلاتی به طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نکردند عملکرد "شپدیس" چگونه بود ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن اثر نمادهای انرژی بر سرخ پوشی بازار بورس رتبه بسیار پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد/ دولت باید زیان قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه... ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟