رشد 22 هزار و 302 واحدی شاخص بورس تهران/ ثبت رکورد جدید در ارزش معاملات بورس و فرابورس

رشد 22 هزار و 302 واحدی شاخص بورس تهران/ ثبت رکورد جدید در ارزش معاملات بورس و فرابورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 22 هزار و 302 واحد روبه‌رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم بی‌سابقه 33.5 هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگارا قتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران که از روز گذشته روند رو به رشد را شروع کرده، امروز هم در یک روند افزایشی با رشد 22 هزار و 302 واحد به رقم یک‌میلیون و 192 هزار و 834 واحد رسید.

ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز به رقم بی‌سابقه 33 هزار و 461 میلیارد تومان رسید که در نوع خود یک رکورد به شمار می‌رود.

امروز اما شاخص کل با معیار هم‌وزن 857 واحد کاهش یافت و به رقم 420 هزار و 112 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 743 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس بیش از 13.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 927 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز در فرابورس هم به رقم کم‌سابقه 20 هزار و 532 میلیارد تومان رسید؛ یعنی در مجموع معامله‌گران امروز در بورس تهران و فرابورس ایران بیش از 33 هزار و 461 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 1.9 درصد رشد کردند، اما شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 2 دهم درصد کاهش یافتند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

شاخص آزاد شناور 1.4 درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس 2.6 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس یک‌درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی‌مس، گل‌گهر، شستا، چادرملو و هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین همگی در رشد شاخص بیشترین اثر را داشتند.

نمادهای پرتراکنش شامل شستا، ایران خودرو، سایپا، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، دارویی برکت و پالایش نفت تهران بوده‌اند.

در فرابورس ایران شاخص کل با 40 واحد افزایش به رقم 17 هزار و 453 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 195 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و یا اوراق مالی در قالب 517 هزار معامله و به ارزش 20 هزار و 532 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریاساسول، فولاد هرمزگان، هلدینگ صنیع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و ذوب‌آهن بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و از سوی دیگر پتروشیمی مارون و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل سپیدار سیستم آسیا، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، دامپروری ملاردشیر، پتروشیمی ارومیه، ذغال‌سنگ پروده طبس، ذوب‌آهن اصفهان و انرژی پیوندگستر پارس بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز ارزش معاملات دو بازار بورس اوراق و فرابورس ایران به یک رکورد بی‌سابقه یعنی 33 هزار و 461 میلیارد تومان رسید و این نشان می‌دهد همانگونه که کارشناسان بارها گفته‌اند، اکثر سهام موجود در بازار با قیمت‌های کنونی ارزنده شده و وقت خرید سهام ارزنده است.

همچنین امروز در نشستی در وزارت اقتصاد گفته شد همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت، بازارگردان خواهند داشت و قرار است بانک‌ها به زودی به میزان 60 درصد ارزش پرتفوی سهام عدالت، به دارندگان این سهام کارت اعتباری اختصاص دهند که اگر تا یک ماه بازپرداخت شود، قرض‌الحسنه و بیش از یک‌ماه تبدیل به وام سه ساله با سود و کارمزد خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در بورس به قول وزیر اقتصاد، نیازمند مطالعه، تحقیق، دقت و مشورت دارد و برای سرمایه‌گذاری در بورس باید در یک چشم‌انداز حداقل شش ماه سرمایه‌گذاری کرد تا به سود موردنظر دست یافت. همچنین توصیه شده است سرمایه‌گذاران از کانال‌های تلگرامی و سیگنال‌فروش‌ها دوری کنند و رفتار هیجانی در بازار از خود نشان ندهند و به هیچ‌وجه سهام خود را با زیان نفروشند.

امروز همچنین خبری رسید که شستا یکی از بزرگترین شرکت‌های حاضر در بورس قرار است 6 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه دهد و سرمایه شستا از 8 هزار میلیارد تومان به 14 هزار و 200 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.


پالایش یکم

پالایش یکم هنوز از زیان خارج نشده و خریداران پالایش یکم هنوز حدود 1200 تومان در هر واحد 10 هزار تومانی زیان دیده‌اند.

انتهای پیام/ب

local_offerبرچسب‌ها:
یک اتفاق دیگر برای بورس! / کارگزاری‌ها اعتبارات را پس می‌گیرند؟

یک اتفاق دیگر برای بورس! / کارگزاری‌ها اعتبارات را پس می‌گیرند؟

آخر سال است و بازار سهام در صف‌های فروش قفل شده و درحالی که بازار با کمبود نقدینگی همره است هر روز شاهد خروج پول حقیقی از بازار سهام هستیم. حالا کارگزاری‌ها نیز می‌خواهند اعتباراتی که مشتریان دادند را...

TejaratNews.com/

رشد 140 درصدی صف‌های فروش بورس/ منفی 2 درصد راهی برای ضرر کمتر

مجموع نرخ فروش "شرانل" نمره قبولی گرفت/ رشد نرخ محصولات اصلی شرکت

مجموع نرخ فروش "شرانل" نمره قبولی گرفت/ رشد نرخ محصولات اصلی شرکت

محصولات اصلی شرکت پارافین وکس، ضد یخ و انواع روانکار بوده که شرکت در سال جاری شاهد افزایش قیمت معنادار این محصولات در مقایسه با ماه‌های انتهایی سال گذشته است.

BourseNews.ir/
بورس امروز یکشنبه 10 اسفند 99/ 2 درصد نماد‌ها صف خرید!

بورس امروز یکشنبه 10 اسفند 99/ 2 درصد نماد‌ها صف خرید!

شاخص کل بورس روز شنبه مورخه 9 اسفند 99 در نهایت با کاهش 11855 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 193 هزار و 976 واحدی آرام گرفت.. امروز یکشنبه مورخه 10 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ای سعاد...

NabzeBourse.ir/

پیش‌بینی بورس امروز 10 اسفند 99

تحلیل شاخص بورس، روند نزولی شاخص کجا متوقف خواهد شد؟ + فیلم

افت 3 هزار واحدی شاخص کل بورس امروز 10 اسفندماه

معاملات مثبت "حسینا" در صفر تابلو

معاملات مثبت "حسینا" در صفر تابلو

معاملات مثبت "حسینا" در صفر تابلو

BourseNews.ir/
افت یک درصدی در معاملات "اخابر" همراه با صف فروش 32 میلیونی

افت یک درصدی در معاملات "اخابر" همراه با صف فروش 32 میلیونی

افت یک درصدی در معاملات "اخابر" همراه با صف فروش 32 میلیونی

BourseNews.ir/
"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

"کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند

BourseNews.ir/
معاملات سراسر منفی در گروه انبوه سازان

معاملات سراسر منفی در گروه انبوه سازان

معاملات سراسر منفی در گروه انبوه سازان

BourseNews.ir/
چرا بورس از سکه افتاد؟

چرا بورس از سکه افتاد؟

روزهای چراغ قرمز بازار سرمایه با همه تدابیری که برای بهبود وضعیت این بازار به کار گرفته شده تمامی ندارد و روز گذشته شاخص کل این بازار برای چندمین بار طی ماه های قبل، به کانال یک میلیون و 100 هزار واحد...

Bartarinha.ir/
بیت کوین یا بورس، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

بیت کوین یا بورس، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وجود نوسان در معاملات رمز ارزها و بازار سهام، به مقایسه سرمایه گذاری در این دو بازار پرداخت و گفت: در بازار جهانی پیش‌بینی شده که رمز ارزها وارد ی...

Irna.ir/
رشد 85 درصدی فروش 11ماهه "قرن"

رشد 85 درصدی فروش 11ماهه "قرن"

مقادیر فروش تجمیعی شرکت در دوره بهمن‌ماه معادل 136 هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال 98 افزایش 30‌درصدی را نشان می‌دهد و متوسط نرخ فروش محصولات شرکت در یک سال گذشته در حدود 42 درصد افزایش را داشت...

BourseNews.ir/
ادعاهای غیرمسيولانه؛ از بورس تا دلار

ادعاهای غیرمسيولانه؛ از بورس تا دلار

اظهارنظرهای محمود واعظی، رییس دفتر ریاست جمهوری در خصوص دلار حاشیه‌ساز شده‌‌ و اینگونه برداشته شد که دولت تعمدا نرخ ارز را افزایش داده‌است.هرچند از صحبت‌های واعظی...

EghtesadOnline.com/
مجلس به دنبال کاهش حقوق بازنشستگان نیست رشد 140 درصدی صف‌های فروش بورس/ منفی 2 درصد راهی برای ضرر کمتر قیمت دلار امروز 10 اسفند 99 چقدر شد؟ آغاز تیم‌سازی آنلاین چهارمین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست شیوه واگذاری ETFهای دولتی تعیین شد "حتاید"، "حاسا" و "حپارسا" همراه با افت 2 درصدی رونمایی از امکانات جدید امنیت سفر تپسی بازار تحت فشار خروج نقدینگی نخستین تست بالینی واکسن ضد کرونای «کووپارس رازی» دقایقی پیش انجام شد معاملات مثبت "حسینا" در صفر تابلو قضات مجددا از پرداخت مالیات پلکانی حقوق معاف شدند/ محمدباقر قالیباف ريیس مجلس در جریان بررسی بخش درآ... "همراه"، اما دارای صف فروش 2 میلیونی است افت یک درصدی در معاملات "اخابر" همراه با صف فروش 32 میلیونی صف فروش 22 میلیونی "ولشرق" "کالا" و "بورس" هم با افت یک درصدی صف فروش 6 میلیونی دارند "فرابورس" با افت 2 درصدی دارای صف فروش 7 میلیونی معاملات سراسر منفی در گروه انبوه سازان در گروه رایانه فقط "رافزا" سبزپوش است شاخص در این لحظات به عدد 1.187.104 رسیده است قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/10 نگاه اجمالی به شستا + عکس قیمت دلار و یورو امروز 10 اسفند 99 قیمت دلار و یورو امروز یکشنبه 10 اسفندماه 99/ افت نسبی دلار در کانال 25/ بازار ارز تحت تاثیر این دو ... سهام شرکت‌های دولتی در بورس واگذار می‌شود بسیج از پرداخت حق انشعاب آب و برق معاف شد جزيیات اعمال تخفیفات بیمه نامه شخص ثالث معاف مالیاتی برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها قیمت طلا باز هم ریزش دارد؟ پول‌های بلوکه شده ایران در چین چقدر است؟ عملکرد چشمگیر تاپ در حوزه پرداخت الکترونیک "غزر" تندیس گرفت تحلیل شاخص بورس، روند نزولی شاخص کجا متوقف خواهد شد؟ + فیلم نرخ رسمی همه ارز‌ها ثابت ماند طبقه متوسط در شرایط سختی است قیمت لبنیات از اول سال 545 بار تغییر کرد آخرین قیمت نفت تا امروز 10 اسفند / نفت چه خواهد شد؟ مجموع نرخ فروش "شرانل" نمره قبولی گرفت/ رشد نرخ محصولات اصلی شرکت روزهای سبز نیز آرزوست + عکس "اپال" را در یک نگاه ببینید + عکس اجاره خانه در تهران 30درصد رشد کرد بیش واکنش‌ها دلیل عمده اتفاقات در بازار سرمایه با 55 میلیون تومان صاحب خودرو شوید! افت 3 هزار واحدی شاخص کل بورس امروز 10 اسفندماه چرا بورس از سکه افتاد؟ بیت کوین یا بورس، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟ پالایشگران چینی خرید نفت را کاهش می‌دهند "چدن" و کاهش محسوس نرخ‌های فروش غلتک رشد 85 درصدی فروش 11ماهه "قرن" قیمت سکه و طلا امروز 10 اسفند ‌99 فروش پراید با قیمت دولتی! / سایپا کدام خودروها را حراج کرده است؟

در حال بارگیری...