فروردین سود سهام عدالت واریز می‌شود؟

فروردین سود سهام عدالت واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 طی دو مرحله در آذر و اسفند سال 1402 واریز شد و میلیون‌ها ایرانی...

به گزارش اقتصادآنلاین، در اسفند 1402 مرحله دوم واریز سود سهام عدالت انجام شد و همچنین وراثی که سود سهام عدالت فرد متوفی خانواده را طبق قوانین به نام خود انتقال داده بودند نیز سود سهام عدالت متوفیان را دریافت کردند، اما همانطور که تصور می‌شد برخی افراد به دلایل مختلف موفق به دریافت سود نشدند و در صف جاماندگان قرار گرفتند.

عموم افرادی که نتوانستند سود مرحله دوم را دریافت کنند، در سامانه سهام عدالت شماره شبای بانکی اشتباه وارد کرده بودند و به غیر از آن، افرادی که حساب بانکی مشترک، حساب راکد، حساب بلندمدت، حساب بانکی مسدود و حساب ارزی داشتند نیز موفق به دریافت سود نشدند.

از سویی افرادی که امور مربوط به انتقال سهام عدالت به وراث را به جای کارگزاری‌ها و بانک‌های منتخب، از طریق دفاتر پیشخوان انجام دادند نیز در اسفندماه از دریافت سود سهام عدالت محروم شدند. از این رو، مقرر شده است که سود سهام عدالت این دو گروه در هفته‌های آتی به حساب آنها واریز شود.

مرحله جدید سود سهام عدالت کی خواهد بود؟

در شروع سال جدید محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از تسویه حساب شرکت‌ها با جاماندگان سود سهام عدالت در مرحله سوم واریز سود سهام عدالت خبر داد و مدتی بعد عسگر توکلی، ريیس هیيت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور اعلام کرد سود سهام عدالت جاماندگان سال 1401 در خرداد ماه 1403 واریز می‌شود.

پیشتر در سال 1401 نیز افرادی که در پایان سال 1400 موفق به دریافت سود سهام عدالت نشده بودند در مردادماه سود خود را دریافت کردند و به نظر می‌رسد امسال نیز قرار است طی یک مرحله جدید با این افراد تسویه شود. بنابراین زمان واریز اولین سود سهام عدالت در سال جدید خردادماه خواهد بود که در این مرحله تنها برای افرادی که در سال 1402 سود خود را به طور کامل دریافت نکرده‌اند، سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

در صورتی که در خردادماه پرونده سود سهام عدالت سال 1401 بسته شود، پرونده سود سهام عدالت سال مالی منتهی به 29 اسفند 1402 باز خواهد شد. سال گذشته اخباری مبنی بر احتمال سه مرحله‌ای شدن واریز سود سهام عدالت مطرح شد اما در نهایت سود سهام عدالت طی دو مرحله واریز شد. باید دید آیا در سال جاری نیز سود سهام عدالت طبق روال سال‌های گذشته به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود یا نحوه پرداخت آن تغییر خواهد کرد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد