پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می‌شود از کمک‌های 2 هزار و 57 میلیارد ریالی سازمان ملی برای تکمیل واحدها و خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر طی ماه‌های گذشته خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، احمد اصغری‌ مهرآبادی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تازه‌ترین آمار تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر تحت مسيولیت سازمان ملی را برشمرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرژوه‌های مسکن مهر بدون معارض طبق وعده دولت تا قبل از اتمام دولت دوازدهم تکمیل می‌شود، گفت: در ماه‌های گذشته با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی و همچنین تعهد دولت برای اتمام مسکن مهر، سازمان برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر 449 میلیارد ریال برای آماده‌سازی، 256 میلیارد ریال برای خدمات روبنایی، 269 میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی در تکمیل مسکن مهر هزینه کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در مجموع سازمان با کمک‌هایی که برای احداث مسکن مهر انجام داده 2 هزار و 57 میلیارد ریال برای تکمیل و آماده‌سازی واحدهای مسکونی مهر با ارایه خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه کرد تا علاوه بر تکمیل واحدها، زندگی در سایت‌های مسکن مهر جریان یابد و آن مناطق قابلیت سکونت و زندگی را پیدا کنند.

مهرآبادی توضیح داد: پروژه‌های مسکن مهر باقی‌مانده تحت‌مسيولیت سازمان ملی زمین و مسکن طبق تازه‌ترین آمار 16 هزار و 700 واحد است که هنوز تحویل متقاضیان نشده است که از این میزان نیز ساخت حدود 10 هزار واحد به اتمام رسیده است و از آنجایی که در مرحله نصبیات هستند و پایان کار، تاییدیه استاندارد، آسانسور و یا اطفای حریق را نگرفته‌اند، هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در 12 استان تا اواسط مرداد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: مسکن مهر تا اواسط مرداد و قبل از اتمام دولت در 13 اداره کل در 12 استان که شامل استان‌های البرز، تهران، کرمانشاه، هرمزگان، قزوین، همدان، کردستان، بوشهر، سمنان، شرق سمنان، آذربایجان‌شرقی، ایرانشهر و فارس به اتمام می‌رسد.

مهرآبادی استان‌های آذربایجان‌غربی و لرستان را از استان‌هایی برشمرد که در تکمیل مسکن مهر با مشکلاتی روبه رو بودند که با تلاش‌های سازمان بخش عمده مشکلات آن‌ها برطرف شده است.

71 پروژه در دست ساخت و 41 پروژه جدید در سایت‌های مسکن مهر

وی از جمله اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن را برای سال‌جاری در سایت‌های مسکن مهر که در حال انجام است، تکمیل 34 مدرسه قدیمی و احداث 22 مدرسه، تکمیل 12 کلانتری قدیمی و احداث 8 کلانتری، سایر موارد(شامل کتابخانه، تجاری و غیره) تکمیل 25 پروژه و احداث 18 پروژه جدید برشمرد و رقمی که برای برای آن در نظر گرفته شده را معادل 140 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی میزان کمک‌های انجام شده سازمان را برای خدمات زیربنایی در حدود 143 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برای آماده سازی و محوطه سازی نیز 400 میلیاردتومان بودجه در نظر گرفته شده است.

مهرآبادی تصریح کرد: سازمان در حدود 9300 میلیارد ریال برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و ارایه خدمات روبنایی و زیربنایی و آماده‌سازی طرح اقدام ملی مسکن برنامه‌ریزی کرده است.

براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، وی همچنین از آماده‌سازی 800 هکتار زمین برای آماده‌سازی مسکن مهر خبر داد.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، تعاونی‌های دارای مشکل 8 هزار و 638 واحد، زیر 30 درصد پیشرفت فیزیکی 4 هزار و 748 واحد و فاقد متقاضی نیز 21 هزار و 130 واحد است که از آمار مسکن مهر خارج شدند.

مهرآبادی همچنین اعلام کرد: تعداد واحدهای مسکن مهری دارای پرونده حقوقی و اغلب نیز تعاونی‌ 15 هزار و 454 واحد است.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: ایسنا

افزایش سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا

افزایش سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده ش...

شورای پول و اعتبار در اجرای مصوبه هیيت وزیران و بنا به پیشنهاد بانک مرکزی با افزایش سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا در سال 1400 موافقت کرد.

TejaratNews.com/
پرونده مسکن مهر تا مرداد 1400 بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر تا مرداد 1400 بسته می‌شود

قايم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: پروژه‌های مسکن مهر بلامعارض، تا پایان دولت به اتمام می‌رسد و تنها 26 هزار واحد از این دست، باقی مانده است.

TejaratNews.com/

مسکن مهر را بدون ردیف بودجه ساختیم/ ریزش 70 درصدی متقاضیان مسکن ملی

تکمیل مسکن مهر تا پایان دولت در هاله‌ای از ابهام

تکمیل مسکن مهر تا پایان دولت در هاله‌ای از ابهام

در حالی مسيولان یک بار دیگر وعده تکمیل مسکن مهر تا پایان دولت را داده‌اند که 61 هزار واحد از این پروژه هنوز به متقاضیان تحویل نشده است و بعید به نظر می‌رسد متقاضیان تا 12 مرداد خانه‌های خود را تحویل ب...

TejaratNews.com/
وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است

وام 300 میلیونی ساخت مسکن در راه است

معاون وزارت راه و شهرسازی گفت: مبلغ 360 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانکی، در قالب تسهیلات 300 میلیون تومانی به متقاضیان ارايه می‌شود.

TejaratNews.com/

نرخ تسهیلات ساخت مسکن در 1400 چقدر است؟

کسر مالیات مسکن مهر از آورده متقاضیان/ مبلغ، 2 تا 10 میلیون تومان

خبر خوش برای متقاضیان مسکن مهر هشتگرد

خبر خوش برای متقاضیان مسکن مهر هشتگرد

عضو هیات‌مدیره عمران هشتگرد، از تقسیط بدهی متقاضیان مسکن مهر در این شهر خبر داد و گفت: متقاضیان، در صورت مراجعه برای فروش اقساطی و تحویل، مشمول 15 درصد تخفیف بیشتر برای عرصه واحدها می‌شوند.

TejaratNews.com/
مسکن ملی بخریم یا مسکن مهر؟

مسکن ملی بخریم یا مسکن مهر؟

ثبت نام مسکن ملی در حالی شروع می‌شود که با کمبود تعداد واحدهای ثبت نامی و شروط سختگیرانه واگذاری، بسیاری از افراد از دریافت این واحدها محروم می‌مانند. با این وجود باید گفت که برای این دسته از ثبت نام‌...

TejaratNews.com/
مسکن مهر از قرنی به قرن دیگر!

مسکن مهر از قرنی به قرن دیگر!

گذشت 14 سال، پروژه مسکن مهر را از قرن 14 به آستانه قرن 15 کشاند اما هنوز 65 هزار واحد از این پروژه فرسایشی که دولت‌های قبل کلنگ زدند و رفتند باقی مانده است؛ عمده واحدهای نیمه‌کاره در شهرهای پردیس، پرن...

TejaratNews.com/
کدام خریداران مسکن مهر، مشمول بخشش جریمه دیرکرد شدند؟

کدام خریداران مسکن مهر، مشمول بخشش جریمه دیرکرد شدند؟

یک مقام مسيول در شرکت عمران پردیس، از بخشودگی جریمه دیرکرد مربوط به پرداخت اقساط عرصه مسکن مهر در این شهر خبر داد و گفت: تاکنون 1125 میلیارد تومان عرصه مسکن مهر، به مالکان فروخته شده است.

TejaratNews.com/
100 هزار واحد مسکن مهر از لیست دریافت وام خارج شدند

100 هزار واحد مسکن مهر از لیست دریافت وام خارج شدند

عضو هیات عامل بانک تخصصی بخش مسکن گفت: نزدیک به 100 هزار پرونده مسکن مهر دارای مشکلات قضايی و جانمایی بودند که از لیست مسکن مهر خارج شدند.

TejaratNews.com/
رونمایی از آمار عجیب ساخت مسکن / ساخت 210 میلیون متر مربع مسکن؟

رونمایی از آمار عجیب ساخت مسکن / ساخت 210 میلیون متر مربع مسکن؟

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وعده داده‌اند ظرف چهار سال 2 تا 4٫5 میلیون واحد مسکونی بسازند. اما یک ضرب و تقسیم ساده نشان می‌دهد هزینه ساخت این تعداد واحد مسکونی و تامین مالی این طرح، اساسا لقمه‌ای ب...

TejaratNews.com/
افزایش 1100 درصدی هزینه ساخت مسکن

افزایش 1100 درصدی هزینه ساخت مسکن

سال‌هاست مسکن از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و افراد برای سرمایه‌گذاری وارد این بازار می‌شوند.

TejaratNews.com/
جزيیات طرح مسکن ارزان قیمت/ تکلیف شهرداری‌ها به ساخت مسکن

جزيیات طرح مسکن ارزان قیمت/ تکلیف شهرداری‌ها به ساخت مسکن

بر اساس طرح ساخت مسکن ارزان قیمت که امروز اعلام وصول شد، قرار است شهرداری‌های شهرهای بالای 250 هزار نفر جمعیت، مکلف به ساخت سالانه 500 تا 5 هزار واحد مسکونی استیجاری شوند.

TejaratNews.com/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...