امکان تحول در حمل و نقل عمومی تهران با مولدسازی/ ساخت 180 هزار مسکن را برای مردم دنبال می‌کنیم

امکان تحول در حمل و نقل عمومی تهران با مولدسازی/ ساخت 180 هزار مسکن را برای مردم دنبال می‌کنیم

شهردار تهران گفت: برای تحول در حمل و نقل عمومی تهران 507 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که تامین آن 100 سال زمان می‌برد، اما مولدسازی، این 100 سال را به 5 سال کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی امروز در جمع فعالان صنفی در اتاق اصناف تهران، اظهار داشت: از زمان آغاز به کار ما در شهرداری یک سال و نیم می‌گذرد، در این مدت شرایطی که مدیریت شهری دنبال کرد، مدیریت مشارکتی بود، زیرا برای کارها باید دست به دست هم دهیم.

شهردار تهران اظهار داشت: همچنین ما کار را مبتنی بر مسيولیت پذیری دنبال کردیم و معتقدیم همه امور و مسيولیت های شهر به مدیریت شهری بر می‌گردد، این مسيولیت ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مدیریت شهری مرتبط است.

زاکانی اظهار داشت: تلاش کرده ایم هم کار خودمان را به نحو احسن انجام دهیم و هم به دیگران کمک کنیم، لذا در این مدت از دیگران خواهش کرده‌ایم که دست به دست هم بدهیم و آنها هم به ما کمک کنند؛ به طوری که در سال گذشته وقتی به حوزه معتادین متجاهر وارد شدیم، با اینکه شهرداری هیچ مسيولیتی در این رابطه نداشت، اما پنج هزار معتاد متجاهر را شناسایی کردیم و برای 2500 معتاد دیگر مکان یابی کرده‌ایم.

وی افزود: در حوزه مسکن ما مسيولیت نداریم و وزارت راه مسيول است، اما از سال قبل قرارگاهی ساماندهی شد تا 180 هزار واحد مسکونی را بتوانیم بسازیم و در این زمینه کار آغاز شده است.

وی اظهار داشت: ما به شدت نیاز به کمک داریم زیرا در حوزه شهری کار سنگین است.

زاکانی بیان داشت: در کنار مشارکت و مسيولیت پذیری، به شدت به دنبال تعامل هستیم و به هیچ و به دنبال کار معدود نیستیم، لذا افق 1420 را در حوزه حمل و نقل و زیرساخت به سال 1407 و 1408 رسانده‌ایم.

شهردار تهران گفت: ویژگی دیگر ما مبتنی بر ایجاد امکان برای تحول است، همین امروز اگر بخواهیم حمل و نقل عمومی شهر را تحول دهیم، با توجه به موضوع آلودگی هوا و مسايل دیگر به 507 هزار میلیارد تومان نیاز داریم و این در حالی است که بودجه دولتی سال گذشته عددی در حد چند ده متر برای ساخت مترو بود، لذا اگر بخواهیم از منابع عمومی استفاده کنیم، این کار 100 سال طول می‌کشد.

وی یادآور شد: باید خلاقیت داشت تا با مولد سازی امکانات را فراهم کرد این 100 سال را به 5 سال کاهش دهیم و این موضوع امکان‌پذیر است زیرا از نظر امکانات و تکنولوژی در منطقه جزء خوب ها هستیم و لذا به مولدسازی روی آوردیم و بازار و شرایط را به گونه‌ای پیش می‌بریم که از همه امکانات استفاده کنیم و منتظر نمانده‌ایم.

پایان پیام/

عرضه 257 میلیون دلار به صورت حواله عبور ارزش معاملات از هزار هزار میلیارد تومان و مبادله بیش از 117 میلیون تن کالا در بستر بورس کالا نماینده کارگران: از مصوبه مزدی راضی نیستیم! سرمایه گذاری کلان مرسدس بنز در صنعت خودرو های الکترونیک تاملی بر یک آرزوی دیرینه؛ پنجره‌ای که منجر به هوشمندی دولت شد اقامت در مشهد فقط با 35 هزار تومان! اجزيیات کامل افزایش حداقل حقوق کارگران در سال 1402مطلع شوید ؛ پایه سنوات چقدر شد؟ آیفون به این 9 دلیل از جذابیت افتاد 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود جهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا... ريیس‌جمهوری وارد آبادان شد مقایسه حقوق 1401 و 1402 در یک نگاه + جدول 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین‌ماه امشب شارژ می‌شود سهمیه بنزین فروردین بدون تغییر واریز می شود جزییات افزایش حداقل دستمزد کارگران از زبان وزیر کار جزيیات دستمزد سال 1402 کارگران/ مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟ ترافیک رایگان 4 پیام رسان داخلی و دو نرم افزار تصویری در ایام نوروز ظرفیت نیروگاهی کشور به 91 هزار مگاوات رسید/ ورود هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به مدار تولید سامانه 131 آماده دریافت گزارش‌های مردمی برای حفاظت اراضی کشاورزی قیمت این هفت سین 50 میلیون آب می خورد! + عکس ترافیک رایگان 4 پیام‌رسان‌ داخلی و 2 نرم‌افزار ارتباط تصویری در ایام نوروز سخنان نماینده کارگران پس از تعیین حداقل دستمزد در سال 1402 + فیلم حداقل حقوق دریافتی کارگران تعیین شد کاهش پروازهای نوروزی در مسیرهای خارجی/ زلزله ترکیه و نرخ دلار باعث کاهش شدند نحوه عرضه کالا و خدمات زیر ذره بین/ تلفن 1517 پاسخگوی شکایات است افزایش 16 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای داخلی ماراتن تهران-آنکارا برای تسخیر جایگاه هاب انرژی منطقه/گاز ایران به اروپا می‌رود؟ بالاخره میزان افزایش دستمزد کارگران اعلام شد/ 27 درصد مصوب شد! حادثه تلخ برای مردم ایران بعد از 1402 اتفاق افتاد عراق به توافق عرضه نفت اوپک‌پلاس متعهد است اشتغال 130 هزار نفر در معادن/ تعداد شاغلان 8.3 درصد افزایش یافت قیمت انواع کوییک در بازار/ کوییک R پلاس اتوماتیک چند؟ سهمیه بنزین فروردین‌‌ چه زمانی شارژ می‌شود کدام بانک بیشترین وام فرزندآوری را داده است؟ سخنان عجیب نماینده کارگران درباره دستمزدها جادوی ایرانی مرسدس‌بنز را به این شکل درآورد/ عکس با ماشین شخصی سفر کنیم یا تور؟ سود پرداختی سهام عدالت، باز هم از تورم پیشی گرفت جزییاتی جدید از افزایش حقوق کارگران در سال 1402 + فیلم نفت برای ملت شد فوری/ حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 1402... قیمت ارز دیجیتال FTT در 24 ساعت گذشته افزایش یافت پایان یک ماراتن سنگین؛ رقم نهایی دستمزد کارگران مشخص شد/ خدایی: از نتیجه مذاکرات رضایت قلبی نداریم صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چیست؟ ماراتن شورای عالی کار به پایان رسید/ حداقل دریافتی کارگران 8 میلیون تومان جزيیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 حداقل دستمزد کارگران 27 درصد افزایش یافت میزان دستمزد 1402 کارگران مشخص شد ابداع شیوه نوبت دهی و آزادسازی واردات خودرو/ قیمتها رکورد شکست ایرانی‌ها در 1401 چقدر پول برای خوراکی‌ها دادند؟