ضربه سنگین طوفان‌الاقصی به رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی

ضربه سنگین طوفان‌الاقصی به رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی

آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ، رتبه رژیم صهیونیستی را در نتیجه زیان‌های وارد آمده به اقتصاد این کشور از عملیات طوفان الاقصی مقاومت، تحت بررسی منفی قرار داد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ، رتبه رژیم صهیونیستی را با توجه به زیان‌هایی که اقتصاد این رژیم به دلیل جنگ در نوار غزه متحمل شده بود، تحت بررسی منفی قرار داد.

روز شنبه، موسسه رتبه‌بندی اعتباری مودیز، از به تعویق افتادن انتشار رتبه اعتباری جدید رژیم صهیونیستی خبر داد و این موضوع را با تحولات نظامی جاری در منطقه توجیه کرد، زیرا رتبه فعلی آن A1 است.

این آژانس در بیانیه جدید خود اعلام کرد که رتبه اعتباری بلندمدت اسرايیل به ارزهای خارجی و داخلی A+ است، اما حالا رتبه اسرايیل تحت نظارت منفی قرار گرفته است.

این بدان معناست که این موسسه رتبه بندی اعتباری احتمالا در آینده رتبه اعتباری اسرايیل را کاهش خواهد داد.

در اوایل این ماه، بانک هاپولیم هزینه خسارات اقتصادی رژیم صهیونیستی در رویارویی با حماس را برآورد کرد و گفت که این جنگ حداقل 27 میلیارد شیکل (6.8 میلیارد دلار) برای اقتصاد اسرايیل هزینه خواهد داشت.

این رویارویی مقاومت و رژیم صهیونیستی در یک زمان چالش برانگیز برای اقتصاد این رژیم رخ داده است و جنگ‌های گذشته اسرايیل با غزه نیز بخشی از اقتصاد این رژیم را فلج کرده بود.

آژانس‌های رتبه‌بندی بین‌المللی مودیز، فیچ، استاندارد و پورز چندین بار به کابینه رژیم صهیونیستی هشدار دادند که با خروج سرمایه‌گذاری‌ها از رژیم صهیونیستی و ضعف شکل، اعتماد به اقتصاد محلی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد