راه حل جنجالی وزیر آلمانی برای مشکل کمبود گاز

راه حل جنجالی وزیر آلمانی برای مشکل کمبود گاز

وزیر اقتصاد آلمان خواستار لغو ممنوعیت استخراج گاز شیل در این کشور برای تامین بخشی از نیاز این کشور به این حامل انرژی شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از تاس، کریستین لیندنر، وزیر اقتصاد آلمان، طی یک مصاحبه گفت که این کشور باید موضوع استخراج گاز شیل با استفاده از فناوری شکست را در دستورکار قرار دهد. این اقدام هم اکنون در آلمان ممنوع است.

این فناوری شامل تزریق با فشار آب و مواد شیمیایی به صخره‌های شیل و استخراج نفت و گاز از آنهاست. این فناوری در دهه 1960 در آلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت و هم‌اکنون یک سوم گاز مورد نیاز آلمان با استفاده از فناوری شکست از طریق برداشت از میادین متعارف و غیرشیل تامین می‌شود.

از سال 2011 اما انجام عملیات شکست در میادین شیل و نامتعارف برای برداشت حامل‌های انرژی که نیازمند انجام حفاری افقی است، ممنوع شد؛ چراکه به آلودگی گسترده آب و حتی بروز زمین‌لرزه منجر می‌شد.

لیندنر می‌گوید: ما ذخایر گاز قابل توجهی در آلمان داریم که می‌تواند بدون ایجاد خطر برای منابع آب آشامیدنی استخراج شود.

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید: بی‌مسيولیتی است که به خاطر تعهدات ایديولوژیک از استخراج گاز به روش شکست خودداری کنیم.

به گفته این مقام آلمانی در بسیاری از میادین گازی این کشور امکان تولید گاز وجود دارد و آلمان می‌تواند بخش قابل توجهی از نیاز خود را با برداشت از میادین داخل این کشور تامین کند که با توجه به شرایط کنونی در بازار جهانی مفید است.

کاهش شدید واردات گاز از روسیه بحران بی‌سابقه‌ای را در آلمان و به طور کلی اتحادیه اروپا ایجاد کرده است. درگیری نظامی روسیه با اوکراین باعث تحریم همه‌جانبه غرب علیه مسکو شده و در این بین نفت و گاز این کشور نیز هدف قرار گرفته است که این مسيله به افزایش قیمت نفت و گاز در اتحادیه اروپا و بازار جهانی منجر شده است.

در ماه آوریل رابرت هابک، معاون صدراعظم آلمان و وزیر انرژی این کشور به خاطر نگرانی‌های زیست‌محیطی موضوع برداشت گاز شیل در این کشور با استفاده از عملیات شکست را رد کرد.

هابک تاکید کرد که سال‌ها طول خواهد کشید تا امکان دریافت مجوز و تولید گاز به این روش در آلمان فراهم شود.

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد