گسترش همکاری های کشاورزی میان ایران و روسیه

گسترش همکاری های کشاورزی میان ایران و روسیه

رییس سازمان دامپزشکی ایران در دیدار با رییس سرویس فدرال دامپزشکی روسیه خواستار گسترش همکاری‌های دوجانبه و رفع محدودیت‌های صادراتی در خصوص لبنیات و محصولات شیلاتی به کشور روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نشستی که با حضور مجتبی نوروزی ريیس سازمان دامپزشکی ایران و ريیس سرویس فدرال دامپزشکی و قرنطینه نباتی فدراسیون روسیه (روسلخوزنادزور) سرگيی دانکورت در مسکو برگزار گردید ريیس سازمان دامپزشکی ایران خواستار گسترش همکاری‌های دو جانبه و رفع محدودیت‌های صادراتی در خصوص لبنیات و محصولات شیلاتی به کشور روسیه شد.

در این جلسه یادداشت تفاهم همکاری در زمینه قرنطینه دامپزشکی، حفظ نباتات و گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه واردات و صادرات از سوی دو طرف ایرانی و روسی امضا شد.

گفتنی است در راستای این سفر جلسات فنی و کارشناسی با حضور معاون بهداشتی و پیشگیری و ساونکوف ريیس بخش دامپزشکی و معاون ريیس سرویس فدرال دامپزشکی و قرنطینه نباتی فدراسیون روسیه در راستای حل مشکلات صادرات لبنیات و آبزیان ایران به فدراسیون روسیه برگزار شد و مقرر گردید در جهت رفع مشکلات جلسات فنی مداوم به صورت آنلاین در هفته‌های آتی بین دو کشور برگزار گردد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد