عوامل موثر در رشد بازار سرمایه / شاخص مقاومت 1/3 هزار واحد را رد می‌کند؟

عوامل موثر در رشد بازار سرمایه / شاخص مقاومت 1/3 هزار واحد را رد می‌کند؟

بازار سرمایه روند صعودی خود را در روزهای گذشته تثبیت کرده و حالا عوامل مختلفی می‌توانند در رشد بیشتر بورس موثر واقع شوند. کارشناس بازار سرمایه به این عوامل اشاره کرد و توضیحاتی را درباره آن‌ها داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سرمایه امروز با رشد 12 هزار واحدی شاخص کل در نیمه اول معاملات آغاز کرد. با انتشار گزارشات پالایشی‌ها این گروه امروز را با روندی مثبت شروع کردند و تاثیر مثبت خود را بر روی بازار گذاشتند. این گروه امروز با افزایش تقاضا توانستند لیدری بازار را در دست بگیرند.

در دقایق آغاز بازار ارزش کل صفوف فروش بازار به رقم 880 میلیارد تومان رسید. این رقم نشان می‌‌دهد نسبت به هفته‌های گذشته که ارزش صف‌های فروش به سه میلیارد رسیده بود امروز به زیر یک هزار میلیارد تومان رسیده است.

ایمان ريیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در یک ماه آینده چند عامل مهم در بازار تاثیرگذار خواهند بود. از جمله گزارشات فروش تیر و انتشار صورت‌های مالی سه ماهه که می‌توانند در تعیین مسیر بورس موثر باشند.

وی افزود: همچنین روند قیمت نفت در بازارهای جهانی و ایران می‌تواند تحرکات گروه‌های مرتبط را تحت تاثیر قرار بدهد.

ريیسی می‌گوید : تغییرات نرخ دلار و افزایش آن عامل بسیار مهمی است که همواره بر روند بازار سرمایه موثر بوده است. به نظر می‌رسد نرخ دلار با سقف 26 هزار تومان و کف 20 تا 22 هزار تومان در نوسان باشد.

این کارشناس بازار سهام در بخش دیگری درباره تاثیر آزادسازی منابع ارزی ایران بر روی بازار سرمایه گفت: بازار منتظر آزادسازی بخشی از منابع‌های ارزی خود در کره و ژاپن است. این خبر خوب که منابع ارزی ایران در این دو کشور برای خرید اقلام دارویی و بهداشتی و غیر تحریمی از کانال سویس در حال آزادسازی است بازار ارز را در معرض عرضه قرار داده است.

ريیسی تشریح کرد: نکته مثبت اینجا است که با وجود کاهش نرخ دلار شاهد هیجانات گسترده در بازار ارز نیستیم. همچنین برای بورس تهران جای نگرانی خاصی در این باره نیست.

ريیسی در بخش دیگری اشاره کرد: با ورود نقدینگی جدید از سوی حقیقی‌ها و آزاد شدن صف فروش‌هایی که چندین ماه نقدینگی را قفل کرده بودند به نظر می‌رسد سهم‌ها در همین محدوده کف سازی کنند. به نظر می‌رسد نقدینگی در گروه‌های مختلف جریان داشته باشد و همه این موارد نشان از شرایط خوب بازار و میل به گذر از مقاومت یک میلیون و 300 هزار واحد را دارد.

این کارشناس بازار سهام گفت: گروه بانکی گزارش‌های خوبی را منتشر کرده‌اند. بازار در حال حاضر منتظر صورت‌های مالی سه ماهه، برای حرکت بعدی این سهم‌ها است. بعد از ریزش بازار بسیاری از سهم‌ها رشدهای خوبی را داشتند. از جمله بانک تجارت در این گروه روند خوبی را داشته است. همچنین در مورد پالایشی‌ها شایعاتی مبنی بر تعدیل سود شنیده می‌شود که می‌تواند محرک این سهم‌ها باشد چرا که همانند بانکی‌ها رشد خوبی از کف بازار داشتند و در حال اصلاح زمانی هستند.

وی افزود: در سایر گروه‌ها از جمله معدنی‌ها و فلزات هم به نظر گزارش‌های خوبی داشته باشیم. بنابراین به نظر می‌رسد در پایان تیرماه شاهد افزایش تقاضا در این گروه‌ها باشیم. گروه‌های دارویی و غذایی هم افزایش نرخ ها را روانه بر روی سایت کدال منتشر می‌کنند و به مرور همانطور که اکثر کارشاناسان معتقدند ارز 4200 تومانی حذف می‌شود و تعدیل سود را در این گروه‌ها خواهیم دید. همچنین گروه خودرویی با جدی‌تر شدن دور بعدی مذاکرات بخشی از ریزش سال گذشته خود را جبران خواهند کرد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پول‌های تازه در راه بورس

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟ عرضه خودرو به بازار محدود شد فعالیت مجدد گوگل در عرصه تبلیغات ارزهای دیجیتالی پشت پرده برگزاری مجمع عمومی«چینی مقصود» قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | کاهش قیمت دلار در بازار آزاد | خریدار عقب نشینی...

در حال بارگیری...