شاخص بورس با رشد هزار و 607 واحدی هفته را آغاز کرد

شاخص بورس با رشد هزار و 607 واحدی هفته را آغاز کرد

شاخص کل بورس با رشد هزار و 607 واحد در تراز یک میلیون و 473 هزار و 504 واحد متوقف شد.

امروز شنبه (یک مرداد) شاخص کل بورس با رشد 2 هزار و 188 واحدی آغاز به کار کرد و در ارتفاع یک میلیون و 474 هزار و 86 واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد هزار و 607 واحد در تراز یک میلیون و 473 هزار و 504 واحد متوقف شد.

آقای امید پور محمود تحلیلگر بازار سرمایه گفت:امروز نیز بازار همچنان به سبب بسته بودن نماد‌های پالایشی کم حجم بود. اما نسبت به روز‌های قبل شرایط بهتری داشت. مهم‌ترین اخبار اثر گذار بر روند بازار نیز به اخبار مرتبط به گزارشات پالایشی‌ها باز می‌گردد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و 667 میلیارد تومان رسید. «کگل»، «پارسان» و «ومعادن» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «نوری» و «وتجارت» سه نماد پر تراکنش بودند.


شاخص کل هم وزن هم با رشد 707 واحدی روی پله 404 هزار و 489 واحدی قرار گرفت.همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 3 هزار و 550 میلیارد سهم به ارزش هزار و 667 میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با افت 124 واحد روی پله 19 هزار و 415 واحدی ایستاد.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های پارسان، تاپیکو و شپدیس به ترتیب با 1785.33، 1575.74 و 1365.77 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های کگل، ومعادن و نوری به ترتیب با 3299.72، 1637 و 730.84 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیرگذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های شاوان، شگویا و غصینو به ترتیب با 18.73، 9.93 و 7.93 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های بپاس، هرمز و کگهر به ترتیب با 130.98، 27.02 و 11.26 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز شیمیایی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 435 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «کانه فلزی»، «خودرو» و «سیمان» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های وبملت، غشان و غپینو بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های سپا‌ها، ومعادن و دجابر بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های دکپسول، زبینا و غمینو بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت دبالک، بپاس و هرمز بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، فردا و همای و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، کمند و افران در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات، سپیدما بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، اعتماد و آکورد در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های امین یکم 4، همای 4 و کمند بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، امین یکم 4 و همای 4 بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد 904، اراد 624 و اراد 734 بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، اوصتا و ثبات 4 بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
جاری شدن سیل در کره جنوبی سورپرایز اپل لو رفت / زمان رونمایی و قیمت آیفون 14 مشخص شد قیمت خودروهای فردا مشخص شد + جدول قیمت خودرو در بازار آزاد در 17 مرداد 1401 خریداران ملک بخوانند | قیمت آپارتمان در تهران 17 مرداد 1401 زمان واریز یارانه نقدی مرداد 1401 اعلام شد آخرین قیمت خودروهای اقتصادی بازار + جدول رشد تراکنش‌های بانکی در تیر ماه / جابجایی 686 هزار میلیارد تومان آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار رژیم صهیونیستی وادار به بازگشایی گذرگاه‌های غزه شد نذری‌های عاشورا و تاسوعا، سیب زمینی را گران کرد؟ عواقب تورمی به دلخواه ما نیست! 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد لیست جدیدترین افزایش سرمایه‌ها | پیشنهاد افزایش سرمایه 62 درصدی نماد پالایشی مونسون چگونه می‌تواند حیات‌بخش باشد؟ قیمت محبوب ترین بنزها در بازار خودروی ایران +... خریداران خودرو بخوانند | آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو خریداران خودرو بخوانند | آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو نذری های عاشورا و تاسوعا ، سیب زمینی را گران کرد؟ اقتصاد جهان در تاریکی فرو می رود؟ کاهش بهای جهانی غلات در پی تداوم صادرات اوکراین 10 عامل موثر بر بورس فردا | خبری برای سهامداران دارویی آینده اقتصاد ایران با احیای برجام اعتصاب یک روزه بانک‌ها در لبنان وضعیت عجیب ارزان‌ترین خانه‌های تهران در 5سال وضعیت عجیب ارزان‌ترین خانه های تهران در پنج سال / افزایش قیمت 800 درصدی ملک در پایتخت آینده اقتصاد ایران با احیای برجام/ نرخ تورم و بورس چه تغییری می کنند؟ پشت‌پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار آخرین قیمت انواع تیبا در بازار خودرو + جدول ترافیک سنگین در محورهای شمالی/ جاده چالوس یک طرفه شد پشت پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار / اقتصاد دستوری حتی حریف دستمال کاغذی هم نیست! عادت به نوسان های برجامی پایان می یابد؟ / مسیر بورس پس از توافق احتمالی برای احیای برجام طرح جدید برای صرفه‌جویی اقتصادی؛ از چوبی کردن صندلی‌های اتوبوس‌های واحد تا اخذ مالیات از نوار کاست پیش بینی بورس فردا از دریچه تابلو | آیا زمان ورود به بورس است؟ + فیلم افزایش حقوق بازنشستگان قطعی شد / حقوق‌ها چند درصد افزایش می یابد؟ فارس من| مطالبه اصلاح و بهبود بورس از دولت مصرف سرانه گوشت کارگران ایران به سه کیلو در سال رسیده چین به 53 کیلو! جهش قیمت تازه‌های بازار خودرو/ تارا 50 میلیون تومان... با پرفروش‌ترین خودروهای جهان آشنا شوید سرگردانی 4 ماهه مسيولان دولتی در قیمت گذاری رب / تولیدکنندگان : مصرف کنندگان ضرر می کنند فارس من| مطالبه پرداخت سریع وام فرزندآوری/ 2 دستور بانک مرکزی برای تسهیلات فرزندآوری با پرفروش‌ترین خودروهای جهان آشنا شوید/عکس فارس من| مطالبه مردمی برای رفع مشکل شماره‌گذاری 207 ام سی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران: با رویکرد انقلابی و جهادی می‌توان موانع را پشت سر گذاشت گام سوم برای حذف قیمت‌گذاری دستوری از اقتصاد اخبار مهم کدال دوشنبه 17 مرداد 1401 | کدام شرکت ها شفاف سازی می کنند؟ قیمت گوشت پايین می آید؟ / معافیت مهم برای عرضه کنندگان گوشت قرمز پیام متفاوت مدیرعامل ایران‌خودرو به مناسبت روز خبرنگار فارس من| شرکت سایپا به تعهدات گارانتی خود عمل نمی‌کند خرید گوشت برای این طبقه شغلی آرزو شد!