ضربه طلا به قیمت سکه

ضربه طلا به قیمت سکه

دلار در روز‌های اخیر توانسته است در مسیر صعودی قرار بگیرد و در صورتی که در روز جاری بتواند به بالای خط 28 هزار و500 تومانی نفوذ کند، می‌تواند تا حدی اثر نزول بهای اونس طلا را خنثی کند.

اقتصادنیوز: به نقل از اکوایران، بعدازظهر روز دوشنبه به یکباره اونس طلا در مسیر ریزشی قرار گرفت. طلا نه تنها محدوده هزار و 840 دلار را از دست داد، بلکه حتی تا ساعت 12 شب تا ابتدای کانال هزار و 800 دلاری پایین رفت. چنین نزولی در بازار طلا موجب می شود که امروز سکه امامی معاملات خود را تحت فشار کاهشی ها آغاز کند.

دلیل اصلی سقوط بهای اونس طلا، معرفی جرومی پاول به عنوان رییس دوباره فدرال رزرو توسط بایدن بود. معامله گران تصور می کردند، فرد دیگری به جای پاول انتخاب شود که موافق سیاست های سهل گیرانه تر و انبساطی تر باشد، ولی چنین اتفاقی رخ نداد تا فروش های طلا زیاد شود.

مقاومت سکه در بازار پشت خطی

در بازار پشت خطی، سکه بازان تا حدی سعی کردند نزول بهای اونس را نادیده بگیرند. با این حال این موضوع نیز نتوانست مانع از دست رفتن خط 12 میلیون و 500 هزارتومانی شود. سکه تا ساعت 10 شب گذشته در واکنش به سقوط بهای اونس طلا تا محدوده 12 میلیون  و 460 هزار تومان پایین رفت. یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شد، سکه افت بیشتری را تجربه نکند، امیدواری بازیگران سکه به روند روز جاری دلار است. دلار در روزهای اخیر توانسته است در مسیر صعودی قرار بگیرد و در صورتی که در روز جاری بتواند به بالای خط 28 هزار و500 تومانی نفوذ کند، می تواند تا حدی اثر نزول بهای اونس طلا را خنثی کند.

با این حال، با فرض دلار 28 هزار و 450 تومانی و اونس طلای هزار و 805 دلاری،‌ ارزش ذاتی سکه به 12 میلیون و 90 هزار تومانی می رسد. با فرض حباب یک درصدی، در صورتی که دلار رشد خاصی را تجربه نکند، امکان افت سکه تا محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومانی وجود دارد.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

پیش‌بینی قیمت طلا بعد از مذاکرات / رکود در بازار پرنوسان

با افزایش قیمت دلار و انس جهانی، طلا در بازار ایران گران شد. اگر چه فروشندگان می‌گویند بازار با کاهش محسوس تقاضا رو به رو است اما قیمت طلا در بازار ایران نوسان پیدا کرده است. آیا نوسان قیمت طلا ادامه‌...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

آخرین قیمت طلا پیش از امروز 5 آذر / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد پنجشنبه 4 آذر با 2,000 تومان کاهش، یک میلیون و 250 هزار تومان معامله شد. معاملات در بازار فلزات گرانبها روز چهارشنبه بدون تغییر قابل توجهی پایان یافت.

TejaratNews.com/

افزایش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز دوم آذر 1400

جهش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز اول آذر 1400

جهش قیمت سکه / قیمت طلا و سکه امروز اول آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز به 1849 دلار اعلام شد. قیمت طلا 18 عیار نیز امروز یکشنبه یک میلیون و 244 هزار تومان ثبت شد. قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا تهران صعودی بود و به نرخ 12 میلیون و 440 تومان رس...

TejaratNews.com/
قیمت سکه و طلا امروز 19 مردادماه

قیمت سکه و طلا امروز 19 مردادماه

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز 19 مرداد ماه به قیمت 11 میلیون و 250 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/

کاهش قیمت سکه / قیمت طلا امروز 27 بهمن 1399

رشد قیمت سکه / قیمت طلا امروز 23 دی 99 چقدر شد؟

رشد قیمت سکه / قیمت طلا امروز 23 دی 99 چقدر شد؟

در بازار طلای امروز قیمت هر گرم طلای 18 عیار، یک میلیون و 101 هزار و 154 تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 150 هزار تومان قیمت داشت. بر این اساس قیمت طلا امروز کمی ارزان شد.

TejaratNews.com/
افزایش کمرنگ قیمت سکه / قیمت طلا امروز 11 دی 99 چقدر شد؟

افزایش کمرنگ قیمت سکه / قیمت طلا امروز 11 دی 99 چقدر شد؟

قیمت هر گرم طلای 18 عیار، تا حوالی ساعت 12 امروز یک میلیون و 148 هزار و 478 تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 750 هزار تومان قیمت داشت. بر این اساس قیمت طلا امروز حدود هزار تومان گران شد.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت سکه/ قیمت طلا امروز 9 دی چقدر شد؟

افزایش قیمت سکه/ قیمت طلا امروز 9 دی چقدر شد؟

در بازار طلای روز دوشنبه قیمت هر گرم طلای 18 عیار، یک میلیون و 145 هزار و 300 تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 800 هزار تومان قیمت داشت. بر این اساس سکه امروز گران شد.

TejaratNews.com/
افزایش شبانه قیمت سکه / قیمت طلا در 20 شهریور چه خواهد شد؟

افزایش شبانه قیمت سکه / قیمت طلا در 20 شهریور چه خواهد شد؟

آخرین وضعیت بازار طلا و سکه چگونه بوده است؟ آخرین قیمت طلا و سکه چقدر بوده و این بازار شاهد چه تحولاتی بوده است؟

TejaratNews.com/
روند کاهشی قیمت سکه / قیمت طلا و دلار امروز 99/1/19

روند کاهشی قیمت سکه / قیمت طلا و دلار امروز 99/1/19

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس سکه تمام طرح جدید به شش میلیون و 413 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
بلیط هواپیما ارزان نشد که هیچ، گران‌تر هم شد! محمد: مترصد ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هستیم کوچ صنایع از اصفهان شروع شد؟ نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو تراز 9 هزار واحد اولین هدف شاخص انبوه‌سازی «فروش خودرو زیر قیمت»، شگرد جدید کلاهبرداران بورس شامل حمایت دولت می‌شود؟/ توصیه مهم به سهامداران شاهکار جدید و مرموز مرسدس بنز احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو قیمت خودرو خارجی در ایران 10برابر نرخ جهانی قیمت انواع سبزیجات 44درصد گران شد نوبل اقتصاد هم می رسد به... جایگاه ویژه بورس در نقشه راه رشد غیرتورمی دولت برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید احتمال کاهش قیمت خودرو با ورود به بورس ترس در بازار سرمایه/ فشار فروش در بورس ادامه می‌یابد؟ ثبت تصمیمات مجمع عمومی " تبرک" پیشنهاد طرح فروش اقساطی سهام به مردم/ رهاشدگی از عوامل مشکلات بنگاه‌های خصوصی شده است انتشار صورت سود و زیان 6 ماهه زیرمجموعه "وپاسار" عضو جدید هیيت عامل سازمان خصوصی سازی منصوب شد "فنفت" صورت مالی میاندوره ای زیرمجموعه را منتشر کرد واردات لوازم خانگی کره‌ای همچنان به‌صورت قانونی رشد 40 درصدی تجارت خارجی کشور عربی‌ترین شاسی‌بلند ب‌ ام‌ و روانه امارات می‌شود! سقوط قیمت نفت با ظهور کرونای جدید کراس جدید سوزوکی معرفی شد «پلاک تاریخی» برای خودرو‌های بالای 30 سال هیات مدیره "ومعادن" با مصوبه مجمع تغییر کرد عراقچی: هیچ پولی در پرونده من جابجا نشده! فردا، مجمع صندوق اختصاصی بازارگردانی آرمان اندیش برگزار می شود "حپارسا" در مجمع 345 تومان تقسیم کرد هر فرد تا پایان سال چقدر یارانه دریافت می‌کند؟ سوددهی "وپاسار" آغاز شد دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی منهدم شد افت شدید قیمت دلاردر صرافی بانک‌ها / بازگشت دلار به کانال 26 هزار تومان قیمت آپارتمان در اطراف تهران افت کرد قنادان با کمبود و گرانی روغن مواجهند زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد پیشنهاد برای فروش 1800 خودروی وارداتی رسوبی شاخص کل بورس بیش از 27 هزار واحد افت کرد انهدام شبکه بزرگ قاچاق لوازم خانگی شاخص بورس قرمزپوش ماند تغییر ساعت کاری خزانه‌های سکه طلا جزيیات جدید فروش نقدی ارز در صرافی‌ها سقوط آزاد بورس در نخستین روز هفته صفر تا صد یارانه یک میلیون تومانی! وضعیت سبد سهام عدالت در ششم آذر ماه شرط تزریق واکسن برای ورود به مدرسه ممنوع است مدت زمان اجاره خانه تغییر می‌کند