واکنش مخاطبان به پیش‌بینی‌های بورس 1400 / «برای راضی نگه‌داشتن سهامداران بورس را مثبت می‌کنند»

واکنش مخاطبان به پیش‌بینی‌های بورس 1400 / «برای راضی نگه‌داشتن سهامداران بورس را مثبت می‌کنند»

مخاطبین تجارت‌نیوز به پیش‌بینی‌ها از بورس 1400 واکنش‌های مختلفی نشان دادند و برخی به بازار امیدوار و برخی بازار را دستوری و انتخابات را موثر در بازار می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مخاطبین سایت تجارت‌نیوز به پیش‌بینی‌ها از بورس 1400 واکنش‌های متفاوتی دارند. برخی از مخاطبین به روند بورس در سال 99 اشاره می‌کنند و می‌گویند سهامداران زیادی در سال 99 با تبلیغات زیادی وارد بازار و شدند و ضرر زیادی را متحمل شدند. به تاثیر روند بازار در سال 99 در رفتار سهامداران می‌گویند و معتقدند بازار سال 99 سهامداران را متاثر کرده و بسیاری از آن‌ها رفتار هیحانی دارند.

«خیلی واضح چندین بار، در صحبت هاش به تداوم اصلاح ها اشاره کرده،
دیگه چجوری بگه بنده خدا مسيله اینه که ذهن من و شما،چون به سود که نرسیدیم،هیچی
کلی ضرر هم کردیم،و منتظر حداقل جبران ضررهامون هستیم، هر پیامی مبنی بر عدم رشد بازار،یا اصلاح بیشتر را بنوعی منکر میشیم،و نمیپذیریم»

«ما گول تبلیغات دولتی مبنی بر سهامداری کردن را خوردیم و کانالهای تلگرامی بورسی هم در این زمینه به دولت کمک کردند، بخاطر منافع شخصی خودشان»

همچون تعدادی از کارشناسان که روند بازار را با توجه به شرایط موجود در طولانی مدت برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌دانند و روند آینده باز را تعادلی می‌دانند، برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز، آینده بازار را برای سرمایه‌گذاری در طولانی مدت مناسب می‌دانند.

«دیگه هیچ راه بهتری غیر از سهامداری طولانی مدت کردن،برای جبران ضررهایمان نیست،وگرنه فقط خودمان را خسته و رنجور و بیمار میکنیم»

بسیاری از مخاطبان سایت تجارت‌نیوز، بازار سهام و شاخص را دستوری می‌دانند و معتقدند روند بازار توسط سهامداران بزرگ و یا حقوقی‌های تاثیرگذار کنترل می‌شود و باقی عوامل تاثیر زیادی در روند بازار ندارد. از طرفی در راستای همین دستوری بودن شاخص از نظر مخاطبان، برخی معتقدند به دلیل وجود انتخابات در سال 1400 بازار روند صعودی را در پیش می‌گیرد تا سهامداران زیادی را بتوانند راضی نگه‌دارند، تا درصد مردم زیادتری به پای صندوق‌های رای بروند.

«بورس دستوریه و ازمردادماه تا الان ربطی به قیمت دلار و انتخابات نداره. با یک اراده کوچک دولت بورس صعودی یانزولی می شود و اکثریت سهام دردست اوناست وحقیقی خردتاثیرزیادی در بازار نداره»

«یک مقطعی سهمی مثل دارایکم به 33هزارتومان رسید و دریک مقطع دیگر اگریادتون باشه تو آذرماه ودی ماه به9900تومان رسید پس خیالتون راحت باشه هراتفاق غیرمنتظره‌ای برای قیمت های سهام بورس ایران شدنی است.»

«برای اینکه چند میلیون سهامدار راضی باشن وپای صندوق رای برن باید اوضاع بورس رو خوب کنن حتی به اجبار»

«بورس ایران تابع سیر نزولی وصعودی قانونی وطبیعی جهانی نیست فقط وفقط تابع خواست آقایون ودستوری است.»

«دولت باید در این 3 ماه باقی مانده ضررهای مردم رو جبران کند تا اعتماد مردم برگردد»

«قطعا صعودیه به دلیل انتخابات البته به شکل دستوری.»

«اگر بورس رونق نگیرد و ضررهای مردم و سهامداران خرد جبران نشود , ریزش شدید رای انتخابات اتفاق خواهد افتاد»

در حالت کلی هم از نظر کارشناسان و هم از نظر مخاطبان تجارت‌نیوز، بازار سهام در سال 1400 متاثر از انتخابات ریاست جمهوری است و اما با توجه به شرایط موجود احتمال برگشت روند تعادلی به بازار زیاد است. باید دید با گذشت زمان بازار سهام در سال 1400 به فاکتورهای اقتصادی و سیاسی چه واکنشی نشان ‌می‌دهد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: کاهش نرخ ارز تقریبا منتفی شده است و این جزو سیاست‌های دولت بود که در انتهای دوره خدمت خود از لحاظ روانی در بازار سرمایه اثر بگذارد.

Bartarinha.ir/
طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه

طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه

جلسه رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سرمایه به صورت آنلاین برگزار و مقرر شد، طی 48 ساعت آینده موافقت اصولی با انتشار اوراق صادر شود.

FarsNews.ir/
یک هفته با بورس کالا

یک هفته با بورس کالا

در دومین هفته کاری سال جدید، شاهد رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی در حوزه بورس کالای ایران بودیم که مهم ترین موضوعات به آغاز معاملات گواهی سپرده برنج، تصویب طرح مجلس در خصوص پوشش ریسک ساخت مسکن به وسیله...

Sena.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
بورس تا کی تعطیل است؟

بورس تا کی تعطیل است؟

شنبه هفته بعدی یعنی هفتم فروردین ماه اولین روز کاری بازار سهام است. این بازار با بازدهی بیش از 150 درصدی در سال 99 بیشترین بازدهی را بین بازارها داشته است.

TejaratNews.com/
صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

بورسعرضه سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق خرید و فروش واحدهای صندوق ذخیره فرهنگیان انجام می‌شود و مهم‌ترین مزیت پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، شفافیت مالی و همچنین آنلاین شدن تمامی مراحل...

Irna.ir/
محدودیت اخذ موقعیت خرید فزاینده در قراردادهای آتی زعفران نگین لغو شد بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود اطلاعیه اولیه عرضه محصولات فولاد مبارکه اصفهان برای روز دوشنبه مورخ 1400/01/30 نقدشوندگی بورس فدای دامنه نوسان؟! بررسی موضوع بورس در جلسه سران قوا بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی حاصل از انتشار اوراق برخورد قانونی با قرارداد‌های صوری مالکان "بورس" قربانگاه سهم‌های کوچک عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری تعهد شده و تادیه نشده در نماد معاملاتی(فنابا4) گشایش مجدد حق تقدم خرید در نماد معاملاتی (زگلدشتح1) ویترین متنوع تالار صنعتی و معدنی بورس کالا افزایش نرخ 17 درصدی دو محصول صنعتی "بموتو" فروش املاک مشهد، تهران و قزوین "کقزوی" از طریق مزایده پذیرش میلگرد و شمش طلای دو شرکت در بازار اصلی نرخ رسمی 46 ارز ثابت ماند نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوينسر‌ها قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/29 ارز تخصیص دهند؛ کمتر از یک ماه نهاده دامی وارد می‌کنیم "اخابر " با افت 2 درصدی دارای صف فروش 36 میلیونی صف فروش 13 میلیونی در "حکشتی" معاملات منفی همراه با افت 2 درصدی در این بیمه ای‌ها "تنوین" در صفر تابلو سبزپوش است نمادهای معاملاتی "ونیکی"، "و آتی"، "غمارگ" بازگشایی شدند فوتی‌های تهران به بیش از 130 نفر در روز رسید// ريیس شورای شهر تهران: آمار فوتی‌های کرونایی در تهران ... تغییر دوباره دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه حمایت واقعی دولت از بورس به چه معناست؟ اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو مشخص شد "فرابورس" و "انرژی 3" با افت 2 درصدی در حال معاملات گروه قندی نیز همسو با دیگر گروه ها معاملاتی پر عرضه را تجربه می کنند گروه انبوه سازان سراسر قرمزپوش است تعداد سهام مجاز (باز): 484| تعداد سهم های صف فروش :377| درصد تقریبی:78درصد "رنیک" و "رمپنا" بر مدار منفی معاملات "ثفارس" همراه با افت یک درصدی شاخص کل با گذشت یک ساعت از بازار افت 5 هزار واحدی را تجربه کرد افت 2 درصدی "های وب" و "اپرداز" باز هم سهم‌های کوچک "بورس" را سر بریدند قیمت بیت کوین به بیش از 61 هزار دلار رسید + قیمت ارزهای دیجیتالی رکورد تاریخی فروش «بی‌ام‌و» در اقتصاد کرونازده یک میلیون بشکه نفت ایران آماده بازگشت فوری به بازار جهانی دامنه نوسان بورس از اردیبهشت تغییر می‌کند قیمت طلا، سکه و ارز دست "بورس" زیر سنگ بانک‌مرکزی ... جزيیات جدید از باند بزرگ فرار مالیاتی در فارس گلابی 120هزار تومانی در بازار قاچاق است جزيیات افزایش قیمت سیگار از اردیبهشت احتمال کاهش صف فروش توسط سهامداران عمده نبض قیمت مسکن در مناطق پر معامله دامنه نوسان بورس چقدر شد؟ / اتفاقات مهم دیروز برای بازارها پیش‌بینی قیمت طلا امروز 29 فروردین 1400 دلیل هجو م ایرانیان به بازار املاک ترکیه

در حال بارگیری...