مشاغل جدید خلبانان بیکار شده اروپایی

مشاغل جدید خلبانان بیکار شده اروپایی

بسیاری از خلبانان اروپایی که در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرهای هوایی بیکار شده‌اند، با وجود آن که شب‌ها همچنان خواب پرواز می‌بینند ولی ناگزیر شده‌اند روزها در مشاغلی همچون فروشندگی و راننده توزیع کالا کار کنند.

برترین‌ها: بسیاری از خلبانان اروپایی که در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرهای هوایی بیکار شده‌اند، با وجود آن که شب‌ها همچنان خواب پرواز می‌بینند ولی ناگزیر شده‌اند روزها در مشاغلی همچون فروشندگی و راننده توزیع کالا کار کنند.

انجمن خلبانان اروپا اعلام کرده که از مجموع 65 هزار خلبان فعال در اروپا تا کنون 18 هزار تن به دلیل کاهش سفرهای هوایی پس از شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند. گزارش این انجمن یادآوری کرده که به دلیل این که هنوز بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی از اعلام شفاف تعداد خلبانان تعدیل شده خود اجتناب می‌کنند، این رقم به کمتر از واقعیت است.

پاتریک پاولزاک یکی از این خلبان‌هاست که پس از انجام آخرین پرواز خود در 15 مارس سال گذشته از مقصد دانمارک به آنتالیایی ترکیه، بیکار شده است. او پدر دو فرزند است و پیش از بیکاری با دریافت وام بانکی نسبت به خرید یک آپارتمان در شهر محل اقامتش یعنی بارسلون اسپانیا اقدام کرده بود.

او می‌گوید، همواره امیدوار بود که در صورت از دست دادن شغل خلبانی به عنوان مربی پرواز می‌تواند مشغول به کار شود ولی در حال حاضر به دلیل فشار اقساط بانکی از یک طرف و هزینه‌های زندگی در طرف دیگر، ناگزیر شده تا به عنوان توزیع کننده در شرکت آمازون کار کند. آقای پاولزاک در مدت بیکاری برای مشاغلی همچون باغبانی، مکانیکی و تعلیم زبان انگلیسی درخواست فرستاده ولی فعلا 15 ساعت در هفته در ازای دریافت ساعتی 14 یورو موزع شرکت آمازون است. او اخیرا شب‌ها هم به عنوان مکانیک ماشین‌آلات یک کارخانه شیرینی‌سازی مشغول به کار شده است.

جو تاون‌شند، خلبان دیگری است که تقریبا از اواخر مارس گذشته شغل خود را در بریتانیا از دست داده است. او به سرعت به عنوان راننده تحویل کالا در یک سوپرمارکت آنلاین شروع به کار کرد. او سپس تصمیم گرفت تا ایده راه‌اندازی یک کارگاه کوچک قهوه‌سازی را پیگری کند. آقای تاون‌شند در حال حاضر مشغول بو دادن و برشته کردن قهوه است.

جو تاون‌شند، خلبان سابق در حال کار در کارگاه قهوه‌سازیJoe Townshend

ماکسیم دی لیوی بلژیکی نیز که 22 سال سن دارد، در ماه مارس گذشته و پس از پایان دوره‌های آموزشی نخستین پرواز خود را انجام داد ولی تنها یک ماه بعد قرارداد کاری او به پایان رسید. آقای دی‌ لیو هم اکنون به عنوان فروشنده در یک نمایشگاه فروش مبلمان مشغول به کار است و در عین حال در فکر به دنبال یک کار جانبی به عنوان مشاور تبلیغات و ویرایشگر ویديو است.


ماکسیم دی لیوی، خلبان سابق، در حال کار در نمایشگاه فروش مبلمانMaxim De Leeuw

اما این تنها خلبانان نیستند که به دلیل رکود صنعت هوایی پس از شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند. مطابق اعلام انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی(IATA) حدود 1.3 میلیون نفر از شاغلان در شرکت‌های هواپیمایی در معرض بیکاری طولانی مدت هستند.

نایلا حسنی، زن فرانسوی 30 ساله از جمله این افراد است که با خطر بیکاری مواجه شده است. او پیش از بیکار شدن در ژوين سال 2020، به مدت دو سال مهماندار هواپیمایی امارات بود. پس از آن که شغل پیش‌خدمتی آن هم با حقوق ماهیانه پایین به او پیشنهاد شد، تصمیم گرفت که دوباره به فرانسه باز گردد و در یکی از شعب استارباکس به عنوان فروشنده کار کند.


نایلا حسنی، مهماندار سابق و فروشنده فعلی استارباکسNaila Hosni

مطابق پیش‌بینی‌های موجود، صنعت هوایی تا پیش از 2026 به رونق سال 2019 باز نمی‌گردد مگر این که واکسیناسیون عمومی در برابر بیماری کووید19 تا پایان تابستان سال جاری فراتر از انتظارها به پیش برود که در این صورت این خوش‌بینی وجود دارد که شرایط این صنعت تا سال 2024 به حالت عادی باز گردد.

local_offerبرچسب‌ها:
مرغ دولتی بگیریم یا کرونا!

مرغ دولتی بگیریم یا کرونا!

اختلاف قیمت 10 هزار تومانی مرغ در بازار آزاد با نرخ دولتی 20400 تومانی باعث ایجاد صف‌های طولانی برای خرید این محصول در مراکزی شده که اقدام به توزیع با نرخ مصوب می‌کنند.

Bartarinha.ir/
تسهیلات 75 هزارمیلیارد تومانی نظام بانکی به آسیب دیدگان از کرونا

تسهیلات 75 هزارمیلیارد تومانی نظام بانکی به آسیب دیدگان از کرونا

بورستهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نظام بانکی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات بابت مساعدت به آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا درنظر گرفته است، گفت: بانک ه...

Irna.ir/
کرونا مانع برگزاری نمایشگاه تهران نشد

کرونا مانع برگزاری نمایشگاه تهران نشد

به رغم نگرانی‌ها و اعلام خطر درباره شیوع ویروس جهش یافته کرونا در کشور، مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری می‌گوید: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران مجوز ستاد ملی کرونا را گرفته و ق...

Bartarinha.ir/
زمان واریز یارانه کرونا اعلام شد

زمان واریز یارانه کرونا اعلام شد

کمک حمایتی کرونا برای اقشار کم درآمد ساعت 24 فردا (چهار شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود..

Bartarinha.ir/
کاهش کرونا قیمت دلار را ارزان می‌کند؟ / کدام اخبار نرخ ارز را کاهش می‌دهد؟

کاهش کرونا قیمت دلار را ارزان می‌کند؟ / کدام اخبار نرخ ارز را کاهش می‌دهد؟

یکی از عواملی که بر قیمت دلار در سال آینده موثر به نظر می‌رسد کاهش ریسک‌های ناشی از شیوع کرونا و تاثیر آن بر ابعاد مختلف اقتصاد کشور است. با این حال ريیس سابق پژوهکشده پولی و بانکی معتقد تاثیر این مسي...

TejaratNews.com/
آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز/ قرار است نخستین واکسیناسیون در تهران از ساعت 10 صبح امروز (سه شنبه،‌ 21 بهمن‌) در بیمارستان امام خمینی(ره) و همزمان در سراسر کشور انجام شود. اولین گروه اولویت دار برای واکسیناسیون بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا، کادر درمانی فعال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ریفرال کرونا هستند.

آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز/ قرار اس...

آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز آغاز واکسیناسیون سراسری علیه کووید19 از امروز/ قرار است نخستین واکسیناسیون در تهران از ساعت 10 صبح امروز (سه شنبه،‌ 21 بهمن‌) در بیمارستان امام خمینی(ره) ...

BourseNews.ir/
کرونا در صف پمب‌بنزین‌ها / اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی‌‌کند!

کرونا در صف پمب‌بنزین‌ها / اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی‌‌کند!

«مرگ یک‌بار شیون یک‌بار، اگه کار نکنم یکی دیگه رو میذارن به جای من» این جمله یکی از متصدیان جایگاه بنزین است. در شرایطی که برخی توصیه‌های بهداشتی همخوانی با شرایط جامعه ندارد، همچنان کرونا روزانه در ج...

TejaratNews.com/
نوبت سوم یارانه کرونا کی واریز می‌شود؟

نوبت سوم یارانه کرونا کی واریز می‌شود؟

دولت باید طی دو هفته آینده به ترتیب دو یارانه نقدی 45 هزار تومانی و یارانه معیشتی کرونا را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، پرداخت حقوق و عیدی کارمندان نیز باید در این زمان انجام شود.

Bartarinha.ir/
درآمد چین از کرونا؛ صادرات 220میلیارد ماسک

درآمد چین از کرونا؛ صادرات 220میلیارد ماسک

شیوع کرونا که از شهر ووهان چین شروع شد باعث تولید و استفاده بی‌سابقه از ماسک، دستکش، الکل و سایر اقلام بهداشتی و درمانی شد؛ چین نیز نقش پررنگی در تولید این اقلام و صدور آن به نقاط مختلف جهان داشته است...

Bartarinha.ir/
10 مرد که با کرونا ثروتمندتر شدند

10 مرد که با کرونا ثروتمندتر شدند

با درآمد 10 مرد ثروتمند جهان در 10 ماهه گذشته می‌توان برای همه مردم واکسن خرید.

Bartarinha.ir/
جوانان هلندی یک مرکز تست کرونا را به آتش کشیدند

جوانان هلندی یک مرکز تست کرونا را به آتش کشیدند

جوانان معترض به قوانین منع تردد در هلند، یک مرکز تست ویروس کرونا را به آتش کشیدند و مواد آتش‌زا به سمت پلیس پرتاب کردند.

Bartarinha.ir/
نانوا‌ها کرونا نمی‌گیرند!

نانوا‌ها کرونا نمی‌گیرند!

ريیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران می‌گوید تاکنون آماری از مرگ و میر نانواها بر اثر کرونا گزارش نشده و علت آن هم به دمای بین 300 تا 400 درجه نانوایی‌ها بازمی‌گردد.

Bartarinha.ir/
حتی یک نانوا در تهران کرونا نگرفته است

حتی یک نانوا در تهران کرونا نگرفته است

ريیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: تاکنون هیچ آماری مربوط به ابتلا یا مرگ و میر نانوا‌ها بر اثر کرونا نداشته ایم و دمای بین 300 تا 400 درجه نانوایی‌ها پاشنه آشیل کرونا بوده است.

Bartarinha.ir/
اعلام شروط پرداخت یارانه‌ی معیشتی کرونا

اعلام شروط پرداخت یارانه‌ی معیشتی کرونا

34 میلیون نفر شامل دریافت یارانه 60 و 120 هزار تومانی می‌شوند که شرایطی همچون فاقد درآمد ثابت، بیمه پرداز نبودن و گردش مالی پایین چند سال اخیر کل خانواده از جمله این شروط است.

Bartarinha.ir/
"ثبهساز" آپارتمان های کاشانک تهران را فروخت قرارداد اعطای تسهیلات خرید موتورسیکلت در "ولنوین" کاهش 45 درصدی ارزش معاملاتی بورس مازندران جزییات و شرایط پرواز به خوزستان اعلام شد "شصفها" در مسیر پرداخت سود قرار می‌گیرد "مبین" اوراق اختیار فروش تبعی منتشر می‌کند مجمع "ثنظام" 24 تومان تقسیم کرد سازمان بورس، اصل انصاف را زیر سوال برد تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟ شب عید متفاوت در بازار خودرو پرداخت هزینه حصر مالی ایران از جیب مردم؟ وام 150میلیون تومانی برای مسکن میلیاردی! دلار، ‌نجات‌بخش سکه شد / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟ آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 14 اسفند 99 چقدر بود؟ هزینه حصر مالی را چه‌ کسی می‌پردازد؟ صادرات عجیب ایران به شرق آسیا استاندار اسبق خوزستان بازداشت شد نتایج قرعه‌کشی جدید ایران‌خودرو اعلام شد درگاه‌های ارايه‌دهنده رمز ارز مسدود می‌شود دبیر شورای ‌عالی مناطق آزاد منصوب شد واکنش‌ها به وام 150 میلیونی مسکن / «نان نداریم، 2٫5 میلیون قسط بدهیم؟» جهانگیری: با زحمت، مانع فروپاشی اقتصاد شدیم میلیاردر ژاپنی دنبال همسفر مجانی برای سفر به ماه آخرین اخبار مجامع امروز 1399/12/13 احتمال نصف شدن قیمت خودرو در سال 1400/ تاثیر FATF بر بازار خودرو کاسه عتیقه 35دلاری 500هزار دلاری از آب در آمد 60 ثانیه 13 اسفند 99 گوشت ارزان می‌شود مصوبه مجلس برای کاهش مصرف سوخت 4.5 میلیون سهامدار زیر چتر حمایتی اثر عرضه نقره در بورس کالا / نقره موجب رونق بورس کالا می‌شود؟ آخرین صورتحساب سهام عدالت / ارزش سهام عدالت 9 میلیون می‌شود؟ نوسانات بازار خودرو بالا گرفت دستور ویژه روحانی درباره افزایش قیمت‌ها جزيیات قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/13 خرید مرغ بالاتر از قیمت مصوب تخلف است! نرخ دلار نیمایی امروز 13 اسفند ماه پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 اسفند / ربع سکه چقدر گران شد؟ چرخی که موجب خنده شد قیمت دنا پلاس توربو در بازار چقدر است؟ زنگ مجمع "سکرما" به گوش می‌رسد پیش‌بینی بورس هفته سوم اسفند / دو هفته آخر سال بورس مثبت است؟ مدیرعامل بانک رفاه کارگران به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور انتخاب شد دعوت "وصنا" از سهامداران برای حضور در مجمع زمان قطعی واریز سود سهام عدالت مشخص شد مزایای دامنه نوسان نامتقارن آخرین نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/13 معاملات حواله حمل کالا در بورس کالا راه اندازی می‌شود درد مشترک بازارها شفاف‌سازی کارگزاری آگاه درباره فرآیند تسویه اعتبار تا پایان سال

در حال بارگیری...