ناوگان هواپیمای فعال کشور به 250 فروند می‌رسد

ناوگان هواپیمای فعال کشور به 250 فروند می‌رسد

ريیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه نمی‌توانیم همه نیاز بازار را با ناوگان فعلی جوابگو باشیم، گفت: هدف‌گذاری کرده‌ایم که تا پایان سال به 250 فروند هواپیمای فعال برسیم.

محمد محمدی‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا درباره ظرفیت موجود برای اربعین امسال بیان کرد: یک عزم جدی ملی برای اربعین شکل می‌گیرد که مثل هر سال بتوانیم با حداکثر توانمان و همه ناوگان موجود، جابه‌جایی زايران امام حسین را انجام دهیم.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به کمبود ظرفیت موجود، آیا تمهیداتی برای کمبود بلیت سایر مسیرهای داخلی انجام می‌شود؟ توضیح داد: همه تلاشمان این است که این اتفاق به حداقل برسد؛ اما به‌دلیل شرایط موجود و نسبت عرضه و تقاضا، طبیعتا این تعداد ناوگان جوابگو نخواهد بود؛ زیرا کمبود قابل توجه است و ما نمی‌توانیم همه نیاز بازار را با این ناوگان فعلی که البته نسبت به قبل هم افزایش پیدا کرده، جوابگو باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر 185 هواپیمای فعال داریم، درباره واردات هواپیما گفت: هرچقدر این عدد 185 بیشتر شود، به‌معنای توسعه ناوگان است.

محمدی‌بخش در پاسخ به اینکه تا پایان سال، ظرفیت ناوگان هوایی به چه عددی خواهد رسید، گفت: هدف‌گذاری کرده‌ایم که تا پایان سال به 250 فروند هواپیمای فعال برسیم.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد