مهلت 2 هفته‌ای ارايه اطلاعات برای سازمان بیمه سلامت

مهلت 2 هفته‌ای ارايه اطلاعات برای سازمان بیمه سلامت

در نشست مشترک قايم مقام بیمه مرکزی با متولیان نسخه الکترونیک، از وزارتین بهداشت و ارتباطات و سازمان بیمه سلامت مقرر...

به گزارش خبرگزاری برنا، مجید مشعلچی قايم مقام بیمه مرکزی، در نشست مشترک قايم مقام بیمه مرکزی با متولیان نسخه الکترونیک، از وزارتین بهداشت و ارتباطات و سازمان بیمه سلامت، ضمن تاکید بر تسهیل روند تکمیل فرآیند نسخ الکترونیک گفت: علی رغم اینکه بیمه مرکزی تکلیف قانونی برای این اقدام ندارد و مسيولیت آن با شرکت‌های بیمه گر است، اما به عنوان نهاد ناظر بر صنعت بیمه، بر روند اجرایی این مهم نظارت داریم و آن‌ها را در این مسیر همراهی می‌کنیم.

وی افزود: در همین راستا، بیمه مرکزی جلسات متعددی با متولیان این کار برگزار کرده و شرکت‌های بیمه نیز تا کنون تکالیف خود را انجام داده اند، اما از آنجا که این مهم نیازمند همراهی تمام متولیان همچون سازمان تامین اجتماعی، سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت است، هنوز چرخه این فرآیند برای حذف نسخه در بیمه‌های تکمیلی کامل نشده است.

قايم مقام بیمه مرکزی در ادامه گفت: در این نشست مشترک مقرر شد، سازمان بیمه سلامت ظرف دو هفته آینده نسبت به ارايه اطلاعات نسخ الکترونیک به وزارت بهداشت اقدام نماید و وزارت بهداشت نیز اطلاعات تکمیل شده را در اختیار بیمه مرکزی قرار دهد.

شایان ذکر است، این نشست با حضور نمایندگانی از وزارتین بهداشت و ارتباطات، معاون نظارت، مدیرکل نظارت بر بیمه‌های غیر زندگی، مدیر توسعه و نوآوری مرکزفاوا در بیمه مرکزی برگزار شد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد