شیبا اینو در آستانه ثبت رکورد تاریخی / قیمت تا...

شیبا اینو در آستانه ثبت رکورد تاریخی / قیمت تا...

منطقه‌ سودآوری یک مفهوم مهم در تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال است که محدوده قیمتی را نشان می‌دهد که قبلا در آن، حجم...

در بحبوحه رشد قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، شیبا اینو (SHIB) در آستانه عبور از سطح مقاومت مهمی است که برای مدت‌ها، میدان جنگی برای خریداران و فروشندگان بوده است.

شیبا اینو در آستانه خروج از منطقه‌ای به نام منطقه‌ سودآوری (profitability cluster) است که بین قیمت 0٫000009 و 0٫00001 دلار قرار دارد. این منطقه بسیار قابل‌توجه است؛ زیرا بیش از 1٫3 تریلیون شیبا را در خود جای داده که نشان‌دهنده فشار فروش بالقوه است.

منطقه‌ سودآوری یک مفهوم مهم در تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال است که محدوده قیمتی را نشان می‌دهد که قبلا در آن، حجم زیادی از یک توکن خریداری شده است. با نزدیک شدن قیمت به این محدوده، سرمایه‌گذارانی که در این سطوح خرید کرده بودند، ممکن است به دنبال فروش باشند – یا در نقطه سر به سر یا برای کسب سود – که می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش شود.

برای شیبا، عبور از این منطقه فقط یک نقطه عطف تکنیکال نیست، بلکه یک نقطه عطف روانی نیز است؛ زیرا ممکن است فشار سربار فروشندگانی را که به دنبال خروج از موقعیت خود هستند، کاهش دهد و رشد قیمت SHIB را آسان‌تر کند.

بنابراین، اگر روند رو به رشد اخیر شیبا ادامه یابد، مسیر آتی آن به طور فزاینده‌ای خوش‌بینانه به نظر می‌رسد. یک بریک آوت قاطع به بالاتر از سطح 0٫00001 دلار می‌تواند احساسات صعودی پیرامون این دارایی را تایید کرده و به طور بالقوه، موج جدیدی از علاقه و سرمایه‌گذاری را آغاز کند.

ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو در آگوست 2020، توسط شخصی ناشناس با نام مستعار Ryoshi برای سرگرمی و با هزینه‌ی صفر دلار روانه‌ بازار شد. هدف از انتشار این رمزارز، بررسی رفتار مردم با ارز دیجیتالی بود که بدون تبلیغ یا پشتوانه‌ی مالی در جامعه‌ای غیر‌متمرکز معرفی می‌شود. ارز دیجیتال شیبا اینو در بازار‌ کریپتوکارنسی با نماد SHIB نمایش داده می‌شود؛ بلاک چین اختصاصی نداشته و توکنی با استاندارد ERC-20 روی پلتفرم اتریوم است.

ERC-20 مجموعه قوانینی است که باید روی توکنی پیاده‌‌سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. توکن‌هایی که با استاندارد ERC-20 پیاده‌سازی می‌شوند به دلیل امکان استفاده در عملیات‌های جذب سرمایه، بسیار پر کاربرد هستند. پروژه‌‌های وابسته به بلاک چین می‌توانند تا زمان ایجاد بلاک چین اصلی، با ایجاد توکن ERC-20 و برگزاری ICOها برای خود سرمایه جمع‌آوری کنند. به‌‌علاوه، این توکن‌ها را می‌توان روی تمام کیف‌ پول‌های معتبر اتریوم انتقال داد یا ذخیره کرد.

پس می‌توان گفت که ارز دیجیتال شیبا اینو برای مدیریت تراکنش‌ها از قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده می‌کند و هزینه‌ انجام تراکنش‌های این رمزارز، نسبتا بالا است. شیبا اینو در ابتدا به عنوان رقیبی برای ارز دیجیتال دوج کوین راه اندازی شد و خود را رقیب این رمزارز معرفی کرد، اما خیلی زود به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد.

میم کوین‌ها، دسته‌ای از ارزهای دیجیتال هستند که بیشتر حالت تبلیغاتی داشته، در شبکه‌های مجازی ترند می‌شوند و اخبار مربوط به آن‌ها دست‌به‌دست می‌چرخد. معمولا این رمزارز‌ها برپایه شوخی و تفریح ایجاد می‌شوند و تکنولوژی خاصی ندارند. بعضی از میم کوین‌ها با حمایت افراد مشهور و تاثیرگذاری در جامعه رمزارز، محبوبیت و مقبولیت بالایی پیدا کرده‌اند. برای مثال، ایلان ماسک، مالک تسلا، چندین بار در تويیتر خود از دوج کوین سخن گفته و باعث رشد قابل‌توجه قیمت آن شده است. این موضوع برای ارز دیجیتال شیبا اینو هم با ویتالیک بوترین اتفاق افتاد.

معمولا میم کوین‌ها تعداد عرضه بالا یا نامحدودی داشته، قیمت هر واحد از آن‌ها بسیار پایین است و به راحتی با خرید گسترده، تغییرات ناگهانی پیدا می‌کند. بعضی از معامله‌گران، با استفاده از رسانه‌های اجتماعی و تولید هایپ، بازار را تحریک کرده تا سودآوری سریعی داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد