پیش‌بینی آینده قیمت فولاد / مذاکرات چه تاثیری بر فولاد می‌گذارد؟

پیش‌بینی آینده قیمت فولاد / مذاکرات چه تاثیری بر فولاد می‌گذارد؟

بازار فولاد ایران طی روزها‌ی اخیر دستخوش تغییراتی شده و آینده‌ این بازار را با ابهاماتی همراه کرده است. یکی از این ابهامات آینده مذاکرات وین است. صنعت فولاد در آینده چه تغییراتی می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس آخرین خبرها از وین مذاکرات در حال اتمام است. سخنگوی وزارت امور خارجه گفته: «به پایان مذاکرات وین نزدیک شده‌ایم».

وزارت امور خارجه نیز آخرین گزارش خود را از برجام به مجلس تحویل داده است. به گفته سعید خطیب‌زاده این گزارش بیست و دومین گزارش یه ماهه وزارت امورخارجه بود که بر اساس تکلیف قانونی، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

نتیجه و روند مذاکرات روی همه‌ی بازارها تاثیر می‌گذارد. همچنین یکی از ابهامات برای بازارها تغییر دولت است. این که سیاست خارجی دولت سیزدهمین در مورد مذاکرات چیست از دیگر عوامل تاثیرگذار در بازارهاست.

فعالان و سهامداران صنعت نیز آینده این بازار نگران هستند.

مذاکرات وین چه تاثیری روی صنعت فولاد دارد؟

بهرام شکوری، ريیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در خصوص آینده بازار فولاد به تجارت‌نیوز می‌گوید: برجام تاثیر روانی دارد که مردم را به آینده امیدوار می‌کند. همچنین گشایش اعتبار اسنادی و برقراری ارتباطات مالی و … را فراهم می‌کند. اما تا زمانی که این اتفاق صورت نگرفته طبیعتا تاثیری هم ندارد.

او عنوان می‌کند: قیمت فولاد خیلی از برجام تاثیر نمی‌گیرد. همچنین سهم ایران به اندازه‌ای نیست که باعث تغییر قیمت زیادی شود. قیمت فولاد در داخل متاثر از قیمت جهانی است و ما بر اساس آن خرید و فروش می‌کنیم.

شکوری در توضیح تاثیر برجام بر قیمت فولاد توضیح می‌دهد که برجام روی کاهش یا افزایش قیمت تاثیرگذار نیست. بلکه کاهش یا افزایش قیمت نهایی محصول را به دنبال دارد. این دسترسی به منابع ارزان قیمت مالی، کاهش هزینه‌های تولید محصول، کم شدن بهره وام‌ها است که باعث کم شدن قیمت نهایی محصول می‌شود.

او با اشاره به انجام واردات و صادرات از طریق واسطه‌ها، عنوان می‌کند: در صورت برداشته شدن تحریم بدون واسطه این کار صورت می‌گیرد و باعث کاهش قیمت می‌شود.

ريیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران با صادرات فولاد موافق است. چون رونق اقتصادی کشور را به همراه دارد و این باعث افزایش صادرات نسبت به واردات می‌شود. همچنین موازنه تجاری به مازاد تجاری تبدیل می‌شود که برای آینده کشور بسیار خوب است.

او می‌گوید: با شیوه‌نامه فولاد که باعث کاهش صادرات می‌شود مخالف هستم حتی اگر محصول مورد نیاز کشور هم صادر شود هیچ اشکالی ندارد. چه بهتر که با قیمت بالاتری صادر شود.

دلیل افزایش قیمت فولاد

فعالان بازار فولاد دلیل افزایش قیمت اخیر فولاد را قطعی برق می‌دانند.

شکوری نیز دلیل افزایش قیمت بازار فولاد را قطعی برق و بی‌کفایتی در مدیریت برق می‌داند.

رضا شهرستانی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفتگو با تجارت‌نیوز دلیل افزایش قیمت بازار فولاد را قطعی برق بیان کرد و گفت: مذاکرات فعلا هیچ تاثیری روی بازار فولاد نداشته است.

او می‌گوید: ما خواستار کاهش و متوقف شدن صادرات در شرایط نبود برق هستیم که تغییر زیادی روی قیمت فولاد در کشور به دلیل صادرات ایجاد نکند.

شهرستانی هشتار داد که اگر قطعی برق ادامه پیدا کند بازار فولاد باعث خلاء بزرگی می‌شود.

شکوری درباره‌‌ تاثیر تغییر دولت بر قیمت فولاد اظهار کرد: با تغییر دولت هیچ تغییری در بازار فولاد صورت نمی‌گیرد. ولی از نظر رضا شهرستانی روی کار آمدن ريیسی شرایط را بهتر می‌کند چون نظرشان بر تولید داخلی و متکی بودن به خود است.

مطالعه بیشتر: قطع برق، سیمان را گران کرد/ صف دلالان برای سیمان
علت قطعی برق کشور چیست؟/خاموشی تا آخر هفته ادامه دارد

علت قطعی برق کشور چیست؟/خاموشی تا آخر هفته ادامه دارد

طبق برنامه و جدول خاموشی منتشر شده از سوی شرکت توانیر، آخرین ساعت اعلامی برای قطع مناطق پایتخت ساعت 20-22 است اما روز پیش برق تقریبا در کل کشور و ساعات طولانی قطع شده بود. علت این قطعی چیست و تا کی اد...

TejaratNews.com/
قطعی برق، آب استان البرز را قطع کرد / کدام مناطق آب ندارند؟

قطعی برق، آب استان البرز را قطع کرد / کدام مناطق آب ندارند؟

قطعی برق در استان البرز، حالا سبب شده که آب هم در برخی از مناطق این استان قطع شود. اگرچه شرکت آبفای کرج از قطع آب اظهار بی‌اطلاعی می‌کند اما وزارت نیرو می‌گوید دلیل قطعی آب در این استان، قطع برق است. ...

TejaratNews.com/
افت صادرات در سال 99 ارتباطی با تحریم‌ها ندارد

افت صادرات در سال 99 ارتباطی با تحریم‌ها ندارد

رییس کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: در سال گذشته شاهد این بودیم که ارزش پول ملی به طور میانگین حدود 57 درصد کاهش پیدا کرد. علی رغم اینکه این کاهش ضربات طاقت‌فرسایی به اقتصاد ایران وارد کرد

Bartarinha.ir/
احیای احتمالی برجام بر صنعت فولاد کشور

احیای احتمالی برجام بر صنعت فولاد کشور

نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: بخش عمده مشکلات صنعت فولاد ما از سوی سیاست گذاران داخلی است و در حوزه سیاست های داخلی هم فعلا اتفاق خاصی رخ نداده که به بهبود وضعیت این صنعت امیدوار باشیم.

BourseNews.ir/
ساعت‌های قطعی برق در استان تهران

ساعت‌های قطعی برق در استان تهران

شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، جدول و ساعت‌های قطعی برق در شهرستان‌های این استان را اعلام کرد.

TejaratNews.com/
بحران قطعی برق، مردم را کلافه کرد

بحران قطعی برق، مردم را کلافه کرد

در حالی که قطع برق در کشور طی روزهای اخیر به معضلی برای شهروندان تبدیل شده که انگشت اتهام به سوی استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارزها نشانه رفته‌ است.

Bartarinha.ir/
توقف صادرات تخم‌مرغ

توقف صادرات تخم‌مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری از 10هزار تومان به قیمت مصوب 14هزارتومانی خود رسید گفت: با توجه به به تعادل رسیدن قیمت تخم‌مرغ در بازار، صادرات این محصول مت...

TejaratNews.com/
رویترز: صادرات نفت ایران در آوریل افزایش یافت

رویترز: صادرات نفت ایران در آوریل افزایش یافت

خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی، به بالا رفتن تولید نفت ایران در ماه آوریل (25 فروردین – 10 اردیبهشت 99) به عنوان نشانه افزایش صادرات نفت خام ایران در سال 2021 اشاره کرد.

Bartarinha.ir/
خودروی ایرانی در عراق و آلمان!/صادرات دستور کار خودروسازان است؟

خودروی ایرانی در عراق و آلمان!/صادرات دستور کار خودروسازان است؟

چند روزی است که در فضای مجازی ویدیویی از خودرو ساینا در آلمان منتشر شد که بازخورد زیادی داشت. این خودرو که چند سالی است در کشور ساخته می شود گویا اکنون پا به کشورهای دیگر گذاشته و گشت و گذاری در کشوره...

TejaratNews.com/
صادرات نفت از خلیج فارس و دریای عمان از امسال

صادرات نفت از خلیج فارس و دریای عمان از امسال

ريیس جمهور گفت: دولت دو طرح مهم و بزرگ دارد. یک طرح انتقال نفت از گوره به جاسک است که برای این کار 1000 کیلومتر لوله کشی انجام می‌شود و بخش بزرگی از صادرات نفت کشور را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل...

TejaratNews.com/
صعود 50درصدی درآمد عملیاتی بانک صادرات در فرودین1400

صعود 50درصدی درآمد عملیاتی بانک صادرات در فرودین1400

بانک صادرات در فروردین ماه سال جاری بیش از 480میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کرد. این بانک در این مدت دو هزار و 300میلیارد تومان درآمد تسهیلات اعطایی نیز کسب ک...

EghtesadOnline.com/
صادرات نفت ایران چقدر افزایش می‌یابد؟

صادرات نفت ایران چقدر افزایش می‌یابد؟

صادرات نفت یک منبع اصلی و مهم برای درآمدهای دولت در بودجه محسوب می‌شود. در دوران تحریم‌های ترامپ صادرات نفت ایران با مشکل جدی مواجه شد اما در حال حاضر با گزارش‌هایی از منابع خبری داخلی و خارجی مبنی بر...

TejaratNews.com/
بند 5 برجام زمینه خرابکاری‌ها در نطنز را فراهم می‌کند

بند 5 برجام زمینه خرابکاری‌ها در نطنز را فراهم می‌کند

بند 5 برجام زمینه خرابکاری‌ها در نطنز را فراهم می‌کند

BourseNews.ir/
برجام باعث سقوط قیمت ارز می‌شود؟/ تاثیر برجام بر وضعیت اقتصادی

برجام باعث سقوط قیمت ارز می‌شود؟/ تاثیر برجام بر وضعیت اقتصادی

با این که مدت‌هاست همه در انتظار تاثیر معجزه‌‎آسای بازگشت به برجام بر بازار ارز هستند، این روزها تعدادی از کارشناسان عنوان می‌کنند که در شرایط فعلی اقتصاد حتی تاثیر بازگشت به برجام هم در بازار ارز داي...

TejaratNews.com/
پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق

پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق

سخنگوی صنعت برق درباره نحوه پرداخت خسارات لوازم‌خانگی به علت قطعی برق توضیح داد.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ چالش تعطیلات کرونایی برای برندگان قرعه‌کشی سایپا

در حال بارگیری...