سهمیه‌بندی جدید و تغییر قیمت بنزین تکذیب شد

سهمیه‌بندی جدید و تغییر قیمت بنزین تکذیب شد

ایلنا: سخنگوی صنف جایگاهداران سوخت کشور گفت: دارنده خودرو با استفاده از کارت سوخت شخصی می‌تواند 60 لیتر بنزین سهمیه‌ای و 150 لیتر بنزین آزاد دریافت کند، یعنی پس از...

به گزارش ایلنا، رضا نواز درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر تغییر نرخ بنزین و سهیمه‌بندی اظهار داشت: اتفاق جدیدی در سهمیه‌بندی بنزین و شارژ کارت‌های سوخت مردم نیفتاده است و توزیع بنزین طبق روال قبل انجام می‌شود.

 وی توضیح داد: دارنده خودرو با استفاده از کارت سوخت شخصی می‌تواند 60 لیتر بنزین سهمیه‌ای و 150 لیتر بنزین آزاد دریافت کند، یعنی پس از اینکه 60 لیتر بنزین سهمیه‌ای را به مصرف رساند می‌تواند از 150 لیتر بنزین با نرخ آزاد با استفاده از کارت سوخت شخصی برداشت کند و برای تقاضای بیش از این ارقام( 60 لیتر نرخ سهمیه‌ای و 150 لیتر با نرخ آزاد)  می‌تواند از کارت سوخت جایگاه‌دار استفاده کند.

سخنگوی صنف جایگاداران سوخت کشور تاکید کرد: در قیمت‌ها تغییری حاصل نشده است و 60 لیتر با نرخ 1500 تومان و 150 لیتر با نرخ 3 هزار تومان و میزان بیش از 150 لیتر نیز با همان نرخ 3 هزار تومان خواهد بود.

وی گفت: بنزین سهمیه‌ای و با نرخ یارانه‌ای به مدت 9 ماه در کارت قابل ذخیره خواهد بود و 150 لیتر مابقی در صورت عدم استفاده به مدت یک ماه امکان ذخیره در کارت را ندارد.

نواز خاطرنشان کرد: این رویه یک سال است که اجرا می‌شود و هیچ تغییر جدیدی در نرخ و نحوه سهمیه‌بندی و توزیع اعمال نشده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد