بازار ارز، چشم انتظار تحولات روز‌های آتی

بازار ارز، چشم انتظار تحولات روز‌های آتی

بازار ارز در هفته‌ای که گذشت، شاهد افزایش نرخ دلار و یورو و ورود دلار به کانال 23 هزار تومانی بود، اما این روند افزایشی بسیار آهسته پیش رفت و به نظر می‌رسد این بازار منتظر تحولات روز‌های آتی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار ارز در هفته‌ای که گذشت نسبت به روند مذاکرات هسته‌ای در وین همچنان نگاه تردیدآمیز خود را حفظ کرد و در خصوص اعلام فهرست نهایی نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، واکنش خاصی نشان نداد.

در این هفته به مانند دو هفته پیشین، قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی با روندی بسیار آرام و طی نوسان‌هایی محدود، شاهد افزایش قیمت بود.

مهم‌ترین اتفاق بازار ارز در این هفته در روز دوم اتفاق افتاد که قیمت دلار در بازار آزاد وارد کانال 23 هزار تومان شد. این اتفاق که بدون مقاومت جدی رخ داد تا پایان هفته پایدار ماند و در آخرین معاملات روز پنج شنبه دلار به قیمت 23 هزار و 200 تومان معامله شد.

این روند آرام افزایشی در نرخ ارز در حالی رخ داده است که در روز‌های پایان هفته پیشین و پس از انتشار اخباری مثبت در رابطه با مذاکرات وین که پنجمین دور آن در حال برگزاری بود، انتظارات کاهشی در بازار پدید آمد و بازار در برابر ورود قیمت دلار به کانال 23 هزار تومانی مقاومت نشان داده بود.

با این وجود، ابهام در نتیجه مذاکرات نشست وین، منجر به این شد که همچنان نگاه تردید آمیز فعالان اقتصادی به نتیجه این مذاکرات به قوت خود باقی بماند و در روند بازار ارز تغییر جدی ایجاد نشود.

از سوی دیگر اعلام فهرست نهایی افراد واجد شرایط برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری توسط شورای نگهبان نیز اتفاق مهم دیگری بود که در این هفته اتفاق افتاد و برخی از تحلیلگران بازار ارز در انتظار واکنش بازار به این اقدام بودند.

انتظاری که باز هم به مانند بسیاری از تحولات مهم دیگر محقق نشد و نشان داد که فعالان این بازار منتظر نتیجه تحولات حوزه سیاست داخلی و خارجی در روز‌های آیند هستند؛ به همین دلیل کارشناسان بازار ارز معتقدند تا دریافت سیگنال بعدی از وین، بازار همچنان در وضعیت آرام به سر خواهد برد.

البته تحلیلگران نسبت به تداوم این وضعیت آرام تردید دارند. نتیجه مذاکرات وین برای احیای برجام و همچنین برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند در کوتاه مدت بر روند حاکم بازار ارز تاثیر بگذارند.

به همین دلیل برخی از کارشناسان وضعیت آرام این روز‌های بازار را به آرامش پیش از طوفان تشبیه کرده‌اند. البته گروه دیگری از کارشناسان معتقد هستند که نباید منتظر تحول و نوسان شدیدی در بازار ارز بود، به نظر آن‌ها وضعیت رکود و ثبات در بازار ارز همچنان تداوم خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

آخرین اخبار حوزه ارز را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دل...

قیمت دلار در بازار در آخرین روز معاملاتی هفته، با صفر درصد تغییر، 23,433 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 21 خرداد / پیش‌بینی قیمت دلار

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 23 اردیبهشت / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 23 اردیبهشت / پیش‌بینی‌ها در بازار دل...

قیمت دلار در بازار دیروز 22 اردیبهشت با یک درصد کاهش، 21,975 تومان اعلام شده است. برای بازار دلار چه پیش‌بینی‌هایی وجود دارد؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 24 فروردین 1400 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 24 فروردین 1400 چقدر بود؟

روز گذشته، اسکناس امریکایی 190 تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 24 فروردین چقدر بود؟

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 28 فروردین 1400 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 7 خرداد / ‌پیش‌بینی‌های بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 7 خرداد / ‌پیش‌بینی‌های بازار دلار چی...

قیمت دلار در بازار آخرین روز معاملاتی هفته با 0٫6 درصد افزایش، 22,647 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 21 فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 21 فروردین چقدر بود؟

روز پنج‌شنبه، اسکناس آمریکایی 400 تومان از ارزش خود را از دست داد. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 21 فروردین 1400 چقدر بود؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 فروردین چقدر بود؟

روز چهارشنبه اسکناس امریکایی 100 تومان افزایش قیمت داشت. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 فروردین چقدر بود؟

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 23 فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 16 فروردین 1400 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 16 فروردین 1400 چقدر بود؟

دیروز اسکناس آمریکایی در بازار ارز توانست 300 تومان رشد را به ثبت برساند. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 16 فروردین چقدر بود؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 14 فروردین 1400 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 14 فروردین 1400 چقدر بود؟

دلار در تعطیلات نوروز افزایش قیمت را تجربه کرد. اسکناس آمریکایی که در 27 اسفندماه در اواخر کانال 24 هزار تومانی حضور داشت، در تاریخ 28 اسفند به ابتدای کانال 25 هزار تومانی سرک کشید. آخرین قیمت دلار تا...

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 فروردین چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 17 فروردین 1400 چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 17 فروردین 1400 چقدر بود؟

در سومین روز هفته، دلار به بالای مرز 25 هزار تومانی بازگشت تا‌ امیدواری‌های بازیگران افزایشی در آستا‌نه مذاکرات وین کمی بیشتر شود. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 17 فروردین چقدر بود؟

TejaratNews.com/
آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز تمدید و آغاز بازارگردانی 2 شرکت بورسی قیمت خودرو پس از انتخابات کاهش می‌یابد خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت انتشار صورت مالی شرکت صنایع زنگان پارت قطعه سرمایه توسط "بسویچ" چند سيوال درباره افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران "سپید" صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی انتشار صورت مالی تلفیقی حسابرسی نشده "کساوه" "اروند" صورت سود و زیان 12 ماهه را منتشر کرد "بکام"صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد عرضه‌هایی با هدف نمایش "کت تن کیست!" انتشار گزارش فعالیت ماهانه یک ماهه منتهی به 1399/12/30 "نوری" بازار امروز 26 خرداد با چه خبرهایی شروع به کار می‌کند؟ افزایش آسانسوری قیمت در بازار اجاره آخرین قیمت طلا پیش از امروز 26 خرداد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 26 خرداد تصاویری از خودروی جذاب MG6 Pro مدل 2022 تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستا

در حال بارگیری...