در مجمع وپویا چه گذشت؟ | خبر خوش برای سهامداران وپویا

در مجمع وپویا چه گذشت؟ | خبر خوش برای سهامداران وپویا

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری پویا با حضور 81/7 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای طايف نیا، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری پویا با حضور 81/7 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای طايف نیا، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، آقای اسلامی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 1399/12/30 به صورت زیر ارايه دادند.

اقدامات انجام شده طی سال مالی مورد گزارش:
 • خرید و فروش سهام به مبلغ 17.883.294 میلیون ریال.
 • شناسایی 6.326.517 میلیون ریال سود حاصل از خرید و فروش.
 • کسب بازدهی 203.3 درصدی.
 • دستیابی به سود خالص 7.161.615 میلیون ریال و 1.790 ریالی به ازای هر سهم.
 • مدیریت بهینه جریاات نقدی و انتقال بخشی از پرتفوی سرمایه گذاری شرکت در صندوق‌های سرمایه گذاری با سود ثابت که منجر به کسب سود خالص 248.345 میلیون ریالی شده است.
 • اخذ مفاصا حساب مالیات عملکرد سال 1397 (کلیه سال‌های قبل مفاصا حساب مالیاتی اخذ شده است).
 • کسب بازدهی 35 درصدی سهام شرکت از زمان عرضه.
 • اختصاص 100 میلیارد ریال به صندوق بازارگردانی سهام شرکت.
تحولات جهانی قیمت نفت، طلا و کالا‌های اساسی:

نفت: در ابتدای سال 2020 شیوع گسترده ویروس کرونا در شرق آسیا و افزایش شاخص دلار موجب افت بیش از 70 درصدی قیمت جهانی نفت شد. اقدامات اوپک پلاس در کاهش تولید و در ادامه بازگشایی تدریجی و کسب و کار‌ها موجب بازگشت قیمت نفت به مسیر صعودی شد.

 
 

طلا: قیمت طلا در سال 2020 رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و از یک هزار و 492 دلار بر هر انس در سال 2019 به یک هزار و 770 دلار بر هر انس رسیده است.

 
 

نقره: قیمت نقره نیز در سال 202 افزایشی بوده و از 16.2 دلار بر هر انس در سال 2019  به 20.5 دلار بر هر انس در سال 2020 رسیده است.

 

مس و روی: مس و روی نیز روند مشابهی داشته و در ابتدای ظهور بیماری کرونا با کاهش قیمت مواجه شدند، در ادامه به روند صعودی بازگشتند.

ترکیب طبقه بندی سرمایه گذاری‌های شرکت:

پرتفوی شرکت سرمایه گذاری پویا از دو قسمت کوتاه مدت و بلندمدت تشکیل شده است که پرتفوی بلندمدت شرکت عمدتا شامل سهام شرکت بورسی گروه دارویی برکت و سهام شرکت‌های غیربورسی رتبه بندی اعتباری پایا و شتاب دهنده فارابی می‌باشد.

 

بهای تمام شده کل سرمایه گذاری‌های شرکت علی رغم افزایش حدود 27 درصدی بهای سرمایه گذاری‌های بلندمدت، نسبت به سال گذشته با افزایش قابل توجهی (حدود , 196 درصد) روبرو بوده که دلیل آن عرضه سهام شرکت تامین سرمایه امین و انتقال آن به سرفصل کوتاه مدت و همچنین اتخاذ استراتژی فعال جهت بهبود توازن پرتفوی می‌باشد.

بهای تمام شده و ارزش روز پرتفوی کوتاه مدت:

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می‌شود بهای تمام شده پرتفوی کوتاه مدت شرکت با افزایش 261.9 درصدی حدودا به مبلغ 941 میلیارد تومان رسیده است در حالی که ارزش روز پرتفوی به میزان 193.8 درصد رشد داشته و به بیش از 1، 870 میلیارد تومان بالغ گردیده است.

 
سنجش عملکرد پرتفوی:
 
عملکرد مالی و عملیاتی شرکت در سال جاری:

همانطور که مشاهده می‌شود شرکت در سال 1399 عملکرد بسیار مطلوبی داشته و در سود خالص رشد 639 درصد را تجربه کرده است.

 
 
برنامه‌های آینده شرکت:
 • پیشبرد اهداف سهامدار عمده در راستای برنامه 5 ساله.
 • حضور فعال در بازار سرمایه و بهینه سازی مستمر پرتفوی شرکت.
 • تصویب آيین نامه‌های جدید و مورد نیاز شرکت و همچنین بازنگری آيین نامه‌های فعلی شرکت.
 • ایجاد و ارتقاء ساختار‌های لازم برای مدیریت دارایی‌های مالی در بازار‌های داخلی و بین المللی.
 • مشارکت در راه اندازی و مدیریت صندوق‌های سرمایه گذاری.
 • افزایش اعتبار شرکت به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری معتبر موفق و شناخته شده در بازار سرمایه.

 

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی مفید راهبر قرايت شد و با توجه به گزارش شفاف شرکت بند شرط و نکته مبهمی در گزارش موجود نبود.

 

طبق گفته ريیس مجمع شرکت برنامه افزایش  سرمایه از محل سود انباشته را در دستور کار دارد.

 

در انتها به ازای هر سهم 1.530 ریال سود معادل 90 درصد تقسیم گردید، موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت انتخاب گردید

«وپویا» در مسیر صعود/ حقیقی‌ها رشد «وپویا» را رقم زدند

«وپویا» در مسیر صعود/ حقیقی‌ها رشد «وپویا» را رقم زدند

امروز سهام شرکت سرمایه گذاری پویا رشدی 3.8 درصدی را برای سهامدارانش به ارمغان آورد.

EghtesadOnline.com/
اگر سهام وپویا دارید بخوانید

اگر سهام وپویا دارید بخوانید

در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت سرمایه گذاری پویا 0.3 درصد افت کرد و میان نماد‌های پرتراکنش قرار گرفت. قیمت این سهم به حدود قیمت 19مرداد ماه رسید.

EghtesadOnline.com/
دارندگان سهام سرمایه‌گذاری پویا بخوانند/ تنها فروشندگان وپویا، حقیقی‌ها بودند

دارندگان سهام سرمایه‌گذاری پویا بخوانند/ تنها فروشندگان وپویا، حقی...

وپویا بعد از قرمز پوشی های متعدد، امروز نیز چهار درصد افت را تجربه کرد و بین نمادهای پرتراکنش امروز قرار گرفت.

EghtesadOnline.com/
حجم معاملات بالای وپویا هم نتوانست آن را از سرخ پوشی نجات دهد/ صف فروش سهام سرمایه‌گذاری وپویا

حجم معاملات بالای وپویا هم نتوانست آن را از سرخ پوشی نجات دهد/ صف ...

در پایان معاملات امروز فرابورس سهام شرکت سرمایه گذاری پویا با افت 2.4درصدی مواجه شد و بین نمادهای پرتراکنش قرار گرفت. وپویا امروز در ابتدا و انتهای بازار به صف...

EghtesadOnline.com/
پایان معاملات «وپویا» با صف فروش به نسبت سنگین/ قیمت «وپویا» افت کرد

پایان معاملات «وپویا» با صف فروش به نسبت سنگین/ قیمت «وپویا» افت ک...

عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری پویا که از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر است، در تیرماه سال جاری صورت گرفت و این شرکت، در گروه سرمایه‌گذاری‌ها در فرابورس قرار...

EghtesadOnline.com/
سهامداران وپویا بخوانند (99/7/27)

سهامداران وپویا بخوانند (99/7/27)

در پایان معاملات فرابورس امروز سهام شرکت سرمایه‌گذاری پویا با افت 1.3درصدی مواجه شد و با صف فروش مواجه شد.

EghtesadOnline.com/
افزایش 8‍1درصدی سود سهام "وپویا"

افزایش 8‍1درصدی سود سهام "وپویا"

افزایش سنگین سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها را می‌توان دلیل افزایش سنگین سودآوری شرکت در این بازه زمانی در نظر گرفت.

BourseNews.ir/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
مشکلات مردم در عرضه اولیه «وپویا» / چرا برخی سفارش‌ها ثبت نشد؟

مشکلات مردم در عرضه اولیه «وپویا» / چرا برخی سفارش‌ها ثبت نشد؟

روز چهارشنبه عرضه اولیه «وپویا» به عنوان نخستین عرضه تابستان امسال وارد بازار سهام شد، عرضه‌ای که عدم تخصیص آن به بسیاری از سهامداران موجب اعتراض آنها شده است.

TejaratNews.com/
پایان عرضه اولیه «وپویا» / به هر متقاضی چقدر رسید؟

پایان عرضه اولیه «وپویا» / به هر متقاضی چقدر رسید؟

در جریان عرضه اولیه سهم «وپویا» حداکثر به هر کد (نفر)، تعداد 229 سهم در سقف قیمت 4100 ریال تعلق گرفته است که ارزش تقریبی آن حدود 94500 تومان می‌شود.

TejaratNews.com/
تمدید عرضه اولیه «وپویا» / ثبت سفارش تا ساعت 12 و 30 ادامه دارد

تمدید عرضه اولیه «وپویا» / ثبت سفارش تا ساعت 12 و 30 ادامه دارد

بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار فرابورس، مهلت ثبت سفارش عرضه اولیه «وپویا» تا ساعت 12 و 30 دقیقه تمدید شد.

TejaratNews.com/
آغاز عرضه اولیه «وپویا» / ثبت سفارش تا ساعت 11 ادامه دارد

آغاز عرضه اولیه «وپویا» / ثبت سفارش تا ساعت 11 ادامه دارد

از لحظاتی پیش، ثبت سفارش در عرضه اولیه وپویا آغاز شد. در این عرضه اولیه که تا ساعت 11 ادامه دارد سهمیه خرید هر فرد حداکثر 300 سهم است.

TejaratNews.com/
جزییات عرضه اولیه «وپویا »/ سرمایه‌گذاری پویا فردا عرضه می‌شود

جزییات عرضه اولیه «وپویا »/ سرمایه‌گذاری پویا فردا عرضه می‌شود

شرکت سرمایه‌گذاری پویا در روز چهارشنبه چهارم تیرماه، 600 میلیون سهم خود (معادل 15 درصد از 4 میلیارد سهام شرکت) را با نماد «وپویا» را در بازار دوم فرابورس، عرضه...

EghtesadOnline.com/
عرضه اولیه «وپویا» بخریم یا نخریم؟

عرضه اولیه «وپویا» بخریم یا نخریم؟

روز چهارشنبه اولین عرضه اولیه تابستان با نماد «وپویا» در فرابورس عرضه می‌شود، عرضه اولیه‌ای که کمتر از 65 هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

TejaratNews.com/
چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید ظهور سه سرباز سفید | بورس صعودی می ماند؟ تحقیق و تفحص از وزارت نفت در مجلس کلید خورد دورهمی سهامداران "خفولا" در نیمه تیرماه 60 ثانیه 2 تیر 1400 سقوط بیت‌کوین به زیر 30هزار دلار افزایش قیمت شیر منتفی شد دلار به دو شرط تک نرخی می‌شود مصرف آب تهرانی‌ها بیشتر از میانگین کشوری/ وضعیت جیره‌بندی آب در کشور افزایش قیمت بلیت هواپیما قانونی است؟ پکیج حرام گرگ های همیشه در صحنه بازار سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک را میسر می‌کند/ هدایت نقدینگی خرد به سمت بنگاه های کوچک تولید... پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه کارگران به ريیس جمهوری منتخب ضرورت تنظیم سیاست‌های پولی در راستای تقویت تولید پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / آیا نرخ بهره بین بانکی روند بازار را تغییر می‌دهد؟ دلیل سبز شدن شاخص بورس از نظر ريیس سازمان بورس + فیلم خاموشی مراکز مجاز رمزارز تا پایان شهریور 1400 "فولاد" از سهامداران دعوت کرد انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی کارت اعتباری سهام عدالت به کدام سهامداران تعلق نمی‌گیرد؟ کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت افزایش تسهیلات بلاعوض مسکن محرومان حجم معاملات نقدی دلار و یورو در بهار 1400 شرایط پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو + جدول تصاویری از «هیوندا النترا» جدید با ظاهر اسپرت دنده معکوس بیت کوین در معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات سهام (2تیر) / مجموع ارزش معاملات پس از چهار ماه به بیش از 6هزار میلیارد رسید قیمت طلا به مسیر صعودی بازگشت بهار قرمز بازارها / سرمایه‌گذاران کدام بازارها سود کردند؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | نوسان دلار در محدوده حساس/ پیش بینی روند بازار ... میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ / به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ عملکرد سفارس در خرداد ماه1400/ ارزش بازاری سفارس دو هزار و 390میلیارد کاهش یافت افزایش هزینه خانوار؛ رشد 50درصدی برخی کالاها آخرین صورتحساب پالایشی یکم 2 تیر 1400 چقدر شد؟ قیمت طلا و سکه در بازار امروز پایان عرضه اولیه «لطیف» / به هر نفر چند سهم رسید؟ رشد ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملاتی هفته | ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی در 2 تیر 1400 پایان بورس امروز 2 تیر 1400 / شاخص کل کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی را رد کرد میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ | به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ پایان عصر دستور برای تعیین قیمت ثبت حجم معاملات هزار و 500میلیون واحدی برای خساپا / خساپا با سبزپوشی همراه شد ثبت رشد 0.05درصدی برای خودرو / خودرو با سبزپوشی به استقبال هفته آینده رفت رشد پرقدرت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته اگر سهام فولاد دارید، بخوانید(2تیر) / سهم 10درصدی فولاد مبارکه در رشد شاخص بورس تهران نگاهی به پرتفوی شرکت سرمایه گذاری غدیر در خرداد ماه / وغدیر در کدام شرکت های غیربورسی سرمایه گذاری ک... سهامداران «فملی» بخوانند (2تیر) / صعود پرقدرت فملی در آخرین روز هفته

در حال بارگیری...