انتخاب هیات مدیره جدید تاسیسات دریایی صدرا/خصدرا امسال هم سود نداد

انتخاب هیات مدیره جدید تاسیسات دریایی صدرا/خصدرا امسال هم سود نداد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تاسیسات دریایی صدرا برگزار و اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی تاسیسات دریایی صدرا با نماد بورسی خصدرا امروز با حضور اکثریت سهامداران عمده و تعدادی از سهامداران خرد در محل سالن بصیرت مجتمع فدک در تهران برگزار و پس از تصویب صورتهای مالی شرکت در سال منتهی به 30 اسفند 99، اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند.

در این مجمع عمومی مانند مجامع چند سال گذشته سودی شناسایی نشد و بنابراین به سهامداران سودی تعلق نگرفتن البته هیيت مدیره اعلام کرد میزان زیان انباشته شرکت 430 میلیارد تومان در سال گذشته کاهش یافته و در حال حاضر آخرین رقم زیان انباشته 500 میلیارد تومان شناسایی شده است.

در این مجمع صورتهای مالی حسابرسی شرکت اعضای حاضر در مجمع قرار گرفته دستور بعدی آب بازرس و حسابرس قانونی بود که شرکت هوشیار و روزنامه اطلاعات برای درج آگهی های شرکت به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

اعضای حاضر در مجمع علی زارعی، جواد زارعی پور، اسدالله ابویی ثانی، علی اکبر خسروی ماهانی به عنوان اعضای اصلی هیيت مدیره انتخاب شدند و محمد ملکی نظری به عنوان عضو علی‌البدل هیيت مدیره انتخاب شد.

با تصویب اعضای مجمع تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیيت مدیره برای هر جلسه همانند سال 99 مبلغ 700 هزار تومان تعیین شد.

بعد از مصوبات اعضای مجمع برخی از سهامداران حاضر در جلسه سوالاتی مطرح کردند که هیيت مدیره به آنها پاسخ داد از جمله اینکه در مورد تعلیق نماد معاملاتی که گفت گفته شد تعلیق نماد جنبه معاملاتی داشته و ایراد از ناشر نبوده است.

در مورد نوسان قیمت سهام صدرا در بازار پاسخ داده شد که عرضه و تقاضا در بازار تعیین کننده قیمت به شمار می رود.

در این جلسه همچنین صمدی مدیرعامل قبلی شرکت تاسیسات دریایی که به دلیل استعفا کنار رفته بود، بعد از گزارش وضعیت شرکت خداحافظی کرده و قرار شد هیيت مدیره و مدیرعامل جدید را به زودی انتخاب و به سهامداران معرفی کند، البته در این جلسه گفته شد علی زارع به عنوان مدیرعامل جدید به زودی معرفی خواهد شد.

یکی از سهامداران در مورد اعلام منطقه آزاد بوشهر که یکی از پرسید که ريیسه مجمع گفت اگر منطقه آزاد که در دولت تصویب شده در منطقه بوشهر اجرا شود، از نظر مالیاتی به نفع شرکت صدرا خواهد بود، خواهد بود.

یکی دیگر از سوالات سهامداران در مورد نرخ تسعیر ارز بود که پاسخ داده شد برای تسعیر ارز 92 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که بر اساس گزارش 31 31 خرداد 99 نرخ قبلی دلار 22600 تومان در نظر گرفته شده بود که الان نرخ تسعیر ارز کاهش یافته و 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

یکی از سهامداران پرسید چه برنامه‌ای برای ارتقاء شرکت تاسیسات دریایی صدرا از بازار پایه فرابورس دارید که هیيت هیيت مدیره مجمع پاسخ داد دستورالعمل پذیرش شرکتها بر اساس قانون بازار اوراق بهادار است و برای ارتقاء به بازار اول یا دوم فرابورس باید آن دستورالعمل رعایت شود البته باید هیيت مدیره و سهامدار عمده درخواست ارتقاء شرکت را ارايه کنند تا در بورس پذیرش مورد پذیرش قرار گیرد.

به گفته صمدی مدیرعامل قبلی شرکت وقتی‌در و وقتی شرکت صدرا در بازار پایه قرار دارد، به شکل کنسرسیومی کار می‌کند، اما اگر به بازار بالاتر در فراورده برویم باید بر اساس قرارداد کار کنیم بنابراین به گفته نماینده سازمان بورس درخواست ارتقاء شرکت حتما باید از سوی هیيت مدیره و سهامدار عمده شرکت ارايه شود، یکی از سهامداران پرسید، چرا شرکت تاسیسات دریایی بعد از 14 سال سود تقسیم نمی کند، رجب پور عضو هیيت ريیسه مجمع گفت: مادامی که شرکت زیان انباشته داشته باشد، سودی تقسیم نمی شود، اما باید عرض کنم که میزان زیان انباشته شرکت تاسیسات دریایی صدرا در سال گذشته 430 میلیارد تومان کاهش یافته و کل زیان انباشته شرکت به 500 میلیارد تومان رسیده است که امیدواریم به زودی این زیان هم باشد رفع شده و تبدیل به سود سودآوری برای سال‌های آینده شود.

یک از سهامداران در مورد فاز 17 و 18 سوال کرد که پاسخ این گونه داده شد، شناسایی سود طبق استاندارد شماره 9 است قراردادهای شرکت تا سال 1400 تمدید شده،‌ سال قبل در آذرماه چند اطلاعیه شفاف‌سازی شرکت در کدال اعلام کردیم در مورد فازهای 17 و 18 23 و 24 بخشی در قالب اضافه کاری در صورت های مالی اعلام شد که بر اساس پیشرفت کار گزارش آن ارايه می‌شود، رجب پور گفت: شرکت تاسیسات دریایی صدرا 100 هزار سهامدار خرد دارد.

وی در مورد سوالی درمورد درباره سند زمین های مورد استفاده استفاده در بوشهر گفت در سند حسابرسی آورده شده بود که ساختمان یک قسمت در داخل شهر قرار دارد که دارای ساختمان و ابنیه است که سند دارد و بخشی مربوط به اسکله کشتی سازی است که قرارداد آن از سال 1350 بسته شده و سرقفلی آن در اختیار شرکت تاسیسات دریایی است و امسال هم این قرارداد اجاره تمدید شده است

وی گفت: سال گذشته 50 فقره اطلاعیه شفاف‌سازی در کدال صادر کردیم که دو و نیم برابر سال قبل بوده است.

وی در مورد سوالی مبنی بر مبنی بر چند برابر شدن هزینه اداری شرکت صدرا گفت: در تجدید ارزیابی دارایی ها استهلاک شناسایی شده و همچنین تغییر کاربری از کارگاه خشکی به دریا و پیگیری پیگیری امور حقوقی شرکت و هزینه های وکیل باعث افزایش قیمت هزینه اداری شده است و به محض یی شدن قرارداد صدرا با قرارگاه خاتم بلافاصله شفاف‌سازی می‌شود که در آن صورت سود عملیاتی 117 میلیارد تومانی در پی خواهد داشت.

یکی از سهامداران پرسید که چرا سهامداران حقوقی در اواخر سال 99 که سهام صدرا افت کرده بود، حمایت نکرد که رجب‌پور پاسخ داد سال گذشته حدود 95 درصد از معاملات نماد خصدرا مربوط به معاملات افراد حقیقی بود و تنها 5 درصد از معاملات مربوط به شرکت‌های حقوقی بود همچنین شرکت‌های حقوقی شامل 15 شرکت 151 میلیون ورقه سهام در سال گذشته فروختند و در فروردین امسال این تعداد شرکت 250 میلیون سهم در بازار عرضه کردند، در این مراسم یکی از سهامداران خرد گفت من از سه سال قبل 15 میلیارد تومان سهام صدرا خریدم اکنون با افت قیمت ارز ارزش سهام من به 3 میلیارد تومان رسیده و زیان دیده ام ما هرچه دیده ایم سرکوب قیمت بوده ما از هیيت مدیره عمل و صداقت می‌خواهیم و عده کافی است که اعضای هیيت مدیره پاسخ دادند همه مشکلات را نباید به پای شرکت بگذارید، بالاخره وضعیت اقتصادی هم اقتضا می‌کند.

انتهای پیام/ب

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود سهام سهامداران حقیقی دارای کد سجام شرکت پالایش اصفهان از شهریور ماه به حساب بانکی معرفی شده سهامداران در سامانه سجام واریز می‌شود.

NabzeBourse.ir/
"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق ساما...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران...

Borna.news/
زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام عدالت واریز می شود

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام ...

دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

NabzeBourse.ir/
کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود نقدی 200 تومانی بفجر برای سهامدارانش

کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود نقدی 200 تومانی بفجر بر...

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از مجامع شرکت‌های بورسی در یک ماه اخیر در سایت کدال عمده شرکت‌ها سودهای تقسیمی مناسبی را برای سهامداران خود در نظر گرفتند.اما کدام شرکت‌ها در تیر ماه سود تقسیم کردند؟

TejaratNews.com/
در مجمع شگویا چه گذشت؟ | چقدر سود تقسیم شد؟

در مجمع شگویا چه گذشت؟ | چقدر سود تقسیم شد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی تندگویان با حضور 85.31 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای محبی فر، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گرد...

NabzeBourse.ir/

در مجمع غکورش چقدر سود توزیع شد؟ | برنامه شرکت برای حمایت از سهم چیست؟

تقسیم سود 135 ریالی در مجمع "کاما"

کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟ / سود 185 تومانی برای سهامداران بوعلی

کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟ / سود 185 تومانی برای سه...

در این هفته مجامع عمومی سالیانه برخی نمادهای بورسی نظیر ساوه، رتاپ، وبوعلی و کاذر برگزار شد و سهامداران این شرکت‌ها از میزان سود نقدی دریافتی مطلع شدند.

TejaratNews.com/
تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟

تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ...

مدیرعامل شرکت در مجمع در پاسخ به این پرسش که چرا از سهم حمایت نمی شود؟ گفت: به گفته مدیرعامل برخی مواقع عدم خرید نوعی حمایت محسوب می‌شود. شرکت تلاش خود را برای حمایت سهم انجام می‌دهد.

NabzeBourse.ir/

سهامداران کدام شرکت‌ها منتظر سود نقدی باشند؟ / خگستر به ازای هر سهام 4 تومان سود تصویب کرد

کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را راضی می‌کنند

کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را را...

در هفته‌ای که گذشت، مجامع عادی سالیانه برخی شرکت‌های بورسی انجام شد و طی آن ضمن تصویب صورت‌های مالی، سود نقدی تقسیمی میان سهامداران نیز مشخص شد.

TejaratNews.com/
سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌شود؟

سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌ش...

نماد «نوری» در حالی امروز به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متوقف خواهد شد که سهامداران آن انتظار سود نقدی 1000 تومانی را می‌کشند.

TejaratNews.com/
سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گیرد؟

سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گ...

به نظر می‌رسد مدیران بورسی بالاخره تصمیم گرفته‌اند که مرحله دوم سود سهام عدالت را واریز کنند، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این واریزی مانند مرحله اول نیست و مبلغ آن تغییر کرده است.

TejaratNews.com/
سود سهامداران بانک های ادغام شده نظامی چه شد؟

سود سهامداران بانک های ادغام شده نظامی چه شد؟

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره پرداخت سود سهامداران وابسته بانک‌های نظامی ادغام شده در بانک سپه نیز اظهار کرد: ارزش گذاری انجام شده است اما اکنون در حال بررسی و راستی آزمایی ارزش گذاری هستیم.

NabzeBourse.ir/
خبر مهم دژپسند از تغییر نرخ سود بانکی

خبر مهم دژپسند از تغییر نرخ سود بانکی

وزیر اقتصاد در مورد احتمال تغییر در نرخ سود بانکی گفت: طبیعتا شرایط اقتصادی حاضر، اقتضايات جدیدی را طلب می‌کند، اما این امر باید مورد بررسی بیشتری قرار گرفته و به تدریج انجام شود.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ چالش تعطیلات کرونایی برای برندگان قرعه‌کشی سایپا

در حال بارگیری...