اولویت‌های اقتصاد چین مشخص شد

اولویت‌های اقتصاد چین مشخص شد

خرده‌فروشی چین در دو ماه اول سال 2023 به رشد بازگشت اما گسترش فعالیت کارخانه‌ها کندتر از حد انتظار بود که نشان می‌دهد اقتصاد آسیب‌دیده هنوز به زمان نیاز دارد تا به طور کامل از آسیب همه‌گیری خارج شود.

به گزارش ایسنا، داده‌های اداره ملی آمار چین امروز(چهارشنبه) نشان داد که تولید صنعتی در دوره ژانویه تا فوریه 2.4 درصد بیشتر از سال قبل بوده است که انتظار افزایش 2.6 درصدی نظرسنجی رویترز را از دست داده است و البته از رشد 1.3 درصدی سالانه دسامبر شتاب گرفت.

خرده فروشی در دو ماه اول 3.5 درصد جهش کرد که کاهش 1.8 درصدی سالانه دسامبر را معکوس کرد. نتیجه مطابق با انتظارات و امیدهای تحلیلگران برای احیای اقتصادی ناشی از مصرف بود زیرا کاهش تقاضای جهانی، صادرات چین را تضعیف خواهد کرد.

برای سال 2022، سرمایه‌گذاری دارایی ثابت 5.1 درصد سال 2021 افزایش یافته است. بخش املاک که حدود یک چهارم اقتصاد را تشکیل می‌دهد، نشانه‌هایی از بهبود را در شهرهای بزرگ‌ترنشان داده است.

با این حال، سرمایه‌گذاری ملک در ژانویه تا فوریه پس از کاهش سالانه 12.2 درصدی دسامبر، 5.7 درصد نسبت به دوره مشابه سال 2022 کاهش داشت.

چین پس از اینکه از هدف خود برای سال 2022 باز ماند و یکی از بدترین عملکردهای خود در نزدیک به نیم قرن گذشته را به ثبت رساند، امسال هدف رشد متوسطی را در حدود پنج درصد تعیین کرده است که دستیابی به هدف 2023 کار آسانی نیست و به تلاش بیشتری نیاز دارد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت چین در گزارش جلسه سالانه مجلس، رشد اقتصادی و اشتغال را در اولویت قرار داد.

جزییات مصوبه تعیین ساعات آغاز به کار ادارات و مشاغل... هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس