قیمت دلار در 100 روز اول دولت ريیسی

قیمت دلار در 100 روز اول دولت ريیسی

قیمت دلار در 100 روز ابتدایی آغاز به کار دولت ريیسی پس از طی دو روند افزایشی بیش از 10 درصد بالا رفت و به محدوده 28 هزار و 700 تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، دلار در 100 روز ابتدایی آغاز به کار دولت ريیسی بالای 10 درصد رشد کرد. بخش زیادی از این رشد نیز در یک ماه اخیر رخ داد.

دلار که در اواخر مهرماه در ابتدای کانال 27 هزار تومانی قرار داشت، در روز 22 آبان توانست به محدوده 28 هزار و 700 تومان نفوذ کند. این بالاترین قیمت دلار در یک سال گذشته و آخرین مرحله رشد این ارز پس از 7 افزایش متوالی بود، چرا که در روز 23 آبان، فروشنده‌ها دست بالاتر را در بازار به دست آوردند و توانستند قیمت اسکناس آمریکایی را 200 تومان عقب‌تر ببرند.

ساعت 3 بعدازظهر روز یکشنبه، دلار در بازار داخلی در محدوده 28 هزار و 500 تومان معامله می‌شد و معامله‌گران منتظر بودند که در صورت از دست دادن این محدوده، فروش‌های ارزی خود را بالا ببرند.

گفته می‌شود که در معاملات پشت خطی دیشب، دلار افت بیشتری را تجربه کرد و این مساله احتمال نزول این ارز در ابتدای روز جاری را برجسته می‌کند. با وجود افت روز یکشنبه، محاسبات نشان می‌دهد دلار در 100 روز ابتدایی ریاست جمهور جدید 6/ 11 درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است.

زمانی که ريیسی کرسی ریاست‌جمهوری را به دست آورد، دلار در میانه کانال 25 هزار تومانی قرار داشت و 100 روز بعد، این ارز به میانه کانال 28 هزار تومان رسید‌. روزی که ريیس‌جمهور جدید تحلیف شد، قیمت دلار نسبت به انتهای سال 99 رشد حدودا 2 درصدی را نشان می‌داد.

این موضوع نشان می‌دهد که ريیسی در دوران سختی به ریاست‌جمهوری رسیده است و باید با مشکلات پیچیده اقتصادی دست و پنجه نرم کند. بخشی از معامله‌گران باور دارند که دلیل نوسانات ارزی در 100 روز گذشته، کاهش امیدها نسبت به لغو تحریم‌ها بوده است.

به‌طور طبیعی، تغییر سمت و سوی انتظارات می‌تواند جهت قیمت دلار را تغییر دهد. همسو با افزایش قیمت دلار طی 100 روز گذشته، سکه امامی نیز عموما در مسیر افزایشی قرار گرفته است.

فلز گران‌بهای داخلی در ابتدای عصر ريیسی در محدوده 11 میلیون و 300 هزار تومانی قرار داشت، ولی در روزهای اخیر عمدتا بالای محدوده 12 میلیون و 500 هزار تومانی مورد معامله قرار گرفته است.

بیشترین سقف قیمت سکه در دوران ريیسی در روز 22 آبان رقم خورد که فلز گران‌بهای داخلی تا محدوده 12 میلیون و 700 هزار تومان جهش کرد. روز یکشنبه سکه با توجه به افت دلار 120 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و در محدوده 12 میلیون و 580 هزار تومان قرار گرفت. با توجه به این قیمت، می‌توان گفت که سکه در دوران ريیس‌جمهور جدید حدود 3/ 11 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

روند دلار در 100 روز گذشته

دلار در 100 روز ابتدایی آغاز به کار ريیسی، دو روند افزایشی را طی کرده است. در ابتدا که اعضای دولت مشخص نبودند، معامله‌گران سعی کردند از ابهام موجود در شرایط استفاده کنند و به واسطه این اتفاق حتی توانستند، اسکناس آمریکایی را به بالای مرز 28 هزار تومانی ببرند. در واقع دلار که در آغاز دوران ريیسی 25 هزار و 500 تومان بود، به یکباره طی حدود 20 روز توانست بیش از 2 هزار و 500 تومان رشد را به ثبت رساند.

پس از چنین رشدی، فضای بازار ارز در ابتدا کاهشی شد و سپس به ثبات رسید. دلار پس از 6 شهریورماه، به یکباره با فشار فروش مواجه شد و دو کانال 28 و 27 هزار تومانی را از دست داد.

با این حال دلار پس از مردادماه، هرگز قیمت‌های زیر 26 هزار و 500 تومان را تجربه کرده است. در این شرایط، اسکناس آمریکایی اگر بخواهد در مسیر افت معنادار قرار بگیرد، نیاز است که حمایت یاد شده را از دست بدهد.

منبع: دنیای اقتصاد

آخرین اخبار حوزه ارز را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (چهارشنبه 17 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 180 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

قیمت دلار امروز 17 آذرماه 1400

در صرافی‌های بانکی امروز چهارشنبه قیمت دلار 27 هزار و 823 تومان ثبت شد. نرخ ارز صرافی ملی نیز با همان نرخ 27 هزار و 823 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 17 آذر‌ماه

کاهش هیجان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 آذر

منشا کم‌‌‌ واکنشی بورس به بازار ارز

منشا کم‌‌‌ واکنشی بورس به بازار ارز

دلار کانال 30‌ هزار تومانی را نیز از آن خود کرده، اما در بورس جنب و جوش گذشته مشاهده نمی‌ شود. در حالی که اهالی بازار سرمایه و سهامداران انتظار داشتند با رشد دلار...

EghtesadOnline.com/
2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

2 خبر مهم برای قیمت دلار / سیگنال جدید از مذاکرات چیست؟

هرچند عصر روز گذشته اعلام شد که پنجشنبه مذاکرات ایران از سر گرفته خواهد شد اما شب گذشته دو خبر اثرگذاری خبر مذاکرات را کم‌رنگ کرد.

TejaratNews.com/
واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

واکنش عجیب ريیس‌ بانک مرکزی به قیمت دلار

صالح‌آبادی، ريیس‌کل بانک‌مرکزی، همزمان با افزایش چشم‌گیر قیمت ارز از خیابان فردوسی و مرکز خرید و فروش ارز در تهران بازدید کرده و تاکید کرده «کشور مشکل کمبود ارز ندارد» و «حتی در سامانه نیما عرضه از تق...

Bartarinha.ir/
بازدید ريیس بانک مرکزی از بازار ارز تهران

بازدید ريیس بانک مرکزی از بازار ارز تهران

علی صالح‌آبادی امروز (سه‌شنبه) از بازار ارز بازدید و طی این بازدید با صرافان گفتگو کرد.

Irinn.ir/
طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

در پی کاهش قیمت اونس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اعلام شد که بر این اساس قیمت طلا 18 عیار با اندکی کاهش همراه شد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار در بازار امروز

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح قدیم

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح...

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (سه شنبه 16 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 260 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

مکث ارزی معامله‌گران بازار / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 16 آذر

در بازار ارز، نبود تمایل به فروش دلار توسط معامله‌گران شرایط عرضه را سخت کرده است. دیروز اسکناس آمریکایی توانست تا نزدیکی مرز 31هزار تومانی پیشروی کند و به بالاترین قیمت از اواخر مهرماه برسد.

TejaratNews.com/
انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

انتقاد تند مجری تلویزیون از افزایش قیمت دلار

محمد دلاوری، مجری برنامه تهران بیست در انتقادی تند در خصوص بی‌ثباتی بازار ارز گفت: تا انتقاد می‌کنیم آقایان مسيول می‌گویند تاثیر روانی مذاکرات است خیالتان راحت! نه آقایان ما خیالمان راحت نیست!

Bartarinha.ir/
سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار امروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/
قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

قیمت سکه طرح جدید 13 میلیون و 150 هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم 12 میلیون و 950 هزار تومان، نیم سکه 6 میلیون و 800 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 900 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 350 هزار تومان بف...

Bartarinha.ir/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل