آخرین وضعیت‌ کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از شلمچه تا گواتر‌/ مردم 4 استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند

آخرین وضعیت‌ کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از شلمچه تا گواتر‌/ مردم 4 استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور 1808 کیلومتر و با احتساب یک مسیر آنتنی در اروند، 1850 کیلومتر است، گفت: در حال حاضر 1260 کیلومتر از این محور چهار خطه است.

‌خیرالله خادمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور جزو 10 اولویت کریدورهای کشور، برای تکمیل است که به عنوان کریدور سراسری و مبدا و مقصد مصوب شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از شلمچه در استان خوزستان آغاز می‌شود و تا گواتر در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

وی ادامه داد: طول این مسیر بزرگراهی 1808 کیلومتر است و با احتساب یک مسیر آنتنی در اروند، 1850 کیلومتر ‌طول دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 1260 کیلومتر از این محور چهار خطه است و مابقی در حال احداث است.

* مردم چهار استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند

وی اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در چهار استان‌ خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان قرار دارد؛ در کنار مزیت‌های حمل بار این مسیر، با تکمیل این کریدور، مردم چهار استان از جاده‌ ایمن دیگری برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: چندی پیش 25 کیلومتر از این مسیر بزرگراهی در ا‌ستان بوشهر به بهره‌برداری رسید و امروز هم 25 کیلومتر از این مسیر در شرق و غرب هرمزگان به بهره‌برداری رسید؛ امروز در غرب هرمزگان در محدوده بندر خمیر و بندر لنگه 10 کیلومتر از این مسیر و همچنین در شرق هرمزگان از جاسک، 15 کیلومتر از این کریدور نوار ساحلی جنوب کشور، با حضور وزیر راه بهره‌برداری شد.

‌خادمی اضافه کرد: طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان 838 کیلومتر است که 45 درصد کل مسیر را در بر می‌گیرد و بیشترین طول آزادراه در استان هرمزگان است، از این عدد 640 کیلومتر آن تکمیل شده است.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان 271 کیلومتر از کل کریدور نوار ساحلی جنوب کشور قرار دارد که 160 کیلومتر آن باقی مانده است و هفته آینده 50 کیلومتر از این مسیر به بهره‌برداری می‌رسد.

* ارزش امروز کریدور نوار ساحلی جنوب کشور 20 هزار میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعتبار اختصاص داده شده برای تکمیل کل کریدور نوار ساحلی جنوب کشور را 4 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همه این منابع از محل اعتبارات دولتی اختصاص یافته است.

خادمی افزود: ارزش روز پروژه امروز 20 هزار میلیارد تومان است، برای تکمیل کل مسیر 11 هزار میلیارد تومان دیگر ‌اعتبار لازم داریم تا مردم این چهار استان از مزیت‌های این کریدور بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در سواحل مکران مراکز زیاد صنعتی، اقتصادی و نفتی را پوشش می‌دهد.

* هدفگذاری تکمیل حلقه مفقوده کریدور بزرگراهی بندرعباس-لار-شیراز

وی اضافه کرد: امروز همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی، 36 کیلومتر از عملیات اجرایی کریدور بزرگراهی شمال به جنوب در مسیر بندرعباس - لار - شیراز آغاز شد؛ مردم جنوب فارس به شدت پیگیر چهار خطه کردن این محور هستند، با تکمیل این مسیر، محموله‌هایی که از غرب هرمزگان به لار، شیراز و مرکز کشور می‌رود با کاهش ترافیک مواجه خواهد شد.

پایان پیام/ ت 1769

هر عدد از این تخم مرغ‌ها 3.5میلیون قیمت دارد! قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟/ سناریوی احتمالی... قیمت طلا در چند قدمی رکورد تاریخی؟ زمان ثبت‌نام مجدد متقاضیان خودروهای داخلی قیمت دلار از عهد قاجار تا سلسله پهلوی چگونه می‌توان خودرو ایرانی را نجات داد؟ فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 آغاز ثبت نام جاماندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو از دوشنبه واکنش خانه کارگر به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار / روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد 1402 را آغاز می ... برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود فایل‌های فروش در ارزان‌ترین منطقه تهران هم غیر قابل دسترسی شدند فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 فردا نخستین روز فعالیت بورس در سال 1402 مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از تعطیلات سیب و پرتقال تنظیم بازاری در تهران تا پایان فروردین توزیع می شود تیونینگ این خودرو، هوش از سر می‌پراند! تیونینگ این خودرو 3 هزار اسب بخاری، هوش از سر می‌پراند!/ عکس رشد تولید مستلزم جلوگیری از سوداگری‌/ "مالیات بر عایدی سرمایه" هر چه زودتر قانون شود ثبت مصرف بیش از 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از بهار 1402 برای جاماندگان ثبت‌نام خودروهای داخلی فردا سامانه بازگشایی می‌شود استعلام وضعیت چک‌های برگشتی صادرکننده چک از طریق پیامک 10 خبر مهم برای اولین روز معاملاتی سال 1402 | افزایش سرمایه یک نماد پالایشی اخبار مهم کدال جمعه 4 فروردین 1402 | خبری مهم برای سهامداران فملی جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ قیمت جدید قند و شکر اعلام شد چرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به رغم سیستم مالی متزلزل صحیح بود؟ / خبری از قوانینی که قرار بود سیاس... با این روند تعطیلی نانوایی ها دور از انتظار نیست جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ راستی‌آزمایی آمار اشتغال دولت؛ واقعا یک میلیون شغل ایجاد شد؟ / حاج‌اسماعیلی : دولت اسناد و مدارک ارا... در بحبوحه ورشکستگی سیلیکون ولی فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش داد / تاثیر آن بر بازار سهام چ... جاماندگان یارانه دولت چگونه ثبت نام کنند؟ به دنبال واردات مستقیم گاز از ترکمنستان هستیم/ سوآپ ادامه دارد اونس جهانی در مرز 2 هزار دلار تولد فاجعه‌ای دیگر در پدیده شاندیز طلا صعودی و دلار ریزشی شد واریز یارانه نقدی برای جاماندگان | یارانه نقدی جدید دو برابر شد افزایش 50 درصدی اشتغال مستقیم صنایع غذایی کدام خودروها در بازار افزایش قیمت داشتند؟ همتی: دولتی که پای خود را بیش از گلیمش دراز کند، بنزین بر آتش تورم می ریزد توان تولید برق 286 نیروگاه ارتقا پیدا کرد نسخه همتی برای عبور دولت از تورم مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سوم فروردین بیانیه مهم خانه کارگر درباره حداقل حقوق 1402 افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم/از آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال با خبر شوید مصرف 120 میلیون لیتر بنزین در سومین روز از سال جدید هشدار ريیس شبکه انرژی آلمان از احتمال کمبود گاز افزایش قیمت کوییک، ساینا و تیبا در بازار + نمودار ارزش بازار بورس لندن به دنبال نگرانی در مورد بحران بانکی سقوط کرد شتاب این خودرو تولید انبود هوش از سرتان می‌پراند/ عکس خانه کارگر: روال قانونی برای ابطال مصوبه مزد شورایعالی کار را آغاز می‌کنیم